Prawdziwa historia Ireny Sendlerowej

ISBN: 978-83-64700-12-5
Dodał/a książkę:czytam
Dodał/a opinię:nunachopin
Recenzja - Prawdziwa historia Ireny Sendlerowej
Nie będzie niespodzianką, jeśli powiem, że to książka potwornie smutna i przerażająca. Spotkanie z opowieściami o wojnie, o Tamtej wojnie, to wywalanie bebechów z bólu, rozpaczy i przerażenia. Tu wojna jest przedstawiona z perspektywy osób ratujących ludzi z getta. Czołową postacią jest tu Irena Sendlerowa, ale ona nieustannie opowiada o innych, którzy działali razem z nią. Jakby nie chciała przywłaszczać sobie całej sławy, jakby chciała wykrzyczeć, że na świecie było/jest wielu bohaterów. Smutna jest jednak refleksja pani Ireny, że "Świat się niczego nie nauczył".
nunachopin plusminus Linia koment
leonia Linia koment