Księżniczka Lena i jej chomik

ISBN: 9788374206334
Dodał/a książkę:Adamada
Aleix Cabrera
Recenzja - Księżniczka Lena i jej chomik

Była sobie księżniczka, która bała się zasnąć sama. Przerażały ją trzaskające okiennice, wiatr hulający w komnacie, zgrzytające drzwi komody i skrzypiąca podłoga. Kto jest najlepszym towarzyszem cierpiących na bezsenność księżniczek? Chomik! Albo lepiej cztery. Nie! Trzydzieści. A może to już ciut za dużo…?

Recenzja
catarina78 Linia koment
Przeczytane:2016-02-03, Na półkach: Przeczytałem,

Księżniczka Lena mieszka w Pałacu Wiatru, gdzie nocne hałasy sprawiają, że nie może zasnąć. W każdym kącie czai się jakiś strach, dziewczynka drży więc, przykryta szczelnie kołdrą. To takie straszne, jakby wszędzie mieszkały dworskie duchy, których jedynym celem jest dokuczyć księżniczce. Jak można spać w takich warunkach, gdy cały wielki dom wypełniony jest hałasami, zgrzytami, stukotami, skrzypieniem i dziwnymi krokami? Jedynym przyjacielem, który rozumie problemy dziewczynki, jest chłopiec przyjeżdżający wraz rodzicami z pobliskiej wioski, by dostarczyć do pałacu nowe towary

alkatraz plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-12-08, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Książeczka dla małych dziewczynek. Cechuje się pięknymi ilustracjami i ciekawą treścią. Zadowoli szczególnie dziewczęta o imieniu Lenka. Bohaterka boi się nocnych hałasów, pomóc jej w pokonaniu trudności mogą jedynie zwierzątka. Przyjaciel księżniczki oddaje koleżance chomiki, od tej pory życie dziecka zmienia się diametralnie. Książka ma miękką obwolutę. Zawiera ciekawostki o chomikach, poradnik jak się nimi opiekować i tłumaczy nad zastanowieniem się kupna zwierzątka, jeśli dziecko nie jest w pełni świadome obowiązków wynikających z posiadania chomika. Lektura bawi i uczy.
ejotek plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-11-29, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Mam,
Książeczka porusza bardzo istotny dla małych dzieci temat: strach przed ciemnością i samotnym zasypianiem pośród nocnych hałasów. Niejednokrotnie dziecko potrzebuje, by podczas zasypiania rodzic siedział obok, by lampka była zaświecona lub jakiś sympatyczny pluszak wciskał się w zagłębienie szyi. Zawsze wtedy jest raźniej niż w pojedynkę walczyć z nocnymi lękami. Podobnie jest w tej książeczce, tylko pomocą dla Leny są tutaj zwierzaki. Dziewczynka dzięki nim poznaje co oznacza odpowiedzialność za swoje decyzje, dlaczego czasami - nawet księżniczki - muszą posłuchać kogoś kto daje dobre rady, bo później efekty swojej bezmyślności mogą być różne...

Tradycyjnie już w tej serii na końcu lektury znajduje się "Praktyczny poradnik opieki nad chomikiem" (w każdej książeczce jest to inne zwierzątko). Poznajemy cechy wyglądu i charakteru tego małego gryzonia, uczymy się odmian i miejsc na świecie, w których one występują. Najciekawsze jednak są porady jak postępować z tym stworzonkiem mając go w domu, czyli co mu wolno, czego trzeba zakazywać, gdzie powinien mieć swój kącik a co najchętniej zje.

Tematem przewodnim tego tomu serii jest trudne dla kilkulatka słowo "umiarkowanie", które sprawia dziecku problem nie tylko w teoretycznym zrozumieniu go, ale również z czystej dziecięcej ochoty, by posiadać jak najwięcej zabawek, książeczek czy zwierzątek (księżniczka Lena). Taki maluch chciałby przecież wydać wszystkie oszczędności w jednej chwili, zjeść wszystkie smakołyki w chwili ich otrzymania - mały człowiek nie zajmuje się tak skomplikowanymi kwestiami jak powiedzenie słowa "dość".

całość recenzji i foto: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2015/11/aleix-cabrera-ksiezniczka-lena-i-jej.html