Eden. Nowy początek

Po przeczytaniu ,,Caldera" nie mogłam przestać myśleć o tej książce, byłam jednak szczęśliwa, że na półce czekała już jej kontynuacja, czyli "Eden". Więc jak najszybciej zabrałam się do czytania. Jakie wrażenia towarzyszyły mi podczas lektury? Zapraszam na recenzję. Eden przeżyła wielką powódź w Arkadii. Uciekła i trafiła do sklepu jubilerskiego, gdzie chciała sprzedać swój medalion, jednak po wyjściu straciła przytomność i obudziła się w domu jubilera. To właśnie tam odnalazła trochę spokoju i zaczęła uczyć gry na fortepianie wnuczkę swojego gospodarza. Zamknięta w sobie Eden nie marzyła o niczym innym jak tylko zapomnieć to, co wydarzyło się w jej życiu. Jednak po trzech latach jej jedyny przyjaciel umiera i dziewczyna musi sama radzić sobie w życiu. Otrzymuje list, w którym są wskazówki, które mogą doprowadzić ją do jej rodziny. Życie toczy się powoli, gdy Eden trafia za pomocą kuzynki na wystawę sławnego malarza, którym okazuję się Calder. Jednak u jego boku stoi dziewczyna. Jak potoczą się dalsze losy tej pary? Czy uda im się uratować uczucie sprzed lat? ,,Nic na świecie nie jest tak mocne, jak prawdziwa miłość!" ,,Eden. Nowy początek" to świetna kontynuacja "Caldera". Rozjaśnia nam wiele wątków z poprzedniej książki, jednak najbardziej rzuca światło na obecne życie bohaterów, którzy po latach się odnajdują. Jednak jak dalej żyć, gdy przeżyło się takie piekło? Powieść przepełniona jest bólem i strachem o lepsze jutro oraz bezgraniczną miłością, która mimo próby czasu nadal trwa. Uczucia, jakie przepełniały moje serce podczas lektury, są nie do opisania. Rozpadałam się na kawałki, żeby zaraz znowu śmiać się wraz z bohaterami. Moim zdaniem ta powieść jest niezwykła, ma swój jedyny i niepowtarzalny klimat, który trzyma nas w skupieniu aż do ostatniej strony. Nie oderwałam się od książki aż do samego końca. Zawiła fabuła, która ukazuję nam ciężkie życie bohaterów cały czas siedzi mi w głowie. Nie można przejść obojętnie przy scenach erotycznych, które pojawiały się w książce. Autorka w magiczny i subtelny sposób opisała zbliżenia tej pary. Nie znajdziecie tu nic, co może zgorszyć człowieka, żadnych mocnych scen, po których nie można złapać tchu. I może właśnie dlatego "Eden" jest tak cudowną książką. Czekam na kolejne książki Mii Sheridan jestem pewna, że okażą się równie fantastyczne, jak poprzednie. Zachęcam was do zapoznania się z jej twórczością, a na pewno tego nie pożałujecie.

Informacje dodatkowe o Eden. Nowy początek:

Wydawnictwo: Septem