Zbieg okoliczności

Każde małe miasteczko kryje swoje mroczne tajemnice.

W małym Gosztowie życie toczy się wolno i przewidywalnie. Policja nie ma zbyt wiele pracy. Ale pewnego dnia jedno - z pozoru błahe - wydarzenie pociągnie za sobą dużo bardziej poważne wypadki. Na zawsze zmienią one losy kilku rodzin, a sielska osada utraci swoje niewinne oblicze.

Maria, policjantka z lokalnego posterunku, oraz szkolna pedagog Anita znajdą się w samym centrum niepokojących zdarzeń. Kobiety będą musiały zmierzyć się także ze swoją przeszłością i poznać losy rodziny, w której wiele starano się ukryć. Bo w tej historii nic nie jest tym, czym się z początku wydaje.

Starannie skonstruowana powieść psychologiczno-obyczajowa, od której nie można się oderwać.

Katarzyna Pisarzewska urodziła się w 1976 roku. Z wykształcenia jest socjologiem. Pracowała m.in. jako scenarzystka, autorka dialogów do filmów. Mieszka pod Warszawą. W roku 2002 została laureatką konkursu Złote Pióro na najlepszą współczesną książkę dla kobiet - debiutancką powieść ,,Halo Wikta!". Wydała także powieści ,,Wikta, ratuj!" (2004) oraz ,,Koncert łgarzy"(2009).

Informacje dodatkowe o Zbieg okoliczności:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-07-09

Kup książkę Zbieg okoliczności

Zbieg okoliczności - opinie o książce

Avatar użytkownika - Febra
Febra
Przeczytane:2014-05-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 52książki/2014,
Kolejne moje spotaknie z Joanną Chmielewską autorką i bohaterką ksiązki o tym samym imieniu i nazwisku, zakręconą, zwariowaną kobietą, która ma szczęscie ( a może to pech?) by wikłać się w dziwne przygody. Były luby prosi Joannę o pomoc, pomocy również oczekuje niejaki Paweł, w którym ona się od wielu lat podkochuje, ale jakoś nie zbiega im się stan wolny w czasie.W tym wszystkim dużą rolę odgrywa zielona siatka, przechowywana na dworcu kolejowym, rysunek 100-dolarówki (arcydzieło), mafia i policja, które poszukują kobiety - jedni zabójczyni drudzy złodziejki. Mnóstwo zwrotów akcji, tempo, zbiegi okoliczności (niektóre bardzo zabawne - jak koza), dodatkowe zagmatwanie ( są bowiem dwie Joanny Chmielewskie - teściowa i synowa) sprawiają, że czyta się książkę z dużą przyjemnością. Jedno z miejsc akcji to dom z oddaloną od niego altanką połączone tajnym podziemnym korytarzem - podobny opis pamiętam z innej ksiązki Chmielewskiej, z "Najstarszej prawnuczki". Czy to ten sam budynek czy kolejny zbieg okoliczności?
Avatar użytkownika - Ivy
Ivy
Przeczytane:2018-08-08, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2018,

'' Może on to widział inaczej , ale dla policji plotka była często podstawowym źródłem informacji ''

Nie jest to kryminał , albo raczej nie przede wszystkim kryminał . Jest to taka sobie powieść obyczajowa z pogłębionym wątkiem kryminalnym . W mojej ocenie nie jest to też literatura stricte psychologiczna , chyba że uznamy że patologia jest prócz normy , drugim składnikiem psychologii klinicznej . Wtedy owszem , jest to powieść psychologiczna , gdyż patologii w niej nie brakuje . Wręcz odwrotnie , jest jej mnóstwo i w wielu odsłonach . Jednak mimo wszystko , postacie w moim odczuciu są jakieś mało przekonywujące , tak jakby autorka gdzieś się bardzo spieszyła i nie zdążyła ich '' pogłębić '' . Jedynie sierżant Maria Gajda jest nieco '' głębsza '' , za to dla odmiany raczej nie w tą stronę w którą by wypadało . W przypadku szefowej posterunku w Gosztowie , odniosłam wrażenie że autorka wręcz spłyca panią sierżant , tylko nie bardzo umiem się zdecydować , czy ją jako człowieka , kobietę , czy w jej osobie całą policję . Chyba wszystko po trochę . Niezamężna 29 latka z problemami natury osobistej nazywana '' Kurczakiem '' , ze służbowym notesem w dalmatyńczyki z kreskówki Disneya i plotką , jako podstawowym źródłem informacji . Czy kogoś takiego można traktować poważnie , nawet jeśli nosi policyjny mundur ? Moja niepokorna wyobraźnia od razu podsunęła mi obraz pani sierżant siedzącej przed kompem i wertującej strony Pudelka w poszukiwaniu plotek :) Tak wiem , ironizuję sobie , ale jeśli autorka właśnie tak maluje postać poważnej sierżant policji , to nic dziwnego , że jakaś ironiczna głupawka mi się uruchamia . Jednak nie jest to książka jakoś jarząco zła , mimo zbyt wielkiej ilości informacji o dwóch jakby '' głównych '' występujących w niej rodzinach Gajdów i Burasów (przebyte choroby ? po co ?) , to jednak na plus trzeba zaliczyć niezłe dialogi . Nie żeby jakieś specjalnie piękne czy inteligentne , ale za to płynne i bez potknięć . Nie ma w nich tego , co ja na własny użytek nazywam '' jak po stertach gruzu '' . Książkę mimo wszystko polecam , warto ją przeczytać chociażby dla skonfrontowania mojej opinii z własną .

Avatar użytkownika - Verri
Verri
Przeczytane:2018-06-08, Ocena: 4, Przeczytałem, 26 książek 2018, Książki XXI wieku, Mam,
Avatar użytkownika - Magdalena21b
Przeczytane:2015-05-08, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 ksiązki 2015,
Koncert łgarzy
Katarzyna Pisarzewska0
Okładka ksiązki - Koncert łgarzy

Pełna oryginalnego wdzięku i absurdalnego humoru powieść kryminalna z akcją w dzisiejszej Warszawie. Bardzo prywatny detektyw Robal Owaki dostaje zadanie...

Wikta, ratuj!
Katarzyna Pisarzewska0
Okładka ksiązki - Wikta, ratuj!

Miśka ucieka do Hiszpanii przed gangsterskimi machlojkami swoich pracodawców. Ale i tam jej przyjaciółki są `elementem podejrzanym`-okoliczni farmerzy...