OPIS CZYTELNIKA:
Okładka - Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek
Kup Teraz

Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek

Ocena ( 6 osób )
4.8
Wydawnictwo: brak danych
Data wydania: b.d
Kategoria:
ISBN: 978-83-247-1444-5
Liczba stron: 0
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Dodał/a opinię:be_ha
Recenzja - Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek
Kolejne czytelnicze rozczarowanie. Po zachwytach, które przeczytałam o niej w Internecie postanowiłam przeczytać ją i ja. Ale niestety zupełnie do mnie nie przemówiła. Niby niewiele stron, a męczyłam przez kilka dni. Powieść w listach, akcja rozgrywa się tuż po wojnie, niby ciekawa historia, mimo że trochę przewidywalna, ale jakoś nie mogłam się do niej przekonać.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
kryna + 1 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-04-13, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Ciepła, optymistyczna powieść o przyjaźni zrodzonej w czasach wojny, o kojącej i jednoczącej mocy książek i o ludziach, których połączyło zamiłowanie do literatury. Długo się zbierałam do tej książki - odstraszała mnie forma listów. Niepotrzebnie. Efekt taki, że nie mogłam się oderwać już od pierwszych stron i nie odłożyłam aż do przeczytania ostatniej. A po zakończeniu ogarnęła mnie tęsknota za bohaterami, historiami, anegdotami i sielskością (mimo dramatów i okropieństw wojny), jaką wprowadza w życie przyjaźń.
be_ha plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-08-09, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2016 roku,Mam,
Kolejne czytelnicze rozczarowanie. Po zachwytach, które przeczytałam o niej w Internecie postanowiłam przeczytać ją i ja. Ale niestety zupełnie do mnie nie przemówiła. Niby niewiele stron, a męczyłam przez kilka dni. Powieść w listach, akcja rozgrywa się tuż po wojnie, niby ciekawa historia, mimo że trochę przewidywalna, ale jakoś nie mogłam się do niej przekonać.
iwona-w plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-18, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,"Wyzwanie - poradniki 2016",Książki na długi wieczór,
Oto przykład jak trudne, bolesne tematy można przedstawić dobry i mądry sposób, bez patosu i bez trywializacji. Wątek pasji czytelniczej dodaje smaku tej lekturze.
en-ca_minne plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-06-11, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Mam,
Dawno nie czytałam książki, która wygrałaby z nocną burzą i pośpiechem codzienności. Dawno też nie czytałam książki, którą pochłonęłabym jednym tchem w pół nocy i pół poranka. Zachęcona tytułem (w końcu sama prowadzę poniekąd podobne stowarzyszenie) i zniechęcona wydaniem, które wskazywałoby na tanie romansidło, trochę w stylu Nicholasa Sparksa (którym swego czasu również nie gardziłam), zostałam wchłonięta (!) przez "Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek". To książka urocza i pięknie napisana (w tym bardziej ciekawa, że w formie listów). Atmosferą przypomina coś pomiędzy "Anią z Zielonego Wzgórza" a "Smażonymi zielonymi pomidorami". Mimo opisów okrucieństw wojny, dobroć jaka bije od bohaterów wywołuje całą gamę pozytywnych uczuć. Nawet jeśli po części dobry styl pisania autorek jest zasługą tłumacza, to wszystkim twórcom należą się brawa. W tym pisarstwie nie ma nic wymuszonego - wydarzenia, historie, portrety bohaterów, a nawet ich indywidualne style pisania listów - wszystko w czasem klaruje się w sposób tak naturalny, że aż trudno uwierzyć, że to tylko literacka fikcja.
Ach! I boska, choć niestety zmyślona historia o Oskarze Wildzie! Podobnie jak historia o tym jak w kontekście traktowania książek, należy (lub nie należy!) dobierać życiowych partnerów.
violino Linia koment
Przeczytane:2016-06-30, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Cień jabłoni
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów