Prom

Tom 3 cyklu Vestmanna

Wyspy Owcze - enklawa skandynawskiego społeczeństwa. Stwierdzenie idealne, gdyby nie ostatnie wydarzenia, które skutecznie wstrząsnęły nie tylko Farerami, ale całym światem.

Katrine Ellegaard, duńska policjantka, która przeżyła więcej niż jeden zawód życiowy, postanawia zacząć wszystko od nowa u boku Hallbj?rna Olsena. Patrząc na przyszłość przez pryzmat czasu, który jej pozostał, nie spodziewa się, że grunt usunie jej się spod stóp, a życie tysięcy osób zamieni się w koszmar.

Prom z Danii przewożący na swoim pokładzie setki osób niespodziewanie kotwiczy na wodach przybrzeżnych Wysp Owczych. Jednostka nie wysyła żadnych sygnałów, wszyscy pasażerowie zostają uwięzieni. Katrine domyśla się, że najprawdopodobniej doszło do uprowadzenia promu przez terrorystów, jednak usilnie stara się dotrzeć do sedna sprawy, które okaże się kombinacją na skalę światową. Tymczasem czekający w Vestmannie Olsen odkrywa, że wyjaśnienie porwania oraz tajemniczego znaleziska leży nie na promie, lecz na archipelagu.

Czy uda się uratować pasażerów jednostki? Czy policja znajdzie rozwiązanie sekretu, które okaże się kluczem do całej sprawy?

Ostatni tom cyklu o Wyspach Owczych porusza kwestie, które w ostatnich czasach wstrząsają całym światem. Walka z niewidzialnymi wrogami, którzy działają w imię chorych, nielogicznych zasad przeobraża się w lęk na skalę światową. Szerząca się nieufność, brak poczucia bezpieczeństwa, paranoja i niewiadoma dnia jutrzejszego wpływają na każde społeczeństwo, niezależnie od wcześniejszego stopnia zagrożenia. Na kogo padnie tym razem? Czy w dzisiejszym świecie znajdzie się jakakolwiek bezpieczna przystań?

Remigiusz Mróz jako Ove L?gmansb?, po raz kolejny funduje czytelnikom podróż w najdalsze zakątki planety. Wyobcowane społeczeństwo Wysp Owczych staje się miłą odskocznią od pędzącego świata. Powrót do znajomych przyzwyczajeń, które dla pobocznych obserwatorów są zarazem fascynujące jak i odpychające, przynosi kilka godzin wyśmienitej rozrywki, do czasu aż czytelnik zagłębia się w historię odzwierciedlająca ostatnie wydarzenia. Tym razem Remigiusz Mróz sięga po fakty, które szokują i pozwalają na poznanie obydwu stron medalu. Co kieruje zamachowcami? Jakiemu celowi służy śmierć setek, a nawet tysięcy niewinnych?

Dzięki odskoczni od typowych opowieści kryminalnych, Prom stanowi idealne dopełnienie i zakończenie cyklu, który intryguje czytelników w całej Polsce.

Informacje dodatkowe o Prom:

Kup książkę Prom

Enklawa
Ove Logmansbo (właśc. Remigiusz Mróz)0
Okładka ksiązki - Enklawa

Wyspy Owcze. Jedno z najbezpieczniejszych miejsc na świecie. Od 1988 roku zdarzyło się tutaj tylko jedno morderstwo, a mieszkańcom pojęcie przestępstwa...

Połów
Ove Logmansbo (właśc. Remigiusz Mróz)0
Okładka ksiązki - Połów

Raz do roku wody wokół Wysp Owczych przybierają krwawy odcień. Mieszkańcy urządzają grindadráp, czyli tradycyjny połów grindwali....