Zawód: aktor

Kogo na planie filmowym nazywają Pani Energia? Kto zakładał takie płaszcze, jak Robert De Niro, by za wszelką cenę być jak bohater "Dawno temu w Ameryce"? Kto poleciał w kosmos na statku z "Gwiezdnych wojen" i do tej pory stamtąd nie wrócił?

"Zawód: aktor" to rozmowy z wybitnymi aktorami o tajnikach pracy, spełnieniach i sposobach na to, by na chwilę zapomnieć, że jest się aktorem.

Informacje dodatkowe o Zawód: aktor:

Wydawnictwo: Czerwone i czarne
Data wydania: 2020-10-14
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788366219373
Tłumaczenie: brak

Tagi: Film teatr

Kup książkę Zawód: aktor

Zawód: aktor - opinie o książce

Jeśli lubicie poznawać świat filmu, teatru, kina oraz podglądać pracę aktorów to ta książka jest właśnie dla was. Autor w formie wywiadów rozmawia z Tomaszem Kotem, Agatą Kuleszą, Arkadiuszem Jakubikiem, Andrzejem Chyrą, Mają Ostaszewską, Krystyną Jandą, Jackiem Braciakiem, Adamem Woronowiczem, Borysem Szycem, Piotrem Adamczykiem, Olafem Lubaszenką, Bartoszem Bielenią, Małgorzatą Kożuchowską, Tomaszem Karolakiem i Dorotą Kolak. Jak widać jest tu cały przekrój osobowości aktorskim o różnorakim dorobku. Bohaterowie opowiadają o swojej drodze do aktorstwa, która czasami wcale nie była łatwa i tylko dzięki swojemu uporowi są w tum miejscu obecnie. To także wspomnienia z najpiękniejszych chwil na planach filmu i na deskach teatru.
Ale znani wspominają także innych znanych czyli swoich kolegów z pracy oraz wielu reżyserów, scenarzystów , którzy swoją twórczością wzruszają nas, bawią na szklanym ekranie czy deskach teatralnych.

Pierwsze życie Marka Kondrata
Jacek Wakar0
Okładka ksiązki - Pierwsze życie Marka Kondrata

Jacek Wakar, autor bestsellerowej książki o Januszu Gajosie „Przyczajony geniusz” rozmawia z kolegami aktorami i reżyserami o Marku Kondracie...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis