Klątwa utopców

O wsi spokojna, wsi wesoła…nic bardziej mylnego. Wieś rządzi się swoimi prawami, tu jeden absurd goni następny, a tamten z pewnością przypadkiem zaplątał się w czarnym humorze i na sto procent opętał go diaboł. Wszak diaboł może być w różnych postaciach, może na przykład wcielić się w bezmordego kota, który w dodatku jest różowy i świeci w ciemnościach! A co najlepiej zrobić z diabłem? Ubić go chochlą, aż odechce mu się wychodzić z czeluści piekielnych! Jak w takich warunkach odnajdą się mieszczuchy? Uciekną gdzie pieprz rośnie czy zakochają się w tej błogiej sielance?

Ta książka mnie rozbroiła na łopatki. Dawno się tak nie uśmiałam, często niemal do łez. Taki natłok błyskotliwych dialogów, że aż byłam w bezgranicznym szoku. Większość książek, które mam okazję czytać mają strukturę monologów wewnętrznych, tudzież standardowej narracji. Natomiast „Klątwa utopców” to niemal same dialogi poprzetykane narracją i monologami! W tej książce nic nie jest oczywiste i zdecydowanie nikt nie jest niewinny! Niebanalne sytuacje, mrożące krew w żyłach noce w upiornym domu i sąsiedzi, którzy chętnie poderżnęliby gardło za bimber. Czyż życie może być ciekawsze?! Jak można nie chcieć mieszkać właśnie tam, w Utopcach! To nielogiczne!

Iwona Banach to tłumaczka i nauczycielka, uzależniona od książek i szydełkowania. Napisała już trzy książki, wszystkie wydane w serii „Babie lato”, wydawnictwa Nasza Księgarnia – inne pozycje z tej serii także zasługują na uznanie – to naprawdę dobra i wartościowa literatura kobieca. Biorąc pod uwagę mój odbiór „Klątwy utopców”, jestem pewna, że sięgnę po nie w niedługim czasie.
Więcej na martazagrajek.wix.com/mzagrajek

Informacje dodatkowe o Klątwa utopców:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2015-09-23
Dodał/a opinię: Marta Zagrajek

Zobacz opinie o książce Klątwa utopców

Kup książkę Klątwa utopców

Jeżeli za to się tutaj zabija, to rzeczywiście urocza ta wioseczka! - mruknęła z przekąsem Dagmara. - Jeden drugiego w łyżce wody by utopił!

Kiedy więc na samym początku dziewczyna wlazła niechcący w krzaki malin, a zaraz potem w krowią kupę, uznał, że chyba się w nim zakochała, skoro chodzi z głową w chmurach, zamiast patrzeć pod nogi. Kiedy potknęła się o wystający z ziemi korzeń, a chwilę potem wpadła na pień pochylonej sosny, stwierdził, że nie chyba, ale na pewno, i to szaleńczo. Ucieszył się jeszcze bardziej, kiedy jakimś cudem prawie wpadła do rowu melioracyjnego. Dopiero poślizg na spróchniałym, porośniętym opieńkami pniaku trochę go otrzeźwił. Owszem, dobrze, niech go kocha! To miłe, przyjemne i fantastyczne, ale niech zostanie przy życiu!

Białe święta, zimny trup
Iwona Banach0
Okładka ksiązki - Białe święta, zimny trup

Emilię Gałązkę ogarnia szał świątecznych przygotowań. Dzielna prepperka za pomocą spawarki i lutownicy usiłuje wykonać niezniszczalną choinkę z... ostrzy...

Tango z rożnem
Iwona Banach0
Okładka ksiązki - Tango z rożnem

Starsza aspirant Lidia Czubajko, która jeszcze będąc na służbie usiłowała zaszkodzić swojemu byłemu podwładnemu Andrzejowi i byłemu narzeczonemu Bartkowi...