Opis ksiązki

Kup Teraz

Hej, Jędrek! Gdzie moja forsa?

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2015-09-09
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788310127150
Liczba stron: 224
Dodał/a książkę:elibri
Dodał/a opinię:ewaboruch
Recenzja - Hej, Jędrek! Gdzie moja forsa?
Tym razem Jędrek próbuje zebrać pieniądze na nową grę i kilka innych rzeczy. I tym razem jest tu sporo humoru i ukryta niespodzianka.
Recenzja
speedi Linia koment
Przeczytane:2015-11-04, Na półkach: Przeczytałem,

Jędrek kontra problemy finansowe  Jędrek ma dziesięć lat. Przynajmniej tak twierdzi. Ma mamę-policjantkę i tatę - szefa prywatnego warsztatu samochodowego. Ma również starszą o cztery lata siostrę, z którą lubi się ciągle sprzeczać oraz małego pieska, Paputa, który nie jest aż takim małym codziennym problemem (spacery!). Paput to niezwykle bojowy chihuahua. Rodzina Jędrka ma własne problemy, jedne mniejsze, drugie większe. Ich źródłem jest rzeczywistość i, oczywiśc

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
figlarna24 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-11-05, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,

Jakiś czas temu moja córka poszła ze mną do księgarni. Oglądała, przeglądała, wertowała, kręciła nosem. Aż tu nagle mówi "Mamo mam. Tę chcę".

Wybraną książką była lektura autorstwa Rafała Skarżyckiego oraz Tomasza Lwa Leśniaka. I nie jest to ta książka, o której chciałabym wam dziś opowiedzieć, a jej poprzedniczka pt.:"Hej, Jędrek czy tu borują?".

Zatem, dlaczego wspominam o tamtej książce? Ano dlatego, że "Hej, Jędrek. Czy tu borują?" został okrzyknięty (i tu cytat) przez córkę "Najlepszą książką ever". Długo mnie pociecha męczyła. Ona chcę drugą część (czyli tę, której okładkę widzicie) już teraz, natychmiast.

Wielokrotnie tłumaczyłam, a nawet dowiadywałam się u źródła , czyli Wydawnictwa Nasza Księgarnia, kiedy można się spodziewać kontynuacji przygód Jędrka, jego siostry Wyjca (ksywka, bo siostra bohatera myśli , że cudnie śpiewa, a wyje), przyjaciół Grubego, Witka oraz Karoli.

"Hej Jędrek. Gdzie moja forsa?" miała swoją premierę we wrześniu tego roku. Od razu, gdy kurier przyniósł ją do mnie, do domku, to nie miałam okazji od razu przekonać się na czym polega fenomen tej książki. Moja córka ją pochwyciła i kazała sobie nie przeszkadzać. Pytałam:"I jak? Podoba się?

A ona na to ;"Och mamo. Sama zobacz" I przyznam wam , że już wiem, cóż jest w tej pozycji takiego, i dlaczego jako matka jestem już męczona zapytaniami"Kiedy trzecia część "Hej, Jędrek. Kto tu rządzi???." Ta książka choć dla dzieci jest świetna

Jędrek to chłopiec, który ma siostrę, z którą się stale kłóci. Mama jest policjantką, tata ma warsztat. Chłopiec ma psa i to na bohaterze spoczywa obowiązek wyprowadzania go, co w oczach dziecka nie jest wcale przyjemnością. Bohater ma też przyjaciół:Grubego (wiadomo, czemu taka ksywka) oraz Witka w okularach. Jest także dziewczyna (nie mogłoby zabraknąć) Karola.

W tej części cyklu Jędrek upatrzył sobie nową konsolę do gry. I koniecznie chcę ją kupić zanim obecnie bardzo modny model zostanie zastąpiony przez kolejny. Ale skąd wziąć na nią kasę? Może pożyczyć od przyjaciół? Może wynegocjować podwyżkę kieszonkowego? A może zażądać zapłaty np. za wyprowadzanie psa? A, co Jędrek powie, gdy nowy budowany super warsztat obok firmy jego taty może zmusić ich do przeprowadzki? Choć temat pieniędzy jest poważny, to Jędrek ma do nich bardzo humorystyczne podejście. Ale w końcu jest to pozycja dla dzieci. A nic tak młodych odbiorców nie zaciekawia jak spora dawka humoru. Miło jest podglądać własne dziecko, gdy podczas lektury uśmiecha się pod nosem, mruczy sobie, a wyraz twarzy odzwierciedla przyjemność czytania. I o to chodzi. Na plus "Hej, Jędrek. Gdzie moja forsa?" wpływa konstrukcja całej książki. Tekst jednolity plus rysunki rodem z komiksu, to jest właśnie to. Pierwszy raz z takim połączeniem się spotkałam i myślę, że jest to patent, który wyróżnia właśnie ten cykl z całej gamy podobnych pozycji.

Drugim plusem jest pozytywna zdanie Michała Rusinka, którego opinię bardzo cenię i zawsze wsłucham się w jego zdanie. Pamiętajcie warto czytać i wychodzić z ram literatury adekwatnej do naszego wieku. Nasze dzieci mogą nam często wskazać, coś co i nas zachwyci. Tak więc polecam i czekamy na trzecią część:"Hej , Jędrek. Kto tu rządzi???"

ewaboruch plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-10-10, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2015,dla dzieci,
Tym razem Jędrek próbuje zebrać pieniądze na nową grę i kilka innych rzeczy. I tym razem jest tu sporo humoru i ukryta niespodzianka.
oldzix Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
maggiej Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
AMAF12 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów