Wampir z Ropraz

Coś dla czytelników o mocnych nerwach... Możemy przeczytać na zamieszonym opisie książki Wampir z Rozpraz . Dowiadujemy się również, że historia oparta jest na faktach, co tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, żeby nie czytać jej wieczorem. Książkę przeczytałam w ciągu 2 godzin, co nie do końca oznacza wielkie zainteresowanie, a po prostu zwykłą ludzką ciekawość. Od początku... Akcja rozgrywa się w 1903 roku w szwajcarskim miasteczku. Zaczyna się od pogrzebu młodej dziewczyny, której grób zostaje zbezczeszczony, a jej ciało zmasakrowane! Zwłoki są zgwałcone, pocięte na kawałki, niektóre narządy przeżute i wyplute. Podobne sytuacje zdarzają się coraz częściej. Ludzie zaczynają o tym mówić. Prasa się rozpisuje, bo każdy chce , by dorwano sprawcę, nazwanego wampirem z Rozpraz. Oczywiście jest kilku podejrzanych, a czy zostanie aresztowany właściwy sprawca, tego musicie dowiedzieć się sami... To tak dla zachęty. ;) Jeżeli chodzi o moją opinię, to mam mieszane uczucia, bo spodziewałam się naprawdę strasznej treści, a była ona makabryczna. Wszystkie opisy całej tej zbrodni budziły wstręt i obrzydzenie, ale nie strach. Także uczucia mam mieszane, a po przeczytaniu miałam pewne uczucie niedosytu. Czytając książkę po raz 2 niestety nic się nie zmieniło, ale warto podkreślić styl, gdyż jest on kunsztowny i wykwintny, co nie zdarza się często przy tego rodzaju książkach.

Informacje dodatkowe o Wampir z Ropraz:

Wydawnictwo: W.A.B.