Łamigłówki. Podstaw liczbę

ISBN: 9788374206464
Dodał/a książkę:Adamada
brak danych
Recenzja - Łamigłówki. Podstaw liczbę
Każdy obrazek zastępuje pewną liczbę. Liczby te, dodane do siebie, dają sumy zapisane na końcu rzędów i kolumn. Policz, ile są warte poszczególne obrazki.
Recenzja
justa21 Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,

Głowy łamanie

Wolny czas można spędzić na wiele sposobów, choć nie wszystkie są w równym stopniu efektywne, nie wszystkie też wnoszą nową jakość do naszego życia. Z racji tego, iż na rozwój dziecka wpływa wiele czynników, warto zadbać o to, żeby nawet wolny czas – czas poza szkołą czy zajęciami dodatkowymi - był maksymalnie wykorzystany, a przy tym by podejmowane przez dziecko aktywności nie tylko służyły relaksowi, ale by niosły też z sobą pewną wartość dodaną, by nie tylko bawiły, ale również uczyły

ejotek plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-26, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,
Na czym polega zadanie? Każdy diagram składa się z dwudziestu pięciu obrazków. Każdy obrazek zastępuje pewną liczbę. Liczby te, dodane do siebie, dają sumy zapisane na końcu rzędów i kolumn. Naszym zadaniem jest policzenie, ile są warte poszczególne obrazki.

Zadania są w różnym stopniu trudności a pomysł znakomity! Zróżnicowane i w pastelowych kolorach obrazki sprawiają, że dziecko czuje zainteresowanie kolejnymi stronami książeczki. Serdecznie polecam jako nietypowy rodzaj naukowo-rozrywkowego spędzania czasu.

całość recenzji i foto: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/01/amigowki-podstaw-liczbe.html
justa21 Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,