Okładka książki - Polskie morderczynie

Wydawnictwo: Brak danych
Data wydania: b.d
Kategoria: b.d
Dodał/a opinię: EratoCzyta

Poruszająca książka, wywołująca wiele skrajnych emocji przynajmniej tak było w moim przypadku. Poznajemy 14 kobiet, które trafiły do więzienia za morderstwa. Każda kobieta to całkowicie inna i wyjątkowa historia, poznajemy najpierw każdą z nich od normalnej ludzkiej strony, opisują siebie, swoje życie, uczucia i poglądy, później Pani Bonda przybliża i opisuje zbrodnie, które popełniły ale nie ocenia, nie wyraża swojego zdania, zostawia czytelnika z własnymi myślami i własnym podsumowaniem. Czy te kobiety to potwory bez uczuć czy przeciętne, zwyczajne kobiety? Książka jak dla mnie jest świetna i warta uwagi.

Kup książkę

Avatar użytkownika - EratoCzyta
EratoCzyta
Przeczytane:2016-02-24, Ocena: 6, Przeczytałem, Moja półka, Przeczytane, Przeczytane 2016,
Avatar użytkownika - chimerzasta
chimerzasta
Przeczytane:2016-07-29, Ocena: 6, Przeczytałem, Czytam regularnie w 2016 roku,
To moje pierwsze spotkanie z Panią Bondą. I muszę przyznać, że udane! Świetny dokument, świetna formuła, doskonałe przygotowanie do tematu. Same plusy, jestem zachwycona. Szczególnie ta formuła przypadła mi do gustu - wywiad z więźniarką vs analiza jej akt osobowych, zawierających m.in. badania psychologiczne. To naprawdę świetna pozycja - moim zdaniem nie tylko dla psychologów czy kryminologów. Napewno uczy spojrzenia na każdego z innej perspektywy, bez tego bezlitosnego oceniania po pozorach. Dodatkowy "smaczek" stanowią dla mnie wywiady na końcu :) Polecam!!!
Avatar użytkownika - GosiaCh
GosiaCh
Przeczytane:2016-04-08, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2016 rok,
Wywiady z kobietami, które zabiły. Książka pełna emocji, momentami wstrząsająca. Przedstawiana jest historia każdej z kobiet od urodzenia oraz motywy, które nią kierowały. Czasem była to chęć zysku, innym razem zazdrość albo, co mnie najbardziej poruszyło, jedyna możliwość uwolnienia się od męża tyrana, który pił i bił. Niektóre wykazały się naprawdę ogromną pomysłowością, aby ukryć zbrodnię, np. zamurowanie ciała w kanale w garażu.
Avatar użytkownika - MonikaP
MonikaP
Przeczytane:2015-01-16, Ocena: 5, Przeczytałem, x 52 książki 2015,
Wstrząsający, szokujący, przerażający dokument, przedstawiający sylwetki morderczyń, zbrodniarek. Można tu znaleźć odpowiedź na pytanie dlaczego zabiły, czy żałują, czy mają wyrzuty sumienia. Dosyć trudno się czyta, ale warto. Autorce udało się nawet wzbudzić we mnie współczucie. Autorce, a może jej bohaterkom. Trudno uwierzyć, że takie rzeczy dzieją się obok nas.
Avatar użytkownika - AgnieszkaG
AgnieszkaG
Przeczytane:2009-11-17, Ocena: 5, Przeczytałem,
Przerażające opowieści polskich więźniarek. Ich zwierzenia dlaczego zamordowały. Przyznać muszę, że niektóre historie były tak wzruszające, że miałam moralny dylemat... po prostu współczułam niektórym kobietom.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:, 52 książki 2014 rok, Mam,
Jeśli wierzyć statystykom, to liczba zabójstw dokonywanych przez Polaków (na terenie kraju i poza nim) sukcesywnie spada. Jak podaje Rocznik Statystyczny GUS wydany w zeszłym roku, w 2005 morderstw dokonało ponad sześćset pięćdziesiąt osób, w 2010 - już lekko ponad pięćset, a w 2012 - czterysta dziewięćdziesiąt trzy (nieco więcej niż w 2011), z czego ponad pięćdziesiąt osób to kobiety. Pytanie brzmi: czy aż ponad pięćdziesiąt? Kierując się tylko i wyłącznie liczbami, śmiało można powiedzieć, że to niewiele, ale kiedy dotrze do nas, że cały czas mowa o kobietach, to zapewne szybko zmienimy zdanie i stwierdzimy, że kobiet, które dopuściły się jednego z najcięższych przestępstw, jest dużo - o wiele za dużo. Skąd takie podejście? Dlaczego kobiety, które mordują, wywołują takie poruszenie? Dlaczego, kiedy ich sprawy przedostają się do mediów, z miejsca wywołują tyle szumu? Wydaje mi się, że odpowiedź na to pytanie nie jest zbyt skomplikowana. Bo z czym kojarzy się kobieta? Z domem, rodziną, dziećmi, ciepłem domowego ogniska, empatią, troskliwością, opiekuńczością... W samym słowie ,,kobieta" zawiera się to, co rozumiemy pod pojęciem dobra - tak od zarania dziejów jesteśmy nauczeni postrzegać płeć piękną. Zatem, gdy właśnie ta, teoretycznie, niestworzona do czynienia zła istota dopuści się tak makabrycznego czynu jak morderstwo, to nie ma siły, by nie mówiono o niej na forum publicznym, nie oceniano jej na podstawie tego, co zrobiła i by społeczeństwo nie skazywało jej zaocznie na ...
Avatar użytkownika - flickma
flickma
Przeczytane:2014-01-08, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2014, Mam,
Katarzynie Bonda udało się dotrzeć nie tylko do akt spraw, nie tylko za bramy Zakładów Karnych ale przede wszystkim udało się jej dotrzeć do serc i umysłów samych sprawczyń zbrodni, Z tej mrocznej podróży udało się jej stworzyć przejmujący dokument a jednocześnie opowieść nie tylko o skrytych w mroku zakamarkach ludzkiej duszy ale również przedstawić prawdziwy obraz często zagubionych, zakompleksionych, środowiskowo skazanych dziewcząt i kobiet.Z kart książki wyłania się obraz kobiet najczęściej uwikłanych w zbrodnie przez przypadek, splot okoliczności, niewłaściwe towarzystwo.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:, 52 książki 2013, Mam,
Wspaniała książka ukazująca egoizm morderczyń a czasem ich normalność. Poraża opis zabójstw motywy jakimi się kierowały oraz w szczególności opis środowiska z jakiego się wywodziły. Większość pochodzi z patologicznych rodzin -przypadek czy reguła?
Avatar użytkownika - stokrotka22
Kamulka84
Przeczytane:2014-12-15, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Noelka
Noelka
Przeczytane:2014-11-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam, Przeczytane,
Avatar użytkownika - rosomaczek
rosomaczek