Złowroga pętla

Tom 5 cyklu Anastazja Kamieńska

Kolejne śledztwo major Anastazji Kamieńskiej dotyczy banalnej z pozoru sprawy - małżeństwo, które adoptowało w tajemnicy dziecko, jest teraz z tego powodu szantażowane. Szybka interwencja milicji doprowadza do ujęcia przestępcy. Szantażysta zeznaje, że o adopcji dowiedział się od zamordowanego kilka tygodni wcześniej oszusta. Przypadek małżeństwa okazuje się jedną z czterech spraw, którymi interesował się nieboszczyk. Pozostałe dotyczyły chuligańskiego wybryku wysoko postawionej osoby, napadu na bank i samobójstwa zdolnego naukowca. Czy są one ze sobą powiązane? Kamieńska próbuje to wyjaśnić. Jednocześnie zauważa nagły wzrost przestępczości w jednym z rejonów Moskwy…

Informacje dodatkowe o Złowroga pętla:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2006 (data przybliżona)
ISBN: 83-7414-168-9
Język oryginału: rosyjski
Tłumaczenie: Elżbieta Rawska

Kup książkę Złowroga pętla

Złowroga pętla - opinie o książce

Avatar użytkownika - benioff
benioff
Przeczytane:2014-12-11, Ocena: 5, Przeczytałem, czytam regularnie w 2014 roku, Mam,
Bardzo rosyjska to powieść, gęsta, z zacięciem filozoficznym, z do bólu pogłębionymi postaciami i dekadencką atmosferą komunistycznej Rosji. Słowem dzieje się tu wiele, ale raczej w sferze obyczajowej, psychologicznej. Policjanci nie uganiają się za bandytami, ale główkują, główna bohaterka, niczym profilerka z kart książek Katarzyny Bondy (vide Pochłaniacz), analizuje zbrodnie i towarzyszący jej kontekst społeczno psychologiczny i rozgryza całą sprawę, przy okazji tocząc ciężkie boje o swoje życie osobiste i równowagę psychiczno-emocjonalną. Świetna rzecz, lektura dające wiele satysfakcji, rozrywka na kilku poziomach.
Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2014-08-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2014, Mam,
Kryminał z interesującymi powiązaniami, która stawia bardziej na logikę rozumowania śledczych niż dynamiczną, efektowną akcję. Poza tym pisarka przedstawia obraz współczesnej codzienności w Rosji.Na uwagę zasługuje też zakończenie z ponurym akcentem.
Avatar użytkownika - sarenka29
sarenka29
Przeczytane:2014-08-15, Ocena: 6, Przeczytałam,

Kolejny tom, kolejne śledztwo. Co może łączyć wyciek danych o adopcji, dziwne zabójstwa, samobójstwo zabójcy i wzrost przestępczości w części miasta? Właśnie to próbuje wyjaśnić major Kamieńska.

Dobrze się czyta, chociaż  jest bardzo dużo wątków  pobocznych. Kamieńska jak zwykle niesamowicie  irytująca. Na szczęście jeszcze do przełknięcia.

I po raz kolejny muszę obniżyć ocenę za literówki i braki końcówek. Fakt ten niestety przeszkadza w czytaniu. Za to fabuła i opis życia, stosunków międzyludzkich i pracowniczych w latach dziewięćdziesiątych XX wieku w Rosji, już tak. I nieustannie jestem pod wrażeniem szarej myszki Nastii Kamieńskiej. W wreszcie coś dzieje się w jej życiu prywatnym. Niedługo sięgnę po kolejną książkę z cyklu.

Avatar użytkownika - Kalinka89
Przeczytane:2008-02-03, Ocena: 4, Przeczytałam,
Męskie gry
Marinina Aleksandra0
Okładka ksiązki - Męskie gry

Moskwę terroryzuje psychopatyczny morderca. Uderza często, działa szybko i sprawnie, pozostawiając bezradną milicję z trupami siedmiu uduszonych mężczyzn...

Śmierć i trochę miłości
Marinina Aleksandra0
Okładka ksiązki - Śmierć i trochę miłości

Śmierć i trochę miłości, kolejna powieść Aleksandry Marininej o przygodach błyskotliwej major Anastazji Kamieńskiej, rozpoczyna się w momencie dla bohaterki...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz