Zmyl trop. Na barykadach prywatności w sieci. Przewodnik

Zmyl trop to użyteczna, ale i pełna powabu oraz przekonująca, kieszonkowa esencja wszystkiego, co chcielibyście wiedzieć o obronie przed inwigilacją.

W czasach permanentnej inwigilacji w sieci, próby ograniczania ilości prywatnych danych, które umieszczamy w internecie, czy domaganie się od rządzących wprowadzenia praw mających na celu ich ochronę już nie wystarczą. Finn Brunton i Helen Nissenbaum chcą rozpocząć małą rewolucję - rewolucję w naszych komputerach - i wzywają w swojej książce do stawienia czynnego oporu rządom, firmom i organizacjom, które zbierają dane na nasz temat. Autorzy postulują stosowanie taktyki szumu informacyjnego, czyli celowego podawania informacji nieprawdziwych i sprzecznych ze sobą, która ma utrudnić i sabotować niepożądane pozyskiwanie informacji o użytkownikach internetu.  Zmyl trop przybliża również problemem etyczności takich zachowań oraz podaje historyczne i współczesne przykłady stosowania podobnych praktyk.

O Autorach:

Finn Brunton - adiunkt na Wydziale Mediów, Kultury i Komunikacji na Uniwersytecie Nowojorskim. Autor książki Spam: Shadow History of the Internet.

Helen Nissenbaum - profesor na Wydziale Mediów, Kultury i Komunikacji na Uniwersytecie Nowojorskim. Autorka książki Privacy in Context. Jedna z wynalazców oprogramowania TrackMeNot.

Informacje dodatkowe o Zmyl trop. Na barykadach prywatności w sieci. Przewodnik:

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2016-08-20