Żywienie w niedoczynności tarczycy

Co, jak i dlaczego warto jeść, czego należy się wystrzegać, czego nie wolno pomijać?. Zawarte w naszym poradniku odpowiedzi na te pytania wytyczają chorym drogę do polepszenia jakości życia. Autorzy zadbali o wyjaśnienie zależności między jedzeniem a stanem organizmu, a także umotywowanie wskazówek, jakich udzielają. Łatwo sięgnąć po prawidłowo zbilansowane siedmiodniowe jadłospisy dla osób z niedoczynnością tarczycy.
Książka zawiera praktyczne porady i zalecenia specjalistów z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie. Mogą z niej korzystać zarówno pacjenci, jak i lekarze podstawowej opieki zdrowotnej.

Informacje dodatkowe o Żywienie w niedoczynności tarczycy:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL
Data wydania: 2014-09-25
Kategoria: Medycyna i zdrowie
ISBN: 978-83-200-4874-2

Kup książkę Żywienie w niedoczynności tarczycy

Żywienie w niedoczynności tarczycy - opinie o książce

Avatar użytkownika - aggusia
aggusia
Przeczytane:2021-09-09, Ocena: 5, Przeczytałam,

Od dawna poszukuję odpowiedzi na wiele zagadnień związanych z tarczycą i jak dotąd nie trafiłam na naprawdę fachową książkę w tym zakresie. Teraz to się zmieniło. Niepozorna, cienka książeczka w kompletnie odpychającej, zółtawej okładce zawiera wiele cennych informacji. Książka wydana przez PZWL, napisana przez lekarzy jest bardzo rzeczowym wydawnictwem.

Wyjaśniono tło i główne przyczyny występowania niedoczynności tarczycy, kliniczne objawy, metody rozpoznawania schorzenia i wreszcie profilaktyka i leczenie. Opisano zalecenia dietetyczne i składniki diety ważne przy niedoczynności.

Na końcu przedstawiono kilka przykładowych jadłospisów diety na niedoczynność.

Polecam każdemu, kto jak ja, szuka fachowych odpowiedzi. Ta książka to 130 stron konkretów.

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska