OPIS CZYTELNIKA:

ISBN: 978-83-240-1961-8
Dodał/a książkę:czytam
Dodał/a opinię:Patrycja Paliczka
Recenzja - Banda Michałka
Michałek ma bandę! I to jaką! Co prawda według niektórych do kogoś takiego, jak Mikołajek się nie umywa, ale po co słuchać innych? Lepiej samemu się zabrać i to przeczytać. Banda ma zasady i honor, zawsze wie, co jest dla niej dobre, a co może jej zaszkodzić, choć bywają takie dni, że jej członkowie tracą rozum, albo przynajmniej tak się zachowują i wtedy banda cierpi, ale na to akurat nic nie można poradzić. Banda, jak to banda, swe dobre i złe dni potrafi przetrwać, a jej członkowie, pomimo sporych różnic charakterów i kłótni, potrafią, jesli tylko zechcą żyć zgodnie i wspólnie świętować choćby swoje urodziny, zorganizować wyprawę do kina, przewrócic cały londyn do góey nogami, albo grać nauczycielce na nerwach.Albo zrobić coś takiego, o czym nawet jest strach pisać.
A najgorzej to jest nie wtedy, gdy dostaje się wyjątkowo długą i bardzo uciążliwą karę. Najgorzej jest w momencie, gdy członkowie bandy coś przeskrobią, a ich rodzice zamiast dać im szlaban, są dla nich mili i uprzejmi. Dopiero wtedy dzieci z bandy wiedzą, że mają naprawdę przechlapane!
Recenzja
katechetka Linia koment
Przeczytane:2014-01-04, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,

Postawa ucznia piątej klasy szkoły podstawowej poważnego człowieka może doprowadzić do wysokiego poziomu zszokowania. Jednak tych, którzy z wychowankami mają bezpośredni kontakt, ich psoty absolutnie nie dziwią (można się jedynie zastanawiać, co nowego są w stanie jeszcze wymyśleć). Całkowicie zrozumiałym jest więc, że wyczyny Bandy Michałka są nader urozmaicone, co sprawia, że każdy, kto sięgnie po książkę, odłoży ją na półkę dopiero wówczas, gdy doczyta do końca

PatrycjaPaliczka plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-14, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Wyzwanie - książki dla dzieci 2016,
AMAF12 Linia koment
katechetka Linia koment