Spalona żywcem

Souad to pseudonim autorki książki, której prawdziwego imienia i nazwiska nie znamy, ze względu na jej własne bezpieczeństwo. Postanowiła opowiedzieć historię swojego życia. Jest siedemnastoletnią dziewczyną mieszkającą w Cisjordanii, gdzie spędza życie na wykonywaniu codziennych czynności (pranie, przygotowywanie posiłków, wyprowadzanie zwierząt na pastwisko), od których choćby najdrobniejsze uchybienie groziło pobiciem lub zamknięciem w pokoju. Pewnego dnia zakochuje się z nieszczerą wzajemnością i zachodzi w ciążę. Jest muzułmanką, a ponieważ przedmałżeńska miłość jest zakazana w jej wierze, zostaje ona skazana na śmierć przez swojego ojca. Wyroku dokonuje jej szwagier, który w celu zabójstwa, oblewa dziewczynę benzyną i rzuca w nią zapaloną zapałkę. Souad z wielką dokładnością opisuje każdą palącą się powoli część jej ciała, dzięki czemu można choć w małej części poczuć to co ona czuła w tamtej chwili. Na szczęście Souad udaje się przeżyć. W szpitalu w siódmym miesiącu ciąży rodzi syna. Dzięki Jacqouline - kobiecie pracującej dla szwajcarskiej fundacji, opiekującej się kobietami pokrzywdzonymi przez własne rodziny - ucieka ona z kraju i zamieszkuje w Europie. Przechodzi liczne operacje plastyczne. Próbuje na nowo ułożyć sobie życie - wychodzi za mąż i rodzi dwie córki. Książkę czyta się jednym tchem. Przeraża nieludzkim traktowaniem kobiet, bezwzględnością i okrucieństwem mężczyzn. Mnie zszokowała i pozostanie w mojej pamięci na długo.

Informacje dodatkowe o Spalona żywcem:

Tytuł oryginału: Burned Alive
Tłumaczenie: Ewa Cieplińska
Ilustracje:-
Dodał/a opinię: izabela81

Zobacz opinie o książce Spalona żywcem

Kup książkę Spalona żywcem