Narzeczona oficera

Piękna, subtelna opowieść o rozterkach miłośnych młodej Lady Elspeth Douglas, która w czasach wojny musiała wielokrotnie wybierać pomiędzy sercem a rozumiem. Zakochana w przystojnym bracie swojej przyjaciółki zaczyna snuć plany na przyszłość. Wszystko się jednak zmienia, gdy wybucha wojna. Ból, cierpienie oraz wszechogarniająca ją śmierć zmusza młodą dziewczynę do zmiany swoich poglądów i porzucenia przywilejów klasy wyższej. Jej empatyczne podejście do życia sprawia również, iż aktywnie bierze udział w wojnie i zostaje pielęgniarką, wielokrotnie ratując życie ciężko rannym żołnierzom. Nie spotka to się z uznaniem jej rodziny. Jednak jej upór i zawziętość doprowadzają ją do opatrzonego celu, choć związane jest to z wieloma wyrzeczeniami... Podejmując wiele trudnych decyzji, nie jest również w pełni świadoma konsekwencji z nich płynących. Wiele z nich zmienia jej życie raz na zawsze... Chociażby rozdzielając cienką granicą życia i śmierci jej miłość do swojego narzeczonego... Tę miłosną opowieść, w tle której pojawia się i miłość i cierpienie czyta się jednym tchem. Napisana jest w sposób lekki i przyjemny. Z pewnością jest to przyjazna lektura na wakacje. S.P.

Informacje dodatkowe o Narzeczona oficera:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2013-05-22
ISBN: 978-83-240-2391-2
Dodał/a opinię: Silviana

Zobacz opinie o książce Narzeczona oficera

Kup książkę Narzeczona oficera