Okładka - Harry Potter i Insygnia Śmierci

Data wydania: 2008-01-26
Dodał/a książkę:kkiinnaa
Dodał/a opinię:inconsiderada
Recenzja - Harry Potter i Insygnia Śmierci
Intrygująca jak każda poprzednia, ale odniosłam wrażenie, że była pisana "na siłę".
Recenzja
SiM Linia koment
Na półkach:

Ponad 11 milionów egzemplarzy sprzedanych pierwszego dnia, gdy ta książka trafiła do sklepów. Miesiące oczekiwania jej przez rzesze fanów, ale również zwykłych czytelników. 21 lipca na rynek księgarski trafiła 7 część serii powieści opowiadających o przygodach Harry’ego Pottera – nastoletniego adepta sztuki magii uczącego się w szkole Hogwart. To całkiem dobre zwieńczenie cyklu, który sprawił, że miliony dzieci na całym świecie wyrobiły w sobie nawyk czytania. I to chyba największy sukces Joanne K

Cartercon plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-11, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Nigdy tak bardzo nie rozpłakałam się na żadnej innej książce jak na 7, niestety ostatnim tomie mojego kochanego Harry'ego Potter'a. Idealne zwieńczenie idealnej serii.
Regalia plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-08-07, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,Biblioteka,Coś do powiedzenia mam,
Ooooo hosssannnnaaa. Skończyłam. Kilka lat zajęło, ale jest. Co powoduje taki czas czytania?

Nie ma Draco. Znaczy się jest, jest, ale nie tak często, jakbym chciała. I jak już jest to tak przygaszony i oderwany od kpiarsko-ironicznego ego, że to właściwie nie on.

Fred. Nie mogę wyrzucić z pamięci tych chwil, kiedy przeczytałam ten fragment... Najbardziej bolesna część serii. Fred nie zasłużył, nie powinien, czemu nie mogła go Wielka Autorka wskrzesić?! Okrucieństwo.

Harry i Hermiona i Ron i ich niekończąca się podróż. Połowa książki, gdzie uciekają, myślą o co chodzi z tymi Insygniami i rzeczami od Dumbledore'a, i wielki ryk, bo Ron ich opuszcza. No się nie da.

Dumbledore - fakty o nim, no każdy ma jakąś przeszłość i każdy popełnia błędy. Ale jego rozmowa na peronie... Ja bym się nie patyczkowała, skopałabym mu dupsko.

I najsmutniejsze - Sevi umiera...

Wszystko, co było w tej serii dla mnie radosne, umarło...
Ronni plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-07-19, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Ostatnia część przygód niezwykłego chłopca obdarzonego magiczną mocą. Książka ogromnie mi się spodobała. Myślę, że każdy kto czyta i lubi książki fantastyczne powinien przeczytać całą serię o Harrym Poterze. Książki o nim są naprawdę wspaniałe i wyjątkowe. Kończąc czytać ostatnią część poczułam tą dziwną pustkę, że to już koniec przygód o tym magicznym chłopcu.
LilyBlack plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-09-06, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Fantaza,
Super.
agnik66 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-09-05, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
To już jest koniec... Sierpień upłynął mi w towarzystwie Harry'ego Pottera i był to miesiąc niezwykle udany, bo w końcu poznałam tę serię i podobnie jak inni - zakochałam się w niej. Siódmy, czyli ostatni już tom, dostarczył mi wiele emocji. Mimo że byłam strasznie ciekawa, co się wydarzy, to dawkowałam sobie lekturę, bo wiedziałam, że ciągu dalszego nie ma.

Jestem pełna podziwu, bo autorka wykonała kawał dobrej roboty. Jej niesamowita wyobraźnia zabrała mnie w fantastyczny świat pełen magii, intryg, niezliczonej ilości przygód i znakomitych postaci. Tom ten jest po prostu rewelacyjny i o tym nie da się tak po prostu pisać. To trzeba przeczytać i samemu odkryć tę magię płynącą ze stron "Insygni Śmierci". Autorka sprawnie zakończyła wszystkie wątki, niejednokrotnie mnie zaskakując i to bardzo! Nigdy nie spodziewałam się takiego finału.

Epilog mnie nie zaskoczył, bo od początku podejrzewałam, jak losy głównych bohaterów mogą się potoczyć. W międzyczasie natknęłam się w internecie na kilka spoilerów, więc niespodzianki nie było. Kurcze, szkoda, że to już jest koniec, bo niesamowicie zżyłam się z bohaterami i smutno mi ich tak po prostu opuszczać.

kingaczyta.blogspot.com
krasu plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-08-19, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Już ostatnia częśc przygód Harrego. Tym razem chłopiec podejmie się niebezpiecznej misji odnalezienia pozostałych horkruksów- fragmentów duszy Voldemorta. Jak zwykle pomagac mu będą Hermiona i Ron.
Po śmierci Dumbledora, który zginął z ręki Severusa Snape, przejmuje on urząd dyrektora szkoły w Hogwarcie, Ministerstwo zostaje opanowane przez śmierciożerców i dementorów, a Potter staje się Poszukiwanym Numer Jeden.
W związku z tymi wydarzeniami powrót do szkoły wydaje się niemożliwy, więc gdy podczas wesela Billa i Fleur dochodzi do wtargnięcia popleczników Czarnego Pana postanawiają uciec z domu i wyruszyc na poszukiwanie horkruksów.
Książka obfituje w wiele podnoszących ciśnienie momentów jak chociażby: włamanie do Banku Gringotta, obrona Hogwartu czy ucieczka z dworu Malfoyów.
Moim ulubionym momentem jest ten, gdy Harry oddaje się w ręce Voldemorta, uświadomiwszy sobie, że sam jest horkruksem i jak rozmawia z Albusem na dworcu King's Cross.
Czy Chłopie, który przeżył położy kres ciemnym mocom i co to są te Insygnia Śmierci? Na te wiele innych pytań odpowie ta ksiązka.
Flawsoffancy plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-08-06, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
To już koniec.
chatka01 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-07-23, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Po prostu świetna!
surfinia plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-06-24, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Jeszcze do nich wrócę,Mam,Przeczytane,
Przez pierwszą połowę książki ciężko mi było przebrnąć, ale druga połowa o wiele lepsza. Wiele wyjaśnia i ciągle ciekawi do dalszego czytania.
Edyta_S plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-06-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Przyjemna lekka książka na jeden dzień czyta się miło i szybko
pabelkopablo plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-04-01, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Ta fantastyczna powieść (rozumiana przez fabułę i moje odczucia) wieńczy niesamowity cykl związany z przygodami Harrego Pottera. Książka napisana w bardzo ciekawym stylu i łatwym do przyswojenia czytelnikowi. Czyta się szybko i pewnie. Zawiera dużo akcji i wytłumaczenia ( sens z Voldemortem). Sięgnąłem po nią już któryś raz i z chęcią do niej powrócę. Szkoda, że to tylko tyle, że nie dowiemy się wiecej o przygodach HP.
EvilAngel16 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-02-25, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Skończyłam czytać cykl o Harrym. Początkowo wcale nie chciałam tego robić, podchodziłam bardzo sceptycznie do przygód uczniów Hogwartu. Poprzednie części zbytnio mnie nie zachwyciły, były takie przeciętne. Jednak, pisząc "Insygnia Śmierci", autorka przeszła samą siebie. Ostatnia część szalenie mi się spodobała. Czytałam w prawie każdej wolniej chwili - przy śniadaniu, w łóżku itd.
Przez te prawie 800 stron nie nudziłam ani chwili. Niektóre momenty ciągnęły się dosyć długo i było to zauważalne. Jednak co linijkę działo się coś zaskakującego, więc nie ma mowy o monotonni .
Podobało mi się poczucie humoru bohaterów. Potrafili się śmiać nawet w sytuacjach praktycznie bez wyjścia. Jedyne, co mi przeszkadzało to przesadzona ckliwość. W niektórych scenach aż rzygać mi się chciało od wzruszeń i słodyczy.
Podsumowując, "Insygnia Śmierci" są bardzo śmiertelne. Jeśli cię wciągną, nie będziesz jadł, spał, wychodził z pokoju, dopóki nie skończysz. Dlatego ta książka zasługuje na miano wybitnej.
just_monca plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-04-28, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Fantastyka/Fantasy/SF,Mam,
Ostatni tom przygód Harry'ego. Najbardziej krwawy (kilka znanych bohaterów udaje się do Krainy Wiecznych Łowów, co nie zawsze mi się podobało) i niekiedy wzruszający.
Oczywiście dobro pokonuje zło i to jest pocieszające, a sposób, w jaki to robi jest doprawdy imponujący.
Niestety końcówka pozostawia wiele do życzenia, ale nie ja jestem autorką i nie mnie było o tym decydować. Chociaż na jej miejscu pani Rowling pociągnęłabym dalej tą historię, bo szczerze mówiąc poczułam lekki niedosyt.
Almiria plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-01-16, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Mam,
Muszę przyznać ze jak czytałam Insygnia Śmierci kilka lat temu, nie doceniałam w pełni potencjału tej części. Myślałam że autorka przekombinowała, że na siłę próbowała skomplikować całą akcję i dokończyć wszystkie wątki. Jednak patrząc na sposób skomponowania całej serii widzę, że siódma część po prostu przedstawia jak złożone mogą być przyczyny wydarzeń, jak wiele rzeczy bywa nie do wyjaśnienia, oraz jak bardzo przypadkowe stają się spotykające nas sytuacje w prawdziwym życiu. Autorka wyprowadza młodego czytelnika z bezpiecznej szkoły, w sytuacje które są w pewnym stopniu przedstawieniem problemów życia codziennego, na które nie zawsze mamy wpływ, o których zazwyczaj nie wiemy wszystkiego, a z którymi i tak musimy sobie poradzić. Pomimo że seria została stworzona dla dzieci, magia w niej zawarta zaczaruje nawet dorosłych Mugoli.
esperanza plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-11-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2014,Mam,
annym plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-30, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Doskonała książka na nudę! Nadal nie mogę pojąć jak jedna osoba, mogła wymyślić serie książek tak doskonałych w każdym calu. Płakałam podczas czytania- potrafi wzruszyć! Polecam gorąco:)
annna84 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-27, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Chcę mieć,Ulubione,
Chyba najlepsza ze wszystkich części. To, co stworzyła autorka, to po prostu majstersztyk, żeby tak wszystko misternie skonstruować i porozwiązywać wątki w sensowny i zaskakujący sposób - niesamowite! Książka trzyma w napięciu przez cały czas. Poznajemy przeszłość Dumbledore'a i wraz z Harrym, Hermioną i Ronem poszukujemy horkruksów i próbujemy rozwikłać zagadkę insygniów śmierci. Jest trochę smakowitych perełek, niby drugorzędnych, ale "uroczych". Np. Dudley, który wyznaje Harry'emu, że nie uważa, że jest nikim. I stąpająca twardo po ziemi, nie chcąca nawet wspominać swej dziwnej siostry Petunia, która też chciała uczyć się w Hogwarcie, tyko jej podanie nie zostało rozpatrzone pozytywnie!
Najbardziej wstrząsnęła mną historia Snape'a. Żal mi go, bo to najtragiczniejsza postać. A jego ostatnie słowa - po prostu mocne.
Szkoda, że to już koniec przygód Harry'ego.
EmnildaAmelberga plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-11-27, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
No cóż, ostatni tom chyba troszkę mnie rozczarował. Miałam wrażenie, że czytam coś co było pisane na siłę, że zabrakło tutaj pomysłu. Ale pomimo to czytało się nawet przyjemnie, choć przyznam , że poprzednie tomy bardziej mi przypadły do gustu.
CorkaHermesa plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-09-20, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Mam,
Z niecierpliwością czekałam na tą część. Już pierwszego dnia po wydaniu kupiłam i zaczęłam czytać. Siódma część jest zdecydowanie najmroczniejsza ze wszystkich i też najmocniej wciąga. Jedynym minusem jest to, że Rowling nie zabardzo się wysiliła, zeby napisać porządny koniec. Te 19 lat to zdecydowanie za dużo, zeby tak poprostu opuścić. Za mało też był opisany związek Harrego z Ginny. Własciwie nie napisała nic konkretnego w tej sprawie. Mimo to polecam wszystkim gorąco.
aniiulkaa plusminus Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Zaczęłam czytać pierwszą część i tak doszłam do ostatniej, która moim zdaniem jest najlepsza z wszystkich.
Tinger plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-07-07, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki,Przeczytane,
Ostatni tom opowieści o Harry'm. Chłopak wraz z przyjaciółmi opuszcza rok w szkole, chowa się po lasach, mieszka w namiocie w lasach by odszukać horkruksy. Czy w końcu raz na zawsze rozprawi się ze swoim największym wrogiem Voldemortem? Nie obejdzie się na pewno bez ofiar.
myszaj plusminus Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,wyzwanie - Media Rodzinna,
To co w książce mnie ujęło to świetnie oddane emocje. Książka dla młodzieży ale mam wrażenie że z każdym tomem rosną umiejętności autorki. Po przeczytaniu poczułam żal że to koniec. Mój numer jeden to kłótnie bohaterów.
takahe plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-03-18, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Ostatnia siódma część sagi o chłopcu który przeżył. Książka ta ma takie jakieś dziwne zakończenie jak zwykle mnóstwo przypadków, zbiegów okoliczności i cudownych ocaleń. O magicznej mocy bohaterowie często dowiadują się przypadkiem, gdy już wydaje się że wszystko skończone.
Zasmuciła mnie śmierć domowego skrzata Zgredka. Wyjaśniła się tajemnica dyrektora i Snape'a. Malfoy'owie w końcu przeszli na strone dobra szkoda tylko że niektóre z postaci zostały uśmiercone.
Znowu wygrała przyjaźń, odwaga i wzajemne zaufanie.
olka00 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-04-08, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki- 2013,
końcówka słaba ale książka mimo wszystko fajna
LilAlia plusminus Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Zgadzam się z wieloma osobami, pod kilkoma względami część nieco słabsza niż pozostałe. Co nie zmienia faktu, że czyta się ją z przyjemnością i zaciekawieniem.
1994Migu plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Czytam,
Super :D
Convenant plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Czytam,
Najlepsza a
zarazem ostatnia z serii o przygodach młodego czarodzieja. W tej czesci harry toczy ostateczny boj z czarnym panem,lordem Voldemortem. Kto wygra dobro czy zło?
inconsiderada plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-06-27, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
AnnaJo plusminus Linia koment
Ocena: 3, Na półkach: Czytam,
Najgorsza z całej serii ;( A szkoda, bo całość jest fascynująca.
gosiaczeq plusminus Linia koment
Ocena: 3, Na półkach: Czytam,
Stanowczo najsłabsza część serii, bardzo mnie nużyły długie opisy i naciągane zakończenie
claracorelli plusminus Linia koment
Przeczytane:2010-03-31, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
jest genialna
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Wciąga od pierwszej strony!
Sumire plusminus Linia koment
Przeczytane:2006-09-01, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
HouseOfBooks Linia koment
Przeczytane:2016-08-12, Na półkach: Przeczytałem,
Salianna Linia koment
Przeczytane:2016-05-21, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytałam 2010-2015,
Lorelei Linia koment
Przeczytane:2015-05-04, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
KittyAilla Linia koment
Przeczytane:2015-04-30, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Aramina Linia koment
Przeczytane:2015-04-22, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane w 2014 i wcześniej,
Zoe Linia koment
Przeczytane:2015-02-10, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
migotynka Linia koment
Przeczytane:2015-01-09, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
dayna15 Linia koment
Przeczytane:2014-12-21, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,z_Przeczytałam przed 2013,
aurora16 Linia koment
Przeczytane:2010-12-05, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
ufo1651 Linia koment
Przeczytane:2012-11-16, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
natlokmysli Linia koment
Przeczytane:2014-10-25, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Tindomerel Linia koment
Przeczytane:2013-09-24, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,"Wyzwanie - książki pełne emocji 2014,Mam,
lustitia Linia koment
Przeczytane:2012-05-18, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,
kozunia97 Linia koment
Przeczytane:2014-02-12, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Missmi Linia koment
Przeczytane:2014-02-04, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Dawno temu/ nie pamiętam daty,
justim Linia koment
agusia97 Linia koment
gosia_gosia16 Linia koment
Przeczytane:2014-01-10, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
mouna Linia koment
Przeczytane:2014-05-28, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Moje,
SITT18 Linia koment
majka1654 Linia koment
Przeczytane:2012-12-31, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytałam :D,
kobra18 Linia koment
Przeczytane:2010-10-20, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,"Ale to już było" ;),
oldzix Linia koment
slk Linia koment