Zarządzanie wartością przedsiębiorstwa a struktura akcjonariatu

Zarządzanie wartością. przedsiębiorstwa tzw. Value Based Management powstało w odpowiedzi na pojawiające się w praktyce problemy związane z oddzieleniem własności od zarządzania i wiążącą się z tym zjawiskiem rozbieżnością celów kierownictwa firmy i jej właścicieli. Idea zarządzania nakierowanego na kreowanie wartości dla akcjonariuszy poprzez zwiększanie rynkowej wartości firmy oraz dochodu jej właścicieli integruje koncepcję planowania strategicznego z szeroko stosowanymi technikami wyceny.
Wdrożenie VBM jest warunkiem niezbędnym dla polepszenia konkurencyjności oraz perspektyw rozwoju współczesnych przedsiębiorstw. Zarządzanie wartością firmy to również niezwykle efektywne narzędzie sprawowania nadzoru właścicielskiego, pozwalające weryfikować wyniki pracy zarządu przy pomocy precyzyjnych mierników opartych na wartości dodanej, takich jak: Market Value Added, Economic Value Added itp.
Treść książki podzielona została na trzy części, w których omówione zostały problemy dotyczące zarządzania wartością w przedsiębiorstwach: w zależności od struktury akcjonariatu, problematyka corporate governance oraz zagadnienia definiowania i migracji wartości.
W każdej części zaprezentowane zostały autorskie opracowania pracowników naukowych różnych polskich uczelni, które zawierają dorobek teoretyczny i praktyczne problemy zarządzania wartością z perspektywy doświadczeń przedsiębiorstw w skali światowej i polskiej praktyki gospodarczej.
Mamy nadzieję, że przedstawione opracowania będą służyły upowszechnieniu wiedzy na temat zarządzania wartością przedsiębiorstwa ze szczególnym uwzględnieniem wpływu struktury akcjonariatu dla wdrożenia i praktycznego wykorzystania tej koncepcji.

Informacje dodatkowe o Zarządzanie wartością przedsiębiorstwa a struktura akcjonariatu:

Wydawnictwo: Bezdroża
Data wydania: b.d
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Zarządzanie wartością przedsiębiorstwa a struktura akcjonariatu

Hiszpania. Przewodnik praktyczny
Opracowanie zbiorowe0
Okładka ksiązki - Hiszpania. Przewodnik praktyczny

Hiszpanię, kojarzoną zwykle z korridą, flamenco, plażami i widowiskowymi fiestas, polscy turyści odkrywają wciąż na nowo. Miłośnicy sztuki zwiedzają bogate...

Podstawy biologii komórki cz. 2 z cd
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Podstawy biologii komórki cz. 2 z cd

Znakomite wprowadzenie w skomplikowane zagadnienia budowy i funkcjonowania komórek. Obecne wydanie, oprócz uzupełnienia tekstu o najnowsze odkrycia naukowe...