Opis ksiązki

Kup Teraz

Szczęście all inclusive

Ocena ( 10 osób )
4.8
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2014-06-18
Kategoria: Romans
ISBN: 9788379880553
Liczba stron: 400
Dodał/a książkę:dona
Dodał/a opinię:basiekgo
Recenzja - Szczęście all inclusive
Beata,Agnieszka,Kostas, Jakub z narzeczoną Oliwią,Alina z mężem i synem Frankiem, wszyscy spotykają się w luksusowym hotelu na pięknej greckiej wyspie. Kazdy z problemem który w czasie pobytu na wakacjach uwydatnia się i daje dużo do myślenia.
Jednak bohaterowie potrafia się z nim uporać, właśnie tu w środku greckiego lata wyprostowują swoje życie.
Lekka i przyjemna lektura pokazująca że zawsze mozna zmienić swoje życie.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
chimerzasta plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-07-05, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,Czytam regularnie w 2016 roku,
Takie sobie czytadełko - romansidełko, nic szczególnego do mego życia nie wnoszące, jednakowoż na coś takiego leciutko właśnie miałam ochotę. Sposób narracji nie bije w oczy jakimiś dramatycznymi grzechami edytorskimi, ot taki całkiem przyjemny przerywnik. Jednak wyższej oceny dać nie mogę, bo skrzywdziłabym inne książki i autorów.
basiekgo plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-03-16, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015-czytam regularnie 2015,
Beata,Agnieszka,Kostas, Jakub z narzeczoną Oliwią,Alina z mężem i synem Frankiem, wszyscy spotykają się w luksusowym hotelu na pięknej greckiej wyspie. Kazdy z problemem który w czasie pobytu na wakacjach uwydatnia się i daje dużo do myślenia.
Jednak bohaterowie potrafia się z nim uporać, właśnie tu w środku greckiego lata wyprostowują swoje życie.
Lekka i przyjemna lektura pokazująca że zawsze mozna zmienić swoje życie.
Deutschland191 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-02-22, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,wypożyczone z biblioteki,Wyzwanie 52 książki 2015,
Myśląc o Grecji każdy ma przed oczami piękne i gorące plaże, swobodnie rosnące palmy i dobrze bawiących się Greków w rytmie Zorby.
Ostatnio często sięgam po zagraniczną literaturę , jednak postanowiłam dać szansę polskim autorom. Krystyna Mirek przyciągnęła mnie swoimi powieściami i kiedy tylko zobaczyłam "Szczęście all inclusive"od razu zapragnęłam mieć tę powieść w swojej biblioteczce. Nie ukrywam, że mój wzrok przykuła okładka, wspaniała grecka plaża i otwierające się drzwi,które mają ukryty przekaz. Może to drzwi do tzw.lepszego świata? Każdy odbierze to na swój sposób.
Akcja dzieje się w słonecznej Grecji, na wakacje i do pracy w charakterze pokojówki przyjeżdża Beata.Kobieta jest w związku z mężczyzną, który usilnie próbuje zdobyć posadę dziennikarza unikając zatrudnienia na innym stanowisku. Beata straciła swoją wymarzoną posadę, dlatego praca na Krecie w charakterze pokojówki jest jedyną nadzieją. Kobieta mimo początkowych sprzeciwów decyduje się jechać, jednak jej chłopak zostaje w Kraju. Czas spędzony w Grecji zmusza kobietę do wielu przemyśleń , zastanawia się czy dalej kontynuować swój związek z Kacprem, inaczej patrzy na pewne sprawy. Beata nie jest jedyną bohaterką tej powieści, Agnieszka to Polka,która mieszka i pracuje na Krecie od pięciu lat, kobieta jest optymistycznie nastawiona do życia i przyjaźni się z Kostasem, przystojnym Grekiem do którego po kryjomu żywi głębsze uczucia niż tylko przyjaźń.
Wśród wczasowiczów jest rodzina z niesfornym sześciolatkiem i para narzeczonych Oliwia i Jakub, których łączy pozycja zawodowa. Co wydarzy się w życiu bohaterów? Czy Agnieszce uda się zdobyć serce Kostasa oraz czy Beata znajdzie swoje szczęście? Nie zdradzę.
Książka mnie oczarowała od pierwszej strony. Zachwyciły mnie niezwykłe opisy słonecznej Krety i gajów oliwnych. Bardzo przyjemnie było się tam znaleźć, chociaż w wyobraźni, miałam szczęście spędzić wakacje w Grecji i miło było odbyć taką podróż podczas czytania książki.
Szczęście all inclusive nie jest zwykłym wakacyjnym czytadłem. Autorka poruszyła tu wiele życiowych problemów jak zajęci pracą rodzice,którzy nie widzą , że dziecko próbuje zwrócić na siebie ich uwagę, kobieta,która osiągnęła sukces zawodowy,ale jednak nie jest szczęśliwa w życiu osobistym, nieszczere obietnice najbliższej osoby.
Wszyscy bohaterowie zmagają się ze swoimi problemami i próbują poukładać na nowo swoje życie. Książka daje nadzieję, że warto walczyć o swoje marzenia. Warto dać się zabrać w czytelniczą podróż po Krecie. To moja pierwsza książka tej autorki, ale wiem, że nie ostatnia. Polecam.
Iwona067 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-09-03, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 ksiązki 2014,
Beata zwana Bereniką tkwiąca w toksycznym związku z Kacprem, sprawiający rodzicom mnóstwo kłopotów wychowawczych Franek, Jakub zakochany w swojej despotycznej szefowej - Oliwii, pełna energii Agnieszka i przystojny Grek Kostas. Wszyscy spotykają się na malowniczej greckiej wyspie, by spędzić wakacje na lenistwie lub ciężkiej pracy w ekskluzywnym hotelu.
Trudno stwierdzić, czy to magiczne otoczenie wyspy czy błogie nicnierobienie, fakt, że bohaterowie przewartościowują swoje życie. Postanawiają je zmienić, niejednokrotnie stawiając na jedną kartę całe swoje dotychczasowe życie, pełne sukcesów okupionych wyrzeczeniami.
Pewnie z racji wykonywanego zawodu najbardziej zaintrygował mnie wątek o Franku, chłopcu, który swoim agresywnym zachowaniem próbował zwrócić na siebie uwagę rodziców i zyskać ich ciepło i zainteresowanie. Dopiero spotkana przypadkowo w hotelowym pokoju starsza pani uświadamie mamie chłopca, w czym leży problem. Mądry wątek, niestety bardzo nierealny w prawdziwym życiu - kto jest w stanie dziś zrezygnować z pracy dobrowolnie, by zająć się niegrzecznym dzieckiem? Zwraca jednak uwagę na to, że żadne materialne przedmioty nie zastąpią dziecku prawdziwej miłości i zainteresowania a zachowanie Franka to krzyk rozpaczy wielu dzieciaków w podobnej sytuacji.: "Naprawdę, chciałem być grzeczny, ale to nie ma sensu" (s.202).
Książka bardzo ciepła, wręcz wakacyjna, czyta się ją lekko i przyjemnie. Jednak przemyca między wierszami wiele mądrych życiowych prawd. Czy Beata dostrzeże wreszcie w swoim Kacprze Piotrusia Pana? Jakie kroki podejmie zakochana w Kostasie Agnieszka? Czy narzeczeństwo Jakuba i Oliwii przetrwa? Jak Franek zareaguje na obietnice swojej mamy? Wiele pytań, wiele ludzkich istnień na pięknej greckiej wyspie....
Czasem warto wyruszyć w daleka podróż, by zrozumiec i odnaleźć swoje szczęście. Szczęście all inclusive.
nanajka plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-10-05, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Takie książki lubię - luzackie, życiowe, które się czyta jednym tchem. Książka do autobusu/ w podróży/ do poduszki/ dla teściowej i synowej :)/zakręcona i warta przeczytania.
ejotek plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-06-30, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2014,Mam,

Twórczość Krystyny Mirek miałam okazję poznać już dwukrotnie, czytając najpierw "Drogę do marzeń", która nie do końca jest bajkowym i sielskim babskim czytadłem (jak niektórym się może wydawać) a później "Prom do Kopenhagi" będący debiutem literackim. Już pierwsza książka skradła moje myśli i moje serce piękną polszczyzną, ciekawymi pomysłami oraz ukrytymi w delikatny sposób radami, jak zaznać szczęścia. Jednak najnowsza powieść pani Mirek, jest już tylko i wyłącznie, o szczęściu. A może nie tylko?

Berenika, zwana popularnie Beatą, zaciskając zęby czekała na wymarzony urlop. Mimo swojego wykształcenia (była geodetą) pracowała w jednym z salonów w centrum handlowym. Musiała przecież z czegoś żyć i jeszcze utrzymywać swojego chłopaka - Kacpra, który mając wysokie aspiracje bycia słynnym dziennikarzem, wciąż pracował nad artykułami, tyle że przez nikogo niepublikowanymi. Teraz dziewczyna czekała na przedłużenie umowy i premię a dzięki znajomościom, już tylko godziny dzieliły ją od urlopu na Krecie. Jednak los spłatał jej figla i lecąc na grecką wyspę miała świadomość, że nie będzie tam gościem hotelowym... Dlaczego? Co takiego się wydarzyło w ciągu jednego dnia, iż Berenika musiała przewartościować w ekspresowym tempie swoje plany?
Oliwia jest szefową i partnerką życiową Jakuba. Starsza i o wyższej pozycji zawodowej niż on a do tego w sposobie bycia władcza i nie znosząca sprzeciwu. Dlaczego są razem? Jaki ukryty cel ma Oliwia, który zamierza zrealizować podczas pobytu w ekskluzywnym hotelu? Czy życie nie poradzi sobie z zołzą i nie ustawi jej do pionu?
Na wyczekane wakacje udaje się również rodzina Aliny. Kobieta jest zdesperowana i zmęczona życiem. Nie radzi sobie z wychowaniem synka, u którego lekarze zdiagnozują najczęściej ADHD. Czy małżeństwu uda się wypocząć, skoro nie leci z nimi pani Jadwiga, jedyna opiekunka chłopca, która potrafi sobie z nim poradzić?

Trzy historie, trzy problemy a jeden wymarzony cel: zaznać szczęścia. Komu uda się spełnić to marzenie pod mocno grzejącym słońcem Krety? Czy wszyscy znajdą złoty środek i posłuchają głosu serca w swoim dążeniu?
Niespodziewanie swój znaczny udział w rozplątaniu problemowych ścieżek życia tych ludzi ma Agnieszka, pokojówka pracująca od pięciu lat w tym właśnie hotelu. Czy dziewczynie też będzie dane zaznać szczęścia?


Książka jest idealną lekturą na lato ze względu na swoją wakacyjną tematykę. Bo jak tu nie skorzystać ze słonecznej plaży w celu zagłębienia się w ciepłe morze i drinki z palemką, choćby w lekturze? Ech.... Podczas czytania powróciły do mnie wspomnienia z podróży do Egiptu, choć był to marzec, było iście wakacyjnie przecież... Powieść jest lekka i mimo poruszonych problemów, nie pociągnie nas w doliny smutku i melancholii. Owszem, zapewne niejeden czytelnik zastanowi się nad przedstawionymi w książce trudnymi tematami. Dla mnie na przykład jest to bardzo życiowa powieść. Opisane ludzkie historie są tak realne, tak namacalne jakby działy się tuż obok. Nie są wyssane z palca czy z - tylko i wyłącznie - wyobraźni autora. Przecież często spotykamy się z problemem rodziców, którzy nie potrafią w żaden sposób okiełznać kilkulatka, gdyż nie do końca odczytują jego potrzeby. Szantaże emocjonalne w związkach, granie na uczuciach, ukryte cele też nie są nam obce. Muszę przyznać, że miałam kiedyś do czynienia z męskim pasożytnictwem, choć nie w takim stopniu jak w powieści, stąd sytuacja Beaty była mi bardzo bliska.

Ogromnie się cieszę, że mogłam poznać kolejną już pasjonującą powieść autorki. Tym razem zabrała mnie do kraju, którego nie miałam jeszcze okazji realnie odwiedzić. Jednak sposób w jaki opisała Grecję pozwolił mi choć w wyobraźni przenieść się na kamieniste wybrzeże, spróbować chleba z oliwą i pospacerować po plantacji drzewek z dojrzewającymi oliwkami. Książka ukazuje czytelnikowi nie tylko świat turysty, czyli rzeczywistość hotelową, ale również prawdziwą, grecką. Dzięki chytremu planowi Agnieszki możemy wkraść się do domu Kostasa i jego rodziców i podejrzeć grecką gościnność, potrawy, zwyczaje oraz to, co jest ich największym, namacalnym skarbem - plantację.

Jeśli zatem chcecie się odprężyć, czy to podczas urlopu, czy choćby po ciężkim dniu pracy, koniecznie sięgnijcie po "Szczęście all inclusive". Greckie klimaty w połączeniu z walką o szczęście i miłość są warte poświęconego czasu. Choć nie liczcie, że potrzeba go jakoś dużo, bowiem strony przewracają się dosyć szybko. A oprócz pozytywnych bohaterów, autorka wprowadziła do tej historii także takich, których nie w każdym momencie da się lubić. Cały wachlarz charakterów sprawia, że czytelnik nie ma czasu na nudę. Jedynym minusem książki jest dla mnie zakończenie opowieści o Beacie - zbyt krótko mogłam się delektować finałem. Ale może to działanie celowe?? Któż raczy wiedzieć... Gorąco i po grecku polecam "Szczęście all inclusive"!
jusia Linia koment
Przeczytane:2016-08-23, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2016,
takahe Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
jolantasatko Linia koment
Przeczytane:2016-03-03, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,2016,
chemasia Linia koment
Przeczytane:2015-03-21, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sil Linia koment
Przeczytane:2014-07-23, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
iwona-w Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
agga Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
dona Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Szczęście all inclusive Księgarenka przy ulicy Wiśniowej
praca zbiorowa
Okładka - Szczęście all inclusive Francuski piesek
Marta Obuch
Okładka - Szczęście all inclusive Oblivion
Jennifer L. Armentrout
Okładka - Szczęście all inclusive Słodkich snów
Rachel Abbott
Okładka - Szczęście all inclusive Dziecko znikąd
Rachel Abbott
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów