Zmysł udziału

Na tom „Zmysł udziału” składa się 21 wierszy. Wiersze te pokazują, jak Wisława Szymborska rozumie świat. Jak odkrywa jego sens i nasze w nim miejsce. Tworzą więc one „kanon poetyckiej sztuki rozumienia świata” przez poetkę . Wybór jest zaakceptowany przez autorkę.

„Zmysł udziału” jest pierwszym tomem w serii poetyckich wyborów zatytułowanych "Poeta Odkrywa Świat". Tę serię ściśle ukierunkowanych wyborów wierszy trzeba uznać z jednej strony za jedyną w swoim rodzaju, z drugiej wydawca chciałby zachęcić czytelnika do uważnego, wielokrotnego czytania poezji – rozmyślania nad nią.

Seria „Poeta Odkrywa Świat” pokazuje indywidualne poetyckie sposoby poznawania i opisu świata / rzeczywistości (z różnych punktów widzenia) oraz wskazuje, jak poezja może nazywać ludzkie doświadczenie.
W serii znajdą się tomy poetów – od trzydziestolatków do dojrzałych mistrzów piór. Wybory będą dokonywane przez samych poetów lub przez nich autoryzowane. Rokrocznie w specjalnej szacie graficznej (książkom towarzyszyć będą grafiki, dobierane przez samych poetów) ukazywać się będą dwa tomy.

Informacje dodatkowe o Zmysł udziału:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: b.d
Kategoria: Poezja
ISBN: 83-08-03811-5

Kup książkę Zmysł udziału

Zmysł udziału - opinie o książce

Koniec i początek
Wisława Szymborska0
Okładka ksiązki - Koniec i początek

Koniec i początek to jeden z najważniejszych tomików Wisławy Szymborskiej, który - wydany w roku 1993 - być może ostatecznie przesądził o przyznaniu poetce...

Wisława Szymborska0
Okładka ksiązki - Biblioteka Poetycka pod red. Ryszarda Krynickiego (Tom 74). Wystarczy + płyta CD

28 września w Muzeum Manggha w Krakowie odbędzie się prezentacja  nowego  wydania tomu Wystarczy Wisławy Szymborskiej, wzbogaconego o płytę CD...