Kwiaty nie są konieczne

Kategoria: Romans
Dodał/a książkę:izabela81
Dodał/a opinię:Dakota
Recenzja - Kwiaty nie są konieczne
Co prawda od premiery tej książki minęło ponad półtora roku, to jednak przy ostatnich zakupach, postanowiłam po nią sięgnąć. Książka Kwiaty nie są konieczne rozpoczyna cykl Miłość jest konieczna, którego wydania podjęło się wydawnictwo Amber.

Ostatnio sięgam tylko po książki z tego wydawnictwa i to takie, które są określane erotykami. Chyba potrzebuję jakiegoś odprężenia, ale mimo wszystko staram się znaleźć coś głębszego w każdej opowieści. I w tym wypadku również tak było.

Alexa w jednej chwili musi sprzedać dom i zająć się kwiaciarnią, którą odziedziczyła po poprzedniej właścicielce, ale która jest bardzo zadłużona. Zmuszona do zmiany miejsca zamieszkania, zaczyna wynajmować ruderę niedaleko miejsca pracy. Tam spotyka Dillona, który na siłę próbuje jej udowodnić, że sama nie da sobie rady. Alexa mimo wszystko, stara się łączyć koniec z końcem i nie chce pozwolić, aby Dillon wszedł jej na głowę. Chociaż nie przeszkadzają jej fantazje o tym mężczyźnie, który jest nadzwyczaj pewny siebie.

Cari Quinn stworzyła z pozoru banalną historię o miłości dwojga bohaterów, ale ja nie byłabym sobą, gdybym nie szukała drugiego dna. Może romans i wzajemna fascynacja wysuwa się tutaj na pierwszy plan, to mimo wszystko można tutaj odnaleźć coś głębszego. Bohaterowie są trochę schematyczni, ale tak naprawdę czytając, nie mamy takiego wrażenia. Postać Alexy jest niezwykle barwna. Uważa się za wojowniczkę, a nie za księżniczkę, chociaż Dillon myśli o niej zupełnie odwrotnie.

Może tylko rozwiązanie problemu okazało się zbyt łatwe. Autorka zdecydowanie za mało czasu poświęciła temu wątkowi, a bardziej skupiła się na romansie Dillona i Alexy. I zdecydowanie brakowało mi tutaj postaci przyjaciółki Alexy, która jeszcze bardziej niż główni bohaterowie, rozbawiała mnie do łez.

Całość czytało mi się z dużą przyjemnością. Autorka ma ciekawy styl, opisy nie męczą, choć jest ich sporo. Mimo to, w książce nie brakuje zabawnych dialogów między bohaterami. Jest to na pewno książka dla fanów romansów, erotyków, ale też dla osób, które chciałyby poczytać coś lżejszego.
Dakota plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-05, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,