OPIS CZYTELNIKA:

ISBN: 978-83-7659-720-1
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Stephen King
Recenzja - Mroczna połowa
Thad Beaumont i George Stark. Doktor Jekyll i Mr. Hyde. Thad jest powieściopisarzem, szczęśliwym mężem i ojcem dwójki uroczych bliźniąt. Sukces, pieniądze i status autora bestsellerów przyniosły mu epatujące przemocą, wydane pod pseudonimem George Stark kryminały, w których stworzył postać brutalnego mordercy Alexisa Machine'a. Pod własnym nazwiskiem napisał nominowaną do National Book Award powieść Niespodziewany taniec, zdobywając tytuł najbardziej obiecującego pisarza Ameryki. Niespodziewany szantaż ze strony dociekliwego studenta, który grozi, że zdemaskuje go jako twórcę postaci Machine'a, zmusza go do publicznego wyznania, iż George Stark to w rzeczywistości Thad Beaumont. W obecności reporterów tygodnika People Thad urządza Starkowi symboliczny pogrzeb. Ale jego mroczna połowa nie zamierza zniknąć wydaje się, iż powstała z grobu i prześladuje wszystkich, których uważa za winnych ujawnienia tożsamości Starka. W otoczeniu pisarza mnożą się bestialskie morderstwa, zaś pozostawione na miejscach zbrodni ślady jednoznacznie wskazują na Beaumonta jako zabójcę
BooksMyHarbour plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-11-12, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Opinie,Stephen King,
Wróble znowu fruwają...
"Psychopompos" towarzyszą obydwu połowom prawie cały czas, odgrywają również znaczącą rolę w ukształtowaniu akcji utworu. To greckie słowo oznacza tych, którzy przewodzą. Chodzi o przeprowadzanie dusz z krainy żywych do świata umarłych. Fajny klimat.

Akcja powieści opiera się na wątku autobiograficznym. I tu gratka dla stałych czytelników tego autora.
Stephen King początkowo nie podpisywał się swoim nazwiskiem. Jak wiemy - używał pseudonimu Richard Bachman. To jemu właśnie autor dedykuje swą powieść, dziękuje mu, twierdzi, że właśnie swej mrocznej połowie zawdzięcza powstanie książki.
Mamy tu kolejny surrealistyczny utwór. To trzeba naprawdę lubić u Kinga, jego absurdy elektryzują!
Ponadto znalazłam tu dla siebie coś jeszcze - dygresje na temat sztuki pisania i związanych z nią związanych z nią dylematów.
Warstwa realizmu w powieści sprawia, że wstawki dotyczące Starka, to iście mroczny majstersztyk.
Nie oceniam tej książki pod kątem technicznym, tu liczy się tylko wytwór wyobraźni.
Pisarz to człowiek o bogatej wyobraźni, który wierzy, ,,że wewnętrzny przymus tworzenia powieści jest tylko zaporą przed zamętem, może nawet przed niepoczytalnością; rozpaczliwym narzucaniem porządku przez ludzi (...)"
Thad jest tego przykładem.
vaapu plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-10-18, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem, 52 książki 2016,
Nie będzie to raczej moja ulubiona książka tego autora - przychodzi mi do głowy przynajmniej kilka bardziej trzymających w napięciu, zaskakujących czy po prostu straszniejszych - ale niezależnie od tego nie sposób Kingowi odmówić świetnego warsztatu pisarskiego i dobrych pomysłów.
muszkasia plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-05-23, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2015 roku,Mam,
Książka jest bardzo ciekawa i posiada oryginalną fabułę. Również stylowi autora właściwie nie można niczego zarzucić. Czyta się lekko, przyjemnie i zainteresowaniem. Jednak kryminały nie należą do moich ulubionych gatunków (właściwie sama nie wiem dlaczego).
pajeja88 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-16, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2014 roku,
Książka dla fanów Kinga, raczej nie na początek przygody z nim. Autor często puszcza do czytelników oczko i to jest jeden z niewątpliwych plusów tej pozycji. Polecam ją wszystkim którzy Pana Kinga poznali już bliżej, dla reszty może być trochę mało przystępna.
radeksc-wp plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-06-23, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2013 roku,
Kiedy pokonujemy wielkie zło poniesiesz straty. Wielu ludzi ginie aby George Stark odszedł z naszego świata.
Aksyd Linia koment
Przeczytane:2017-04-26, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Twiggy Linia koment
Przeczytane:2016-08-10, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Eli1605 Linia koment
Aramina Linia koment
Przeczytane:2015-04-18, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane w 2014 i wcześniej,
kysia Linia koment
Przeczytane:2014-12-18, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Tindomerel Linia koment
Przeczytane:2014-11-05, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,"Wyzwanie - książki pełne emocji 2014,Mam,
lustitia Linia koment
Okładka - Mroczna połowa Umrzeć po raz drugi. Audiobook
Tess Gerritsen
Okładka - Mroczna połowa We dwoje
Nicholas Sparks
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja