Złoty menhir

We wsi panuje podniecenie: Kakofoniks postanowił wziąć udział w słynnym konkursie pieśni galijskich bardów, w którym nagrodą jest Złoty Menhir. Asteriks i Obeliks będą towarzyszyć bardowi, aby chronić go przed Rzymianami, którzy mają go śledzić - nie wolno im spuszczać Kakofoniksa z oka, choćby nawet miało to dla nich oznaczać utratę słuchu!

Sprzedana po raz pierwszy w formie książki z płytą w 1967 roku, ta wyjątkowa historia stała się prawie niemożliwa do odnalezienia i nigdy nie została opublikowana w postaci albumu. Historia ta, napisana z właściwą dla René Goscinny’ego błyskotliwością, przeznaczona do nagrania audio, a graficznie genialnie zilustrowana przez Alberta Uderzo w towarzyszącej płycie książce, to klejnocik, który warto odkryć na nowo. Niewątpliwie zasługuje na włączenie jej do kolekcji ilustrowanych albumów Asteriksa.

Informacje dodatkowe o Złoty menhir:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2020-11-12
Kategoria: Komiksy
ISBN: 978-83-281-5886-3

Tagi: komiksy

Kup książkę Złoty menhir

Złoty menhir - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-11-25, Ocena: 4, Przeczytałem,

KONKURS PIEŚNI GALIJSKICH

Najnowszy „Asteriks” na polskim rynku to rzecz, którą trudno uznać za nową, bo jej pierwotna wersja pochodzi z roku 1967. Albumu nie da się też nazwać mianem komiksu, bo to kolejna w dorobku i autorów, i serii ilustrowana książeczka, która została wydana w formacie, do jakiego przyzwyczaiły nas komiksy z tej serii. Ale nie ma to najmniejszego znaczenia, bo jak każda z poprzednich publikacji o dzielnych Galach, tak i ta absolutnie warta jest poznania.

Galijscy bardowie przygotowują się do nie lada wyzwania: ma się bowiem odbić konkurs pieśni. Głowna nagroda w nim to tytułowy Złoty Menhir. Oczywiście Kakofoniks zamierza podjąć się tego wyzwania, ale Rzymianie zamierzają śledzić go nawet, jeśli mieliby w trakcie ogłuchnąć. Dlatego też naszego barda pilnować mają Asteriks i Obeliks. Ale czy będą w stanie wypełnić zadanie? I co czeka na nich w trakcie tego wyzwania?

Walka wodzów
Rene Goscinny, Albert Uderzo0
Okładka ksiązki - Walka wodzów

Rzymianie nie ustają w próbach podporządkowania sobie ostatniej opornej galijskiej osady! Tym razem planują podstępnie wykorzystać stary galijski...

Asteriks i Kleopatra
Rene Goscinny, Albert Uderzo0
Okładka ksiązki - Asteriks i Kleopatra

Juliusz Cezar przybywa z wizytą do Aleksandrii i swej ukochanej Kleopatry. Między królewską parą dochodzi do sporu, czyj naród jest potężniejszy...