Pas Deltory: Mroczne Ziemie

"Pas Deltory: Mroczne Ziemie" , autorstwa Emily Rodda jest jedenastym tomem w serii. Tak, tak dobrze czytacie, aż jedenastym.
Taka ilość części może przerażać. Jest to książka skierowana do młodzieży, więc przypuszczam, że czytelnicy w tym wieku niczego się nie boją. Może gdybym nie miała dzieci, a moja córka nie sięgnęła po pierwszy tom z bibliotecznej półki, to  jako dorosły czytelnik bym  nawet nie wiedziała o istnieniu "Pasa Deltory".
Niestety nie mogę powiedzieć, że z dzieciakami czytamy w sposób chronologiczny. Jest to uzależnione od dostępności kolejnych części.
Przypomnijmy choćby fragment tego o czym jest cała seria.  Deltora to kraina magii i dziwacznych stworzeń. Tyrania złego Władcy Mroku w Deltorze dobiegła końca. On i wyczarowane przez niego kreatury zostali wygnani za góry. Jednak wielu mieszkańców Deltory nadal jest zniewolonych na Mrocznych Ziemiach, w przerażającym i tajemniczym królestwie wroga.
Aby ich ocalić, główni bohaterowie: Lief, Barda i Jasmine, muszą znaleźć broń potężną na tyle, aby pozwoliła pokonać Władcę Mroku.
Jedyną bronią, jakiej lęka się tyran, jest legendarna Pirrańska Piszczałka.

Bohaterowie wyruszają na wyprawę, w celu odnalezienia piszczałki. W tej części
Lief, Barda i Jasmine mają w swoim posiadaniu dwie części Pirrańskiej Piszczałki. Teraz muszą odnleźć ostatnią jej część.   Ale czy piszczałkę można złożyć w całość? Czy jej pradawna magia nadal działa?

Uważam, że doszłam do sedna popularności tej serii. Po pierwsze jest to fantastyka. A jak wiadomo dzieciaki lubią słuchać opowieści, które z prawdziwym życiem nie mają nic wspólnego. Po drugie, czytelnika ciekawią sami bohaterowie. Bohaterowie, którzy są odważni, heroiczni oraz nieustraszeni. Kierują się ideałami. Są nieskażeni obłudą i okrucieństwem Mrocznych Ziem.

Młody czytelnik jest rządny przygody, poczucia zagrożenia, ale i chwil chwały czy zwycięstwa. Ale czy jest ono blisko? A może ta upragniona chwila się coraz bardziej oddala? Przekonajcie się sami.

Informacje dodatkowe o Pas Deltory: Mroczne Ziemie:

Kup książkę Pas Deltory: Mroczne Ziemie

Pas Deltory. Labirynt Bestii
Emily Rodda0
Okładka ksiązki - Pas Deltory. Labirynt Bestii

" Zły Władca Mroku wie już, że Lief, Barda i Jasmine szukają siedmiu zaginionych klejnotów z magicznego Pasa Deltory. Zdaje sobie sprawę, że jeśli kamienie...

Pas Deltory. Powrót do Del
Emily Rodda 0
Okładka ksiązki - Pas Deltory. Powrót do Del

Pas Deltory jest znów cały. Okazuje się jednak, że to za mało, aby odzyskał swoją moc i pokonał Władcę Mroku. Przyjaciele postanawiają więc odszukać następcę...