Cudowne tu i teraz

Tytuł książki opisuje sposób w jaki żyje jego bohater. Liczy się tylko tu i teraz. Trudno określić w jaki sposób Sutter znalazł się na tej ścieżce, ale zapewne mają w tym udział trudne relacje z ojcem, którego praktycznie nie znał. Problemy w komunikacji ma również z matką. W powieści chodzi jednak o jego ewolucję, która przebiega pod wpływem zupełnie niespodziewanego - można by rzec - czynnika, którym jest nietypowa dziewczyna (kobieta). Sutter z typowym dla siebie podejściem stara się owinąć ją wokół palca i przygotować na dorosłe życie. Ale tymczasem to on się czegoś uczy… Bez dwóch zdań jest to inteligentna powieść napisana łatwym językiem. Podczas czytania niebezpiecznie wciąga. Postacie napisane są bardzo dobrze, a relacje między głównymi bohaterami wiarygodne. Zdecydowanie show kradnie Sutter. Jest on postacią obok której nie można przejść obojętnie. Albo się go pokocha, albo znienawidzi. W miarę czytania postać Aimee również nabiera głębi i przeistacza się w pięknego łabędzia. Autor przemycił w powieści typową dla dzisiejszej młodzieży prawdę - czyli wielkie wyzwanie, jakie jest dla beztroskich młodziaków wkroczenie w dorosłe życie. Młodzi ludzie u progu świata dorosłych odkrywają, że życie nie jest tak proste jakby to się wydawało. Mleko nie pochodzi z kartonów, a pieniądze nie wychodzą ze ściany. Teraz trzeba zakasać rękawy i wziąć się do roboty. Taką uniwersalną prawdę odkrywa również Sutter i stara się w tym odnaleźć.

Informacje dodatkowe o Cudowne tu i teraz:

Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 2015-04-22
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-64481-53-6
Dodał/a opinię:

Zobacz opinie o książce Cudowne tu i teraz

Kup książkę Cudowne tu i teraz