Opis ksiązki

Kup Teraz

Cień nocy

Ocena ( 12 osób )
5.3
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2011-01-11
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788324138623
Liczba stron: 416
Dodał/a książkę:adiego
Dodał/a opinię:Chazzurizu
Recenzja - Cień nocy
Opis książki mnie nie zachęcił lecz gdy przeczytałam pierwszy rozdział nie mogłam sie od niej oderwać. Jak najbardziej polecam ;)
Recenzja
MoNiuRka Linia koment
Przeczytane:2011-04-02, Na półkach: Przeczytałem,

„Cień nocy” Andrei Cremer podobno został okrzyknięty mianem „największego debiutu od czasu Zmierzchu”, ale czy na nie zasłużył? Oczywiście, wszystko jest kwestią gustu. ja uważam, że jest to kolejna ckliwa opowieść o zagubionych nastolatkach w świecie, w którym nadprzyrodzone istoty żyją wśród śmiertelników.

Historia z początku zaczyna się niepozornie. Dziewczyna w postaci wilka na coniedzielnym patrolu w lesie z niewiadomych przyczyn ratuje życie śmiertelnikowi, łamiąc tym samym obowiązujące ją zasady

klara203 Linia koment
Przeczytane:2011-05-16, Na półkach: Przeczytałem,

Książki Andrei Cremer mogą wciągnąć czytelnika bez reszty. Nie dziwota więc raczej, że "Cień Nocy" szybko stał się hitem. To bowiem niesamowita opowieść o miłości, a zarazem o łamaniu zasad, za które grozi sroga kara.

 

Podczas lektury można odnieść wrażenie, jakby w powieści splatały się historie kilku popularnych autorów, z których Cremer bez wątpienia czerpie. Powieściowe klany przywodzą na myśl powieść "Przyrzeczeni” Beth Fantaskey, przypomina się również "Nieziemska” Cynthii Hand i wiele opowieści innych autorów

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
JustBooks17 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-01, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Posiadam :D,Czy aby na pewno temat dotyczący wilkołaków został wyczerpany i wiemy już o nich wszystko?

I czy miłość nastolatków zawsze jest błaha i szczeniacka, czy może jednak potrafi być przepełniona rozterkami, troską o najbliższych, konfliktem własnego „ja”?


Bohaterką jest 17-nasto letnia Calla - alfa klanu Cień Nocy, która swoje przeznaczenie znała od momentu urodzenia. To właśnie ona w dniu swoich 18-nastych urodzin ma poślubić Rena - alfę Kary Nocy i tym samym zawrzeć oczekiwaną przez Opiekunów unię, w wyniku, której połączeniu mają ulec młode wilki z obu klanów.Ren jest przyjacielem Calli, darzą się wzajemną sympatią i oboje cieszą się na nadchodzące zaślubiny. Jednak na drodze do – wydaje się najlepszej przyszłości, jaką można sobie wymarzyć – staje Shay, nowy chłopak w szkole, któremu Calla ratuje życie, łamiąc tym samym zasady, które ją obowiązują, za co grozi surowa kara.To właśnie po części za sprawą Shay’a a także okropieństw, których dopuszczają się Opiekunowie względem wilków, dziewczyna zaczyna poddawać w wątpliwość zasady rządzące jej światem, a także wpajane fakty oraz słuszność sprawy, której jest częścią.Kłamstwa, jakimi karmione są wilki od wielu lat zaczynają wychodzić na światło dzienne. Jak się okazuje cała prawda znajduję się w starej księdze Opiekunów, której czytanie jest zakazane. Kluczem do sukcesu okazuje się Shay, z którego pomocą udaje się przetłumaczyć część księgi dotyczącej również przyszłości i święta Samhain, z którym wiąże się niepokojące składanie ofiar i tajemnicze obrzędy.W głowie dziewczyny tłumią się różne myśli, księga nie została w całości przetłumaczona, tak wiele elementów nie pasuje do układanki, a ona sama za chwilę ma poślubić Reniera…
Czy Calla odkryje prawdę tak długo tuszowaną przez Opiekunów?Czy dojdzie do Zaślubin biorąc pod uwagę fakt, iż dziewczyna początkowo nieświadomie zakochuje się w Shay’u?Kim jest Potomek?

I czy w konsekwencji dojdzie do rozlewu krwi?

„Cień Nocy” definitywnie nie jest kolejną książką o miłości i wilkołakach. A. Cremer zwraca szczególną uwagę na zażyłości pomiędzy wilkami, ich wzajemną lojalność, oddanie oraz miłość, jaką się darzą. Tworzy to obraz rodziny, pomimo iż poszczególni członkowie klanu nie są rodzeństwem. 
Kolejnym pozytywem tej książki jest ciągłość akcji. Nie ma tutaj miejsca na nudę. Spokojniejsze chwile pojawiają się po to, aby po chwili na nowo wróciło napięcie Znajdziemy w tej książce momenty, które nagrodzimy śmiechem, a także takie, które zasługują na nasze wzruszenie. Nie brak także chwil przepełnionych pożądaniem, namiętnością, choć nie pojawia się tutaj ani jedna scena seksu. „Cień Nocy” czyta się z wielką przyjemnością. Jak wiemy, jest to pierwszy tom całej opowieści, zatem zakończenie jeszcze przed nami, :) Duży + ode mnie za zakończenie książki, ponieważ urwanie akcji w momencie trzymającym w napięciu sprawia, że musimy sięgnąć po następną książkę ( „Blask Nocy”), gdyż przegrywamy z naszą ciekawością.Pochwalić muszę również pomysł autorki na „obdarowanie” czytelnika małą niespodzianką, którą jest dodanie fragmentu I rozdziału kolejnego tomu. :)  Dla mnie było to miłe zaskoczenie.  Co prawda na końcu książki tom drugi, do którego zachęca autorka jest zatytułowany „Kara Nocy”, lecz my znajdziemy w księgarniach, czy bibliotekach tom II jako „Blask Nocy”, zaś tom III jako „Kara Nocy”-> tom ten nie został przetłumaczony w Polsce, lecz znaleźć możemy tłumaczenia nieoficjalne. 
Szata graficzna nie podlega dyskusji :) przypadła mi do gustu. 
Dodatkowo „Cień Nocy” zdobył uznanie wśród tak znanych pisarek jak: Becca Fitzpatrick („Szeptem”), czy Cynthia Leitich Smith („Wieczni wygnańcy”).Pragnę polecić książkę KAŻDEMU. Nie jest to zwykły romans paranormalny, ani kolejny cykl wilkołaków rodem z sagi „Zmierzch”. Jest to książka, której bohaterka:„chce decydować o swoim życiu, chce mieć wolny wybór w miłości i poszukuje prawdy, żeby odnaleźć swoje prawdziwe ja”.Czyli dokładnie to samo, czego my obecnie również chcemy. Bo kto z nas nie chciałby decydować sam o sobie? Czym staje się człowiek, gdy nie ma własnego zdania, nie wierzy w siebie, jego los toczy się według „zachcianek” innych? Odpowiedź brzmi: MARIONETKĄ.

A jakie są Wasze doznania po przeczytaniu tej książki? Osobom, które nie miały styczności serdecznie polecam- wszystko przed Wami! Chętnie zapoznałabym się także z opiniami osób (w komentarzach) już zaznajomionych z treścią :)
Nie ukrywam, że obecnie pochłania mnie akcja drugiego tomu, którego recenzję znajdziecie na blogu już wkrótce. Mogę uchylić rąbka treści i powiedzieć Wam, że „Blask Nocy” również potrafi zaskoczyć. Akcja wcale nie maleje! 


Moja ocena :


8,5/10


 


Recenzja również na blogu Just Books:


http://justbooks17.blogspot.com


Blogerka Monika.

JustBooks17 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Posiadam :D,
"Cień Nocy" czyta się z przyjemnością. Nie ma tutaj miejsca na nudę.
Spokojniejsze chwile pojawiają się po to, aby po chwili na nowo wróciło napięcie.
Znajdziemy w tej książce momenty, które nagrodzimy śmiechem, a także takie, które zasługują na nasze wzruszenie. Nie brak także chwil przepełnionych pożądaniem, namiętnością, choć nie pojawia się tutaj ani jedna scena seksu.
Nie jest to zwykły romans paranormalny, ani kolejny cykl wilkołaków rodem z sagi ,,Zmierzch". Jest to książka, której bohaterka:

,,chce decydować o swoim życiu, chce mieć wolny wybór w miłości i poszukuje prawdy, żeby odnaleźć swoje prawdziwe ja".

Książkę czyta się naprawdę szybko - ja przeczytałam ją w 2 dni. Jestem bardzo zadowolona z tej pozycji i z całą pewnością polecam ją Wam! :)
Juliette plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-08-06, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Mam,Przeczytane,
"Cień nocy" to naprawdę wciągająca, zaskakująca i zabawna książka. Dużo akcji i wiele zdumiewających wydarzeń. Do ostatniej strony nie miałam pojęcia co jeszcze może się wydarzyć. Zgodnie z opisem na okładce w książce częste są chwile w których robi się naprawdę "gorąco". Jednak wszystko utrzymane jest w granicach dobrego smaku. Autorka wykreowała ciekawe społeczeństwo, pełne zawiłych zależności między Strażnikami i Opiekunami. Bohaterowie nie pozostają dla czytelnika obojętni, niektórych nienawidzimy, niektórych kochamy. Wszystko ładnie się ze sobą splata i nie pozwala się oderwać nawet na chwilę. Naprawdę polecam
mangaanime plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-01-08, Na półkach: Przeczytałem,Wyzwanie czytelnicze 26 książek 2013 rok,
Jak to było w opisie książki na tylnej stronie ,, cień nocy to bardzo seksowna książka lecz nie zawiera ani jednej sceny seksu'
Call zna swoje przeznaczenie, musi poślubić rena by złączyć dwa klany cień nocy i kara nocy. Pewnego dnia łamje zkazy opiekunów i ratuje chłopaka o imieniu shen w górach na którego napadł niedżwiedż. Okazuje się że shen uczestniczy do jej szkoły.
Uwielbjam tą książkę mogła bym ją przeczytać jeszcze kilka razy. Niewidzę w niej żadnych minusów, jest super napisana.
Przeczytałam odrazu następną część i czekam i czekam no i niemogę się doczekać na nową część
Duper książka naprawdę polecam
Książka jest o zakazanej miłości odkrytej prawdzie bólach i poświęceniach.
spodoba się i młodzieży i dorosłym
agnik66 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-04-29, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Wyzwanie - fantastyka,
Byłam sceptycznie nastawiona, bo tych wilkołaków teraz wszędzie pełno, a ja jakąś wielką fanką nie jestem.

Trochę o fabule:
Pewnego dnia Calla ratuje nieznajomego chłopaka i łamie tym samym zasady rządzące jej światem. Dziewczyna jest córką alfy klanu Cienia Nocy. Została obiecana synowi alfy drugiego klanu - Kary Nocy. Ich związek będzie początkiem nowego klanu.

Podczas czytania trochę się w tym wszystkim gubiłam. Początkowo nie wiedziałam o co w tm wszystkim chodzi, kto jest kim i jakie ma funkcje. Później jednak czytało mi się już znacznie lepiej.

Trójkąt miłosny jest oczywiście obecny. Nie zaskakuje niczym nowym, schematyczny, taki jak w wielu innych książkach. Jednym słowem "nic nowego". Bardziej polubiłam Shay'a aniżeli Rena.

Książkę czytało się szybko i przyjemnie, ale mimo to nie mam ochoty na kolejne części. Chociaż może kiedyś się skuszę, jak nie będę miała pomysłu co czytać.
angela1914 plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Czytam,
Naprawdę świetna książka! Jest ciekawa i szybko wciąga :)
klara203 plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-05-16, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
AnnaJo plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Zdecydowanie należy do najlepszych książek wydanych ostatnio.
Genialna akcja :)
MoNiuRka plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-04-02, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
AleksandraEwa plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Czytam,
Amber zawsze wydaje najlepsze paranomal romance;) Czytam na e-booku, naprawdę dobre:)
Chazzurizu plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Opis książki mnie nie zachęcił lecz gdy przeczytałam pierwszy rozdział nie mogłam sie od niej oderwać. Jak najbardziej polecam ;)
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Simi_48 Linia koment
Przeczytane:2016-03-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
aga1aa Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,Mam,
xOxIvyxOx Linia koment
Przeczytane:2014-10-12, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Ulubione,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
glaadys Linia koment
Przeczytane:2013-08-29, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
al-ks Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Cień nocy Mój obrońca
Jodi Ellen Malpas
Okładka - Cień nocy Dziewczyna w ciemności
PAUW MARION
Okładka - Cień nocy Zakazana miłość
Nicole Jordan
Okładka - Cień nocy Zaćmienie
Ragnar Jónasson
Okładka - Cień nocy Sacrifice
Sharon Bolton
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów