Opis ksiązki

Kup Teraz

Sekretna córka

Ocena ( 7 osób )
4.7
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2011-08-28
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788376488417
Liczba stron: 408
Dodał/a książkę:czytam
Dodał/a opinię:mosiek
Recenzja - Sekretna córka
Cóż - ważniejsze od tego, kto urodził, jest to, kto wychował.
Nie jest to jakieś wielkie odkrycie, wielkich emocji przy czytaniu też nie było. Nie myślałam o tej książce zajmując się swoimi sprawami, więc jakoś szczególnie mnie nie wciągnęła. Wzruszyć się nie wzruszyłam, śmiać się nie śmiałam, wniosków żadnych nowych nie wyciągnęłam. Ale przeczytałam od początku do końca i dlatego daję 3
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Mamut plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-09-10, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,WYZWANIE 2015-52 książki,
Czyta sie szybciutko, pomimo tego, iż akcja rozdziałów skacze naprzemiennie z Indii do USA. Można dowiedzieć się wielu szczegółów z życia i wierzeń Hindusów, z uwzględnieniem różnic między biedotą i bogatych.
agulas_88 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-08-23, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2015 roku,
Piękna i poruszająca historia dwóch rodzin. Jedna z nich żyje w indyjskiej wiosce, gdzie Kavita rodzi córkę. Niestety w ich kulturze preferującej chłopców jest zmuszona oddać dziecko do sierocińca, czego później przez całe życie żałują wraz z mężem.
Historia drugiej rodziny osadzona jest w USA, gdzie para lekarzy Sommer i Krishnan po wielu nieudanych próbach zajścia w ciążę dowiadują się, że nigdy nie zostaną biologicznymi rodzicami. Decydują się wówczas na adopcję dziecka z bombajskiego sierocińca. Jak się później okazuje, dziewczynka o niezwykłym spojrzeniu połączy historie obu tych rodzin. Polecam!
chabrowacczyteln plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Po tę pozycję sięgnęłam przez zupełny przypadek. Po okładce spodziewałam się wzruszającej, życiowej opowieści z nutką egzotyki w tle. Czy coś takiego otrzymałam? Autorka urodziła i wychowała się w Toronto, jej rodzice są Hindusami. Pracowała kiedyś jako wolontariuszka w indyjskim sierocińcu gdzie mogłam na własne oczy zobaczyć tę biedę i ubóstwo. Ta książka szybko stała się bestsellerem i została przetłumaczona na 17 języków.
Pewnego dnia na świat przychodzi maleńka Uscha. Jej matka Kavita musi ją jednak od razu oddać do sierocińca, gdyż w indyjskich wioskach wychowanie dziewczynki po prostu się nie opłaca. W tym samym czasie, a Ameryce Somer, która wydawać by się mogło powinna być szczęśliwa, bo przecież ma męża, dobrą pracę stara się o dziecko. Niestety jest bezpłodna i decyduje się na adopcję. Czu Uscha kiedykolwiek odnajdzie swoje korzenie? Czy te dwie rodziny będą mogły być kiedykolwiek szczęśliwe?
Piękna, wzruszająca, niesamowita, pełna egzotyki, tak w kilku słowach mogłabym opisać tę książkę. Jest w niej niesamowity klimat, który wiele daje do myślenia. Indie z kolorowych gazet to piękne, tętniące życiem państwo. Obok przepychu i bogactwa są jednak żebracy, biedacy, kaleki. Slumsy obok pałaców. Kolorowe stroje, makijaże niedaleko brudu i smrodu. Smutny jest fakt, że klika lat temu dziewczynki były traktowane tam jak zwierzęta, teraz już się to zmienia. Historia przedstawia poszukiwania Uschy. Przeżycia jej biologicznych i adoptowanych rodziców.
Oprócz tego oglądamy zderzenie dwóch kultur. Przeciętny Amerykanin czy Europejczyk nie jest w stanie zrozumieć zachowania mieszkańców Indii. I vice versa. Zostało to tu bardzo dokładnie przedstawione. Czyta się bardzo szybko, można się wielokrotnie wzruszyć. Autorka odwaliła kawał dobrej roboty. Przedstawiła Indie takimi jakie są naprawdę. Polecam!
opinia pojawiła się już na moje-ukochane-czytadelka.blogspot.com
mosiek plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-01-31, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2013,
Cóż - ważniejsze od tego, kto urodził, jest to, kto wychował.
Nie jest to jakieś wielkie odkrycie, wielkich emocji przy czytaniu też nie było. Nie myślałam o tej książce zajmując się swoimi sprawami, więc jakoś szczególnie mnie nie wciągnęła. Wzruszyć się nie wzruszyłam, śmiać się nie śmiałam, wniosków żadnych nowych nie wyciągnęłam. Ale przeczytałam od początku do końca i dlatego daję 3
Zetka_Siedlce Linia koment
Przeczytane:2016-07-19, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Wypożyczone (2016),
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Habina Linia koment
Przeczytane:2014-01-15, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane w 2012,
ShirinKa Linia koment
Przeczytane:2013-10-05, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
Okładka - Sekretna córka Duch z przeszłości
Joanne Harris
Okładka - Sekretna córka Klucz do wieży
Gilbert Adair
Okładka - Sekretna córka Marzyciele
Gilbert Adair
Okładka - Sekretna córka Zachłysnąć się tobą. Najpiękniejsze wiersze i piosenki
Konstanty Ildefons Gałczyński
Okładka - Sekretna córka Beria. Oprawca bez skazy
Françoise Thom
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów