Worek kości

Data wydania: 2015-10-02
Dodał/a książkę:dona
Stephen King
Recenzja - Worek kości
W wieku trzydziestu sześciu lat popularny pisarz, Michael Noonan, traci ukochaną żonę Johannę (Jo), która umiera nagle na parkingu centrum handlowego. Tuż przed śmiercią Jo kupiła domowy test ciążowy, ale Michael nie wiedział, że podejrzewa u siebie ciążę choć oboje długo czekali na dziecko. Gdyby urodziła się im dziewczynka, miała otrzymać imię Kia. Rzeczywiście, Jo była w ciąży, a płód był płci żeńskiej Jednocześnie Noonan doznaje pisarskiej blokady. Po czterech latach, gnębiony koszmarami, decyduje się stawić im czoła.
BooksMyHarbour plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-11-12, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Opinie,Stephen King,
To wciągająca książka już od pierwszych stron.
Jest przykładem powieści "szkatułkowej", w której jedna wyjawiona tajemnica zawiera następną i tak do ostatnich kart utworu.

Wraz z odkrywaniem sekretów zmarłej żony , Mike odkrywa ją samą, mając świadomość tego, iż "jeśli zarabiasz na chleb powszedni w świecie wyobrażonym (bo- jak wiemy- główny bohater jest pisarzem), granica między tym, co rzeczywiste i tym, co się wydaje, jest bardzo cienka."

Mężczyzna czuje niewyobrażalną pustkę, która niesie ze sobą niemoc twórczą. Ktoś lub coś musi ją wypełnić...
A to dopiero początek powieści.
Walorami tej pozycji są wielowarstwowość i połączenie realizmu z fantastyką w taki sposób, że granica między snem a jawą wydaje się być niekiedy niezauważalna.
ladowarka plusminus Linia koment
Ocena: 3, Na półkach: Czytam,Mam,
Jedyna książka Kinga,której nie doczytałam. Uwielbiam Autora, jednak ten utwór dłużył mi się,nudził,nużył,ciągnął jak flaki z olejem. Nie i jeszcze raz nie. Zatrzymałam si na 1/3 i chyba sięgnę po nią dopiero,gdy skończą mi się wszystkie książki, które kupuję nałogowo,a nie mam czasu przeczytać :)
kocik83 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-07-10, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Stephen King,
Początkowo książka nieco mnie nudziła i męczyłam ją na siłę ale powiedziałam sobie że nie odpuszczę,toż to przecież mój Kinguś.I nie żałuję gdyż z czasem akcja coraz bardziej nabierała tempa i wciągnęła mnie bez reszty.Opowiada o pewnym pisarzu który po stracie żony postanawia wyjechać do ich wspólnego domku o wdzięcznej nazwie"Śmiech Sary".Wokół niego zaczynają dziać się dziwne rzeczy,poznaje pewną kobietę której pomaga w walce o córkę z złowrogim teściem.Czy aby na pewno dobrze robi i czy jest bezpieczny w śmiechu Sary?Gorąco polecam.
kroplina plusminus Linia koment
angeliczka_1201 Linia koment
Przeczytane:2016-05-30, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
leonia Linia koment
Eirene Linia koment
Przeczytane:2009-07-11, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Moja biblioteczka: S. King,
Twiggy Linia koment
Przeczytane:2015-04-22, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
IzaaK Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,Mam,
maleenstwoo Linia koment
Przeczytane:2015-03-31, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
kysia Linia koment
lustitia Linia koment
Przeczytane:2014-10-12, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,książki mojego życia,
Domi__T Linia koment
Przeczytane:2014-09-10, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,