Za plecami anioła

Świetna książka!!! Może historia Marty jest trochę nierealna i bajkowa, ale przyjemnie napisana, pomijając irytujące choć nieliczne literówki. Marta to dość sympatyczna osoba, która trochę już w życiu przeszła, a teraz ma okazję znaleźć swoje miejsce i swojego "księcia" ;) bardzo fajnie opisane są jej przeżycia i dochodzenie do pewnych konkluzji typu "może szczęście nie jest rezultatem przeżyć, lecz nastawieniem do nich?" niby znana prawda, ale bardzo ładnie ujęta :) Bardzo polubiłam Irmgardę-kobietę, która może z racji własnych przeżyć dostrzega mam wrażenie więcej niż inni i wie że "wszystko zrozumieć, znaczy wszystko wybaczyć". Postać, która niekoniecznie wzbudza sympatię, ale na pewno zostaje w pamięci z racji charakteru to Greta Simo-plotkara, która jak większość tego typu ludzi zapomina o tym co sama zrobiła w życiu źle, ale bardzo chętnie i szybko ocenia innych. A mój ulubiony fragment to słowa Pauliny-żony pastora o życiu: "Mój mąż chętnie używa porównania życia do haftu! Powiada, że często gubimy się w nim, ponieważ postrzegamy je jako bezsensowną gmatwaninę, niczym poplątane nitki pod spodem wyszytego płótna. Dopiero gdy obrócić je na właściwą stronę, ujawni się piękny, logiczny wzór. Może niekiedy trzeba spruć krzywe ściegi i zacząć jeszcze raz?"

Informacje dodatkowe o Za plecami anioła:

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: b.d
Dodał/a opinię: Renata Męczekalska

Zobacz opinie o książce Za plecami anioła

Kup książkę Za plecami anioła