OPIS CZYTELNIKA:
Kup Teraz

Archir Green i sekret czarodzieja

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2016-04-26
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-7818-680-9
Liczba stron: 362
Dodał/a książkę:dayna15
Dodał/a opinię:Uleczkaa38
Recenzja - Archir Green i sekret czarodzieja

  Piszę te słowa w dniu 1 czerwca, czyli dniu święta wszystkich dzieci, niezależnie od wieku w jakim się znajdują;) I w związku z tym nie mogłam dziś omówić innej pozycji literackiej, aniżeli właśnie pięknej i wyjątkowej powieści ze świata bajka i baśni, której to tytuł brzmi: "Archie Greene i sekret czarodzieja", zaś jej autorem jest D. D. Everest. To książka która bawi, fascynuje, wzrusza, jak i również pozwala powrócić do świata bajkowych marzeń,  a tym samym poczuć się raz jeszcze dzieckiem, co dla mnie osobiście jest jednym z najpiękniejszych przeżyć w kontakcie z literaturą:)


 Powieść Pana Everesta stanowi pierwszą odsłonę cyklu "Archie Greene", którego to kolejne części zapewne ukażą się wkrótce w Polsce nakładem Domu Wydawniczego Rebis. Fabuła tej lektury przenosi nas do malutkiej angielskiej wioski - West Wittering, w której to wraz ze swoją 70-letnią babcią mieszka nasz główny bohater - Archie Greene. Osierocony przez rodziców chłopiec nie ma najłatwiejszego życia, gdyż babcia ledwo wiąże koniec z końcem, w związku z czym o takich rzeczach jak modne zabawki, gadżety, czy też zagraniczne wakacje, Archie może jedynie pomarzyć... I oto właśnie zbliża się ten letni czas wypoczynku, wszyscy koledzy Archiego wyjeżdżają na obozy i kolonie, a on sam martwi się tym, co też będzie robił przez tak długi czas...  Jednak oto w dniu 12 urodzin chłopca, listonosz przynosi mu tajemnicza przesyłkę, w której znajduje się stara księga napisana w niezrozumiałym języku, jak i również krótka wiadomość z prośbą o dostarczenie owej księgi do pewnej księgarni w Oxfordzie... Tam poznaje nie tylko wielką rodzinną tajemnicę, ale także świat najprawdziwszej magii, która ma bardzo wiele wspólnego z książkami...:)


 "Archie Greene i sekret czarodzieja" to pozycja przeznaczona dla dzieci i młodzieży, mniej więcej ok 10-12 roku życia. Niemniej, moja skromna osoba licząca sobie znacznie więcej wiosen na karku, również była tą opowieścią oczarowana, od pierwszej do ostatniej strony. A to świadczy dobitnie o tym, że pozycja ta jest idealna dla każdego miłośnika baśni, fantazji, niekończącej się przygody i  ciepłego humoru, którego znajdziemy tutaj mnóstwo. To jedna z tych powieści, o których nie sposób nie opowiadać bez wypieków ekscytacji na policzkach, jak i również nie da się streścić fabuły tej historii w kilku/kilkunastu zdaniach, gdyż dzieje się tam  tak wiele, tak szybko i tak ciekawie, że trzeba to po prostu "przeżyć" na własnej osobie:). To piękna opowieść o magii, ale także i takich wartościach jak przyjaźń, miłość, rodzinna więź, która dzięki temu nie tylko sprawia literacką przyjemność, ale także i uczy tego, co w życiu jest i powinno być naprawdę ważne:)


 Strona fabularna tej historii prezentuje się iście wybornie, zwłaszcza w kontekście oczekiwań najmłodszych czytelników. Oto wraz z pierwszymi stronami poznajemy naszego kochanego Archiego, którego nie sposób nie polubić i któremu nie sposób też nie współczuć... Następnie w dniu jego urodzin rozpoczyna się tak naprawdę wielka, niesamowita, bajkowa przygoda, która wiedzie go do dalekiego Oxfordu, do starych księgarń i zapomnianych bibliotek, jak i również do bardzo tajemniczej rodziny jego krewniaków...:) A potem otwiera się zupełnie nowy rozdział w życiu chłopca, w którym nic już nie będzie takie jak dawniej, za to każdy jego kolejny dzień będzie wypełniała przygoda i magia...:) Oczywiście, będzie i trochę strasznie, i  groźnie, i odrobinę  niepokojąco, ale za to bardzo ciekawie, intrygująco i pasjonująco, Ważne przy tym jest to, że opowieść ta jest napisana w bardzo pasjonujący, tajemniczy, barwny sposób, a przy tym przystępny także i dla najmłodszych czytelników, którzy z pewnością łatwo odnajdą się w toku ukazywanych tu wydarzeń:) I oczywiście finał, jakże spektakularny i mocny, a przy tym zachęcający do sięgnięcia po kontynuację:)


 Oczywiście przy omawianiu tej książki nie da się uciec od porównań do cyklu o Harrym Potterze, autorstwa J. K. Rowling, I tak oto myślę, że powieść o Archie Greenie ma w sobie wszystko to, co tak bardzo pokochały miliony czytelników na całym świecie w przypadku Harry'ego Pottera, a nawet ma coś więcej... Tym czymś jest dla mnie ciepło i mądrość, jakie to biją ze stron tej lektury. Otóż książka ta jest niezwykle inteligentną i przyjazną dziecku fabułą, która zaprasza go świata niczym nie ograniczonej wyobraźni, a przy tym nie naraża na senne koszmary, o które w przypadku cyklu J. K. Rowling, nie było trudno... To propozycja dla młodych czytelników, którą mogę z przekonaniem polecić każdemu rodzicowi:) Ponadto "Archie Greene i sekret czarodzieja" opowiada o magii w naprawdę wyjątkowy i niepowtarzalny sposób, czyli poprzez książki...


 Otóż magia w tej książce wiąże się z literaturą! To właśnie stare, wyjątkowe książki mają w sobie maciczną moc, za pośrednictwem której to można przenosić się do zupełnie innych światów, jak i również poznawać niezwykłych bohaterów, którzy wprost wyskakują z kart danej powieści:) Jakby tego było mało, owe książki potrafią mówić, myśleć, odczuwać emocje, co dla mnie jest absolutnym strzałem w dziesiątkę! Myślę, że opowieść ta urzeczywistnia magię literatury, dając jej obraz, dźwięk, słowa, które dla najmłodszego czytelnika są tak ważne... I chyba nie można było wymyślić lepszej formy magii w powieści spod znaku bajki, gdyż ukazane tu czary i moc literatury po pierwsze fascynują i bawią, a po drugie rozpalają jeszcze mocniej gorące uczucia do książki...:)


 Bohaterowie tej opowieści są idealni do tego, by ich polubić, zaprzyjaźnić się z nimi, zżyć na dobre i na złe, czyli na całe 320 stron lektury, podczas których przeżyjemy naprawdę mnóstwo barwnych przygód:) Oczywiście najważniejszy jest tutaj nasz drogi Archie, który jest bardzo rozsądnym, wrażliwym, ciepłym chłopcem. Wielką jego wartością i zaletą jest to, że poznał już w swoim młodym życiu ból, stratę, tęsknotę na ukochanymi, którzy odeszli na zawsze... Tym samym jest on bardzo mądry, odpowiedzialny i dojrzały jak na swój wiek, a przez to wie, że w życiu najważniejsi są ludzie, najbliżsi, rodzina i miłość, jaką można ją obdarzyć... To świetna postać do identyfikowanie się z nią, jak i również do tego by mogła stać się literackim bohaterem dla każdego małego chłopca i małej dziewczynki:) Oczywiście na Archiem opowieść ta się nie kończy, gdyż postacie drugiego planu również są tutaj bardzo aktywne, intrygujące, przezabawne i barwne, że wystarczy wspomnieć tylko o takich bohaterach jak Thistle, Bramble czy też cioci Loreccie i wujku Woodbinie, czyli familii z Oxfordu, do której to trafia nasz Archie...:) To wyjątkowe osobowości, które są po prostu niesamowici, pod każdym względem!


 Wielkie słowa uznania należą się decydentom z Domu Wydawniczego Rebis, którzy to podjęli decyzję o wydaniu tej książki w tak pięknej i bajkowej oprawie:) Magiczna, kolorowa, bajeczna i intrygująca okładka, wzbogacona elementami namalowanymi złotą farbą, które niczym w czarodziejski sposób mienią się w promieniach słońca...;) Do tego te wyjątkowe, komiksowe ilustracje obrazujące opisywane tu wydarzenia, skutecznie przykuwające wzrok czytelników:) I wreszcie sam układ tego tekstu, z bardzo ciekawym wstępem na temat rodzajów magii, jej ograniczeń, sposobów posługiwania się nią... Wszystko to sprawia, iż każdy młody czytelnik uwierzy bez problemu w to, że ma przed sobą najprawdziwszą, magiczną księgę...:)


 "Archie Greene i sekret czarodzieja" to piękna, fascynująca, mądra i wzruszająca opowieść dla dzieci i młodzieży, która porywa od pierwszej do ostatniej strony:) Znajdziemy tu niezwykle interesujących  i ujmujących bohaterów, doświadczymy wielkiej przygody, doznamy mnóstwa silnych emocji, jak i również wyniesiemy mądrość płynącą z morału, który poznajemy wraz z finałem tej historii. To opowieść o niezwykłym chłopcu, który odkrywa magię literatury... I tak sobie myślę, że takie same czary odkryje ta powieść przed każdym czytelnikiem, który tylko zasiądzie do jej lektury:) Doskonała propozycja dla wszystkich młodych i nieco starszych czytelników, którzy wciąż wierzą w moc marzeń...:)


 

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Uleczkaa38 plusminus Linia koment

  Piszę te słowa w dniu 1 czerwca, czyli dniu święta wszystkich dzieci, niezależnie od wieku w jakim się znajdują;) I w związku z tym nie mogłam dziś omówić innej pozycji literackiej, aniżeli właśnie pięknej i wyjątkowej powieści ze świata bajka i baśni, której to tytuł brzmi: "Archie Greene i sekret czarodzieja", zaś jej autorem jest D. D. Everest. To książka która bawi, fascynuje, wzrusza, jak i również pozwala powrócić do świata bajkowych marzeń,  a tym samym poczuć się raz jeszcze dzieckiem, co dla mnie osobiście jest jednym z najpiękniejszych przeżyć w kontakcie z literaturą:)


 Powieść Pana Everesta stanowi pierwszą odsłonę cyklu "Archie Greene", którego to kolejne części zapewne ukażą się wkrótce w Polsce nakładem Domu Wydawniczego Rebis. Fabuła tej lektury przenosi nas do malutkiej angielskiej wioski - West Wittering, w której to wraz ze swoją 70-letnią babcią mieszka nasz główny bohater - Archie Greene. Osierocony przez rodziców chłopiec nie ma najłatwiejszego życia, gdyż babcia ledwo wiąże koniec z końcem, w związku z czym o takich rzeczach jak modne zabawki, gadżety, czy też zagraniczne wakacje, Archie może jedynie pomarzyć... I oto właśnie zbliża się ten letni czas wypoczynku, wszyscy koledzy Archiego wyjeżdżają na obozy i kolonie, a on sam martwi się tym, co też będzie robił przez tak długi czas...  Jednak oto w dniu 12 urodzin chłopca, listonosz przynosi mu tajemnicza przesyłkę, w której znajduje się stara księga napisana w niezrozumiałym języku, jak i również krótka wiadomość z prośbą o dostarczenie owej księgi do pewnej księgarni w Oxfordzie... Tam poznaje nie tylko wielką rodzinną tajemnicę, ale także świat najprawdziwszej magii, która ma bardzo wiele wspólnego z książkami...:)


 "Archie Greene i sekret czarodzieja" to pozycja przeznaczona dla dzieci i młodzieży, mniej więcej ok 10-12 roku życia. Niemniej, moja skromna osoba licząca sobie znacznie więcej wiosen na karku, również była tą opowieścią oczarowana, od pierwszej do ostatniej strony. A to świadczy dobitnie o tym, że pozycja ta jest idealna dla każdego miłośnika baśni, fantazji, niekończącej się przygody i  ciepłego humoru, którego znajdziemy tutaj mnóstwo. To jedna z tych powieści, o których nie sposób nie opowiadać bez wypieków ekscytacji na policzkach, jak i również nie da się streścić fabuły tej historii w kilku/kilkunastu zdaniach, gdyż dzieje się tam  tak wiele, tak szybko i tak ciekawie, że trzeba to po prostu "przeżyć" na własnej osobie:). To piękna opowieść o magii, ale także i takich wartościach jak przyjaźń, miłość, rodzinna więź, która dzięki temu nie tylko sprawia literacką przyjemność, ale także i uczy tego, co w życiu jest i powinno być naprawdę ważne:)


 Strona fabularna tej historii prezentuje się iście wybornie, zwłaszcza w kontekście oczekiwań najmłodszych czytelników. Oto wraz z pierwszymi stronami poznajemy naszego kochanego Archiego, którego nie sposób nie polubić i któremu nie sposób też nie współczuć... Następnie w dniu jego urodzin rozpoczyna się tak naprawdę wielka, niesamowita, bajkowa przygoda, która wiedzie go do dalekiego Oxfordu, do starych księgarń i zapomnianych bibliotek, jak i również do bardzo tajemniczej rodziny jego krewniaków...:) A potem otwiera się zupełnie nowy rozdział w życiu chłopca, w którym nic już nie będzie takie jak dawniej, za to każdy jego kolejny dzień będzie wypełniała przygoda i magia...:) Oczywiście, będzie i trochę strasznie, i  groźnie, i odrobinę  niepokojąco, ale za to bardzo ciekawie, intrygująco i pasjonująco, Ważne przy tym jest to, że opowieść ta jest napisana w bardzo pasjonujący, tajemniczy, barwny sposób, a przy tym przystępny także i dla najmłodszych czytelników, którzy z pewnością łatwo odnajdą się w toku ukazywanych tu wydarzeń:) I oczywiście finał, jakże spektakularny i mocny, a przy tym zachęcający do sięgnięcia po kontynuację:)


 Oczywiście przy omawianiu tej książki nie da się uciec od porównań do cyklu o Harrym Potterze, autorstwa J. K. Rowling, I tak oto myślę, że powieść o Archie Greenie ma w sobie wszystko to, co tak bardzo pokochały miliony czytelników na całym świecie w przypadku Harry'ego Pottera, a nawet ma coś więcej... Tym czymś jest dla mnie ciepło i mądrość, jakie to biją ze stron tej lektury. Otóż książka ta jest niezwykle inteligentną i przyjazną dziecku fabułą, która zaprasza go świata niczym nie ograniczonej wyobraźni, a przy tym nie naraża na senne koszmary, o które w przypadku cyklu J. K. Rowling, nie było trudno... To propozycja dla młodych czytelników, którą mogę z przekonaniem polecić każdemu rodzicowi:) Ponadto "Archie Greene i sekret czarodzieja" opowiada o magii w naprawdę wyjątkowy i niepowtarzalny sposób, czyli poprzez książki...


 Otóż magia w tej książce wiąże się z literaturą! To właśnie stare, wyjątkowe książki mają w sobie maciczną moc, za pośrednictwem której to można przenosić się do zupełnie innych światów, jak i również poznawać niezwykłych bohaterów, którzy wprost wyskakują z kart danej powieści:) Jakby tego było mało, owe książki potrafią mówić, myśleć, odczuwać emocje, co dla mnie jest absolutnym strzałem w dziesiątkę! Myślę, że opowieść ta urzeczywistnia magię literatury, dając jej obraz, dźwięk, słowa, które dla najmłodszego czytelnika są tak ważne... I chyba nie można było wymyślić lepszej formy magii w powieści spod znaku bajki, gdyż ukazane tu czary i moc literatury po pierwsze fascynują i bawią, a po drugie rozpalają jeszcze mocniej gorące uczucia do książki...:)


 Bohaterowie tej opowieści są idealni do tego, by ich polubić, zaprzyjaźnić się z nimi, zżyć na dobre i na złe, czyli na całe 320 stron lektury, podczas których przeżyjemy naprawdę mnóstwo barwnych przygód:) Oczywiście najważniejszy jest tutaj nasz drogi Archie, który jest bardzo rozsądnym, wrażliwym, ciepłym chłopcem. Wielką jego wartością i zaletą jest to, że poznał już w swoim młodym życiu ból, stratę, tęsknotę na ukochanymi, którzy odeszli na zawsze... Tym samym jest on bardzo mądry, odpowiedzialny i dojrzały jak na swój wiek, a przez to wie, że w życiu najważniejsi są ludzie, najbliżsi, rodzina i miłość, jaką można ją obdarzyć... To świetna postać do identyfikowanie się z nią, jak i również do tego by mogła stać się literackim bohaterem dla każdego małego chłopca i małej dziewczynki:) Oczywiście na Archiem opowieść ta się nie kończy, gdyż postacie drugiego planu również są tutaj bardzo aktywne, intrygujące, przezabawne i barwne, że wystarczy wspomnieć tylko o takich bohaterach jak Thistle, Bramble czy też cioci Loreccie i wujku Woodbinie, czyli familii z Oxfordu, do której to trafia nasz Archie...:) To wyjątkowe osobowości, które są po prostu niesamowici, pod każdym względem!


 Wielkie słowa uznania należą się decydentom z Domu Wydawniczego Rebis, którzy to podjęli decyzję o wydaniu tej książki w tak pięknej i bajkowej oprawie:) Magiczna, kolorowa, bajeczna i intrygująca okładka, wzbogacona elementami namalowanymi złotą farbą, które niczym w czarodziejski sposób mienią się w promieniach słońca...;) Do tego te wyjątkowe, komiksowe ilustracje obrazujące opisywane tu wydarzenia, skutecznie przykuwające wzrok czytelników:) I wreszcie sam układ tego tekstu, z bardzo ciekawym wstępem na temat rodzajów magii, jej ograniczeń, sposobów posługiwania się nią... Wszystko to sprawia, iż każdy młody czytelnik uwierzy bez problemu w to, że ma przed sobą najprawdziwszą, magiczną księgę...:)


 "Archie Greene i sekret czarodzieja" to piękna, fascynująca, mądra i wzruszająca opowieść dla dzieci i młodzieży, która porywa od pierwszej do ostatniej strony:) Znajdziemy tu niezwykle interesujących  i ujmujących bohaterów, doświadczymy wielkiej przygody, doznamy mnóstwa silnych emocji, jak i również wyniesiemy mądrość płynącą z morału, który poznajemy wraz z finałem tej historii. To opowieść o niezwykłym chłopcu, który odkrywa magię literatury... I tak sobie myślę, że takie same czary odkryje ta powieść przed każdym czytelnikiem, który tylko zasiądzie do jej lektury:) Doskonała propozycja dla wszystkich młodych i nieco starszych czytelników, którzy wciąż wierzą w moc marzeń...:)


 

ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów