Opis ksiązki

Kup Teraz

Zbuntowani

Ocena ( 10 osób )
4.9
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2014-10-22
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-7515-292-0
Liczba stron: 440
Dodał/a książkę:nati104
Dodał/a opinię:Karolina Lachacz
Recenzja - Zbuntowani
A niech mnie! Takie zakończenie, dlaczego pani Daughtery zawsze mi to robi?!
Ale bardzo przyjemnie mi się czytało, z resztą jak każdą jej książkę. Allie w końcu się zdecydowała (Dobry wybór, kochanie!), z czego bardzo się cieszę. Nathaniel okazał trochę uczuć, jak również Christopher, no i Jerry, nie wiem tylko czy w jego przypadku było to podstępem, czy nie. Może dowiem się w kolejnej (już ostatniej :( ) części.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Simi_48 plusminus Linia koment

Od czasu, kiedy Nathaniel napadł na CimmerięAllie wraz z przyjaciółką Rachel, stara się ukryć przed wrogiem. Cały czas zmienia miejsca zamieszkani, by mężczyzna ich nie znalazł. Następnym przystankiem na jej drodze jest Francja, w którym znajduje się dom jest przyjaciela SylvainaAllie nie widziała go od czasu ucieczki. Pomiędzy nimi wybucha uczucie, które sprawia, że dziewczyna jest jeszcze bardziej zagubiona niż wcześniej. Niestety ich szczęście nie trwa długo, ludzie Nathaniela znajdują ich kryjówkę. Allie i Rachel wracają do szkoły, w której wszystko się zmieniło. Wszędzie kręcą się ochroniarze, wśród uczniów panuje przygnębiająca atmosfera, a w dodatku jeden z trójki nauczycieli jest szpiegiem. Allie jest w niebezpieczeństwie. Nathaniel jest coraz bliżej. Jakby tego nie było dość, to jeszcze dziewczyna nie potrafi zapomnieć o Carterze. Czy Nathaniel dopnie swego i zyska władzę? Czy Allie pomoże babce w czasie rokowań? A w końcu — kogo wybierze dziewczyna: przystojnego, uroczego francuza, który ją kocha, a może naburmuszonego samotnika, który cały czas pojawia się w jej myślach? Przychodzę do Was dziś z recenzją czwartego tomu sagi ,,Wybrani" pt. ,,Zbuntowni" C.J.Daughery i wynikami konkursu z okazji trzech miesięcy bloga. Zapraszam!

,,
Tak bardzo próbujemy nikogo nie skrzywdzić, że krzywdzimy wszystkich."

Po ataku Nathaniela szkoła staje się miejscem paranoicznym – jest w niej więcej strażników niż uczniów. Ceną za bezpieczeństwo podopiecznych jest ich wolność.
Zdesperowana Allie zrobi wszystko, by powstrzymać podstępnego wroga. Zgadza się nawet na udział w niebezpiecznych nocnych misjach zorganizowanych przez Lucindę. Carter i Sylvain są gotowi walczyć u jej boku. Obaj ją kochają, lecz dziewczyna musi podjąć jedną z najważniejszych decyzji w swoim życiu. Żaden z nich nie będzie czekać wiecznie.

,,
Miłość to: zależy mi na tobie. Ufam ci. Rozumiem cię. Chcę być przy tobie. A zakochanie... (...) A zakochanie to: zrezygnowałabym dla ciebie ze wszystkiego, nawet z siebie. Nie mogę bez ciebie żyć."Długo zwlekałam, zanim zabrałam się za czwartą część ,,Wybranych". Kupiłam ją pół roku temu i nie miałam zbyt wielkiej ochoty się za nią zabrać, co jest dziwne, ponieważ uwielbiam  serię. W końcu ja przeczytałam i żałuję, że nie zrobiłam tego wcześniej. Stęskniłam się za bohaterami oraz Cimmerią. Trudno mi było przypomnieć sobie wcześniejsze wydarzenia, ale powolutku to zrobiłam. Autorka jak zwykle pozostawiła mnie spragnioną ostatniej części, którą czym prędzej muszę zakupić. W szkole wszystko się zmieniło, relacje między bohaterami również. Nigdy nie sądziła, że Carter i Sylvain mogliby się zaprzyjaźnić. Obydwoje są do siebie podobni i tworzą zgraną parę. Przed Allie stoją nowe wyzwania - Nathaniel zmusza ją, by wzięła udział w rokowaniach, grożąc, że jeśli tego nie zrobi, zaatakuje jej przyjaciół. Jak zawsze dziewczyna ma problem i nie potrafi wybrać jednego z chłopców, choć na koniec książki się to zmienia i mam nadzieję, że tak pozostanie. Styl pisania C.J.Dauherty jest przystępny. Pisarka potrafi zahipnotyzować czytelnika. Akcja cały czas gna na złamanie karku, nie ma chwili na przerwę. W tej książce cały czas zdarzają się nieoczekiwane zwroty akcji, kolejne tajemnice wkradają się w życie bohaterów, a intryg wroga nie pozostają bez echa. ,,Zbuntowani" to ciekawa książka, która w niezwykły sposób przybliża nam zmagania się Allie i trybiki władzy, której tak bardzo pragną ludzie.

,,
Miłość i nienawiść pod wieloma względami są do siebie bardzo podobne."W ,,Zbuntowanych" Allie nadal nie wie, którego z chłopców ma wybrać, czym mnie irytuje. Choć muszę stwierdzić, że się trochę zmienia. Chciałabym powiedzieć, że wie, czego chce, ale nie mogę. Cały czas się miota zarówno w związku z Sylvainem i Carterem, jak i Nathanielem. Mimo wszystko jest pewniejsza, pragnie wszystkich obronić przed wrogiem i powoli staje się dorosłą kobietą, która odznacza się wielką lojalnością w stosunku do przyjaciół. Carter po wyjeździe Allie zmarkotniał, ale później powoli odżywa. Zafascynowała mnie jego przyjaźń z Sylvainem. Przypomniałam sobie, czemu tak bardzo go lubię. Ten osobliwy samotnik zdobył mojej serce wraz z pierwszą częścią i sądzę, że tak pozostanie na zawsze. Natomiast przystojny francuz staje przed ciężkim wyborem, jego rodzinie grozi niebezpieczeństwo, a on sam jest bezgranicznie zakochany w Allie. Rachel odkrywa prawdziwą siebie. Mam pewne podejrzenia w związku relacją pomiędzy nią a Nicole. Sądzę, że są sobie bardzo bliskie. Rachel jest uparta i dołącza do Nocnej Szkoły, by bronić się przed NathanielemZoe to zwariowana dziewczynka, która nie boi się niczego, ale nie radzi sobie z emocjami. Od razu zdobyła moją sympatię. Nathaniel staje się coraz bardziej niebezpieczny. Zawsze uważałam go za potwora, ale na koniec książki zobaczyłam w nim przebłysk człowieczeństwa. W książce pojawia się nawet brat Allie, który zrobi coś, czego żadna ze stron się nie spodziewała. Każda z postaci jest niezwykłą i sądzę, że warto się z nimi zapoznać.

,,
Wojna to sztuka wprowadzania w błąd."Podsumowując: ,,Zbuntowani" to fantastyczna, pełna akcji książka, która pochłania czytelnika. C.J.Daugherty stworzyła serię, przy której nie można przejść obojętnie. Przygody Allie są pełne niebezpieczeństw, sekretów oraz eksplozji uczuć. Muszę koniecznie przeczytać ostatnią część, ponieważ autorka napisała zakończenie, które całkowicie mnie zabiło i muszę dowiedzieć się, co dalej z pewną osobą. Jeśli potrzebujecie serii pełnej akcji, która oderwie was od rzeczywistości to ,,Wybrani" będą idealni. A jeśli już ją zaczęliście nie wahajcie się sięgać po kolejne części, a szczególnie ,,Zbuntowanych". Nie zawiedziecie się. Polecam!

Hell-and-Heaven plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-08, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki,Mam,
Na początku książki jest ciąg dalszy wojny. Allie ciągle musi się ukrywać. Akcja potem nie ulega zmianie , jednak potem gwałtownie przyśpiesza. W tej części w końcu dowiadujemy się kim jest szpieg Nathaniela. To był dla mnie straszny szok. Takim samym szokiem był opis Cartera. Kiedy Allie powiedziała mu pod koniec książki , że go kocha ucieszyłam się, że w końcu to zrobiła. Jednak epilog mnie zasmucił ,ponieważ bardzo polubiłam postać Cartera, a nie wiedziałam co się z nim dzieje.
paulina0944 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-11, Na półkach: Przeczytałem,
Fabuła:

Tak jak to mówi opis nic nie jest już takie, jakie było. Allie wraca do Cimmerii i jest zszokowana, w szkole jest więcej ochrony niż uczniów. To trochę irytujące. Są nowe zasady i obowiązki, których uczniowie muszę bardzo ściśle przestrzegać. Dziewczyna gdy wraca do szkoła nie ma pojęcia co się dzieje. Zbyt dużo zmian jest wokół niej. Nawet nie wie komu może już ufać, bo od dyrektorki dowiaduje się, że jeden z nauczycieli najprawdopodobniej jest szpiegiem. Do tego Allie nie wie do tego czasu, którego z chłopaków wybrać, bo z Sylvainem (please kill me) była podczas wyjazdu i bardzo cieszyła się z jego towarzystwa, ale z drugiej strony bardzo tęskniła i martwiła się o Cartera(). Gdy wróciła, przyszedł czas by podjąć decyzje... Tak w skrócie przedstawia się akcja całej tej części.

Podsumowanie:

Czyta się to w miarę szybko, choć nie wiem jak książkę, bo tą część musiałam akurat czytać jako ebook tak jak i ostatnią część. No ale dwa dni to chyba niewiele jak dla osoby co nie czyta ebooków? Denerwowało mnie w tej części to, że za dużą wagę autorka przyłożyła do rozterek miłosnych, a nie ataków Nathaniela. Prawie cała książka och Sylvian jak ja cię lubię choć nie umiem ci powiedzieć "kocham cię", lub ale ja kocham Cartera, no ale on jest z Jules i tak nie wypada mu teraz wyznać miłości, bo to wszystko skończone. Tak to potrafi zdenerwować czytelnika zwłaszcza jak jest #teamCarter ever . Poza tym jest ciągła akcja, zdrady, ciekawe obietnice, morderstwa, porwania, walka i to co zawsze serwuje Daugherty w swoich książka zakończenia takie, że MUSZE przeczytać kolejną część obowiązkowo!!
LilyBlack plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-09-05, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Genialna,
super.
karola137 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-07-11, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2015 roku,
A niech mnie! Takie zakończenie, dlaczego pani Daughtery zawsze mi to robi?!
Ale bardzo przyjemnie mi się czytało, z resztą jak każdą jej książkę. Allie w końcu się zdecydowała (Dobry wybór, kochanie!), z czego bardzo się cieszę. Nathaniel okazał trochę uczuć, jak również Christopher, no i Jerry, nie wiem tylko czy w jego przypadku było to podstępem, czy nie. Może dowiem się w kolejnej (już ostatniej :( ) części.
Sheti plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-06-02, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
,,Zbuntowani" to już czwarty tom przygód Allie i pozostałych dzieciaków uczęszczających do Akademii Cimmeria. Po ostatnich wydarzeniach jakie się tam rozegrały, nikt nie może się już czuć bezpiecznie. Liczba ochroniarzy diametralnie wzrosła, liczba treningów Nocnej szkoły również, a Nathaniel nie odpuszcza. Panuje jedna wielka paranoja, a szpiega snującego się po akademii nadal nie znaleziono. Allie pragnie tylko jednego: aby nikt więcej przez nią nie ucierpiał. Z tego powodu jest skłonna posunąć się do desperackich czynów i stanąć twarzą w twarz z samym Nathanielem. Jednak czy na pewno można pertraktować z człowiekiem, który nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć swoje cele?
Przyznam szczerze, że nawet ciężko mi jednoznacznie określić, dlaczego wciąż sięgam po kolejne tomy tego cyklu. Właściwie nie widzę w nich nic wyjątkowego, chociaż wiem, że ta seria ma sporo fanów. Dla mnie wypada przeciętnie i uświadamia mi chyba tą istotną rzecz, że coraz rzadziej potrafię się odnaleźć w literaturze młodzieżowej. Z jednej strony to piękna sprawa wrócić do czasów, gdy się miało 17 lat, z drugiej mam wrażenie, że Allie i jej przyjaciele zachowują się wciąż dziecinnie. Z jednej strony sprawia jest poważna i wiedzą, że ryzykują wszystko, ale ja ciągle widzę z nich jedynie dzieciaki, które nie powinny zajmować się takimi sprawami.
Cała historia tego tomu skupia się na przygotowaniach do spotkania z Nathanielem i nie będę ukrywać, że jest ona po prostu nudna. Nie dzieje się nic konkretnego, Allie wciąż przeżywa te same wewnętrzne rozterki, a co więcej, znowu nie może się zdecydować na jednego chłopaka. Kręci się pomiędzy Sylvainem i Carterem, co już jakiś czas temu zaczęło mnie drażnić. Albo w jedną, albo w drugą moja panno! Właśnie w tego typu zachowaniach i przyjacielskich rozmowach widać, że Allie jest niedojrzała. To wciąż zwyczajna nastolatka, której w głowie siedzi coś zupełnie innego niż polityka i tajne organizacje. Widać, że nie ma w sobie duszy przywódcy, jest podatna na wpływy i nie potrafi sobie całkowicie poradzić z zaistniałą sytuacją.
Plusem jest to, że autorka w końcu ujawniła postać tajemniczego szpiega, chociaż nie odczułam tego w wybitnie zaskakujący sposób. Po prostu, stało się i tyle. Tempo akcji stale było jednolite, a napięcie gdzieś znikało. Dopiero zakończenie tego tomu przyniosło ze sobą sporą dawkę i jednego i drugiego. Faktycznie muszę przyznać, że ostatnie strony wywarły na mnie wrażenie, chociaż w pewnym stopniu taki rozwój wydarzeń był do przewidzenia. Była to jednak miła odmiana od bardzo podobnych, niemal identycznych zabiegów i zakończeń, jakie autorka zafundowała nam w poprzednich trzech tomach. Oczywiście wpleciona została tam również rozdzierająca (przynajmniej dla części czytelników) serce scena, ale z podobnymi sytuacjami spotykaliśmy się już nie raz w innych książkach.
,,Zbuntowani" utrzymują ten sam poziom, co poprzednie tomy tego cyklu. Nocna szkoła jest czymś na swój sposób oryginalny, ale autorce z trudnością przychodzi zainteresowanie mnie swoimi pomysłami. Nie lubię odczuwać znużenia, a to już kolejna książka z tej serii, przy której niestety trochę się nudziłam. Pani Daugherty nadrobiła zakończeniem, ale pamiętajmy, że zakończenie do nie wszystko. Chyba powoli tracę zapał i zainteresowanie tym, co jeszcze spotka główną bohaterkę. Nie jestem też jakoś specjalnie zżyta z postaciami, chociaż mam za sobą już 4 tomy dotyczące ich przygód. Fani serii zapewne będą zachwyceni tym, co wydarzyło się w tej części, ja niestety nie dałam się temu tak porwać. Nadal uważam, że cykl Nocnej szkoły wypada przeciętnie na tle innych serii młodzieżowych.
ewaboruch plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-05-13, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2015,obyczaj,
Czwarty tom sagi Wybrani. Tym, razem Allie wraz z przyjaciółmi wraca co Cimmeri po tym jak zostali napadnięci przez ludzi Nathaniela. Jak się okazuje szkoła jest coraz bliżej odnalezienia zdrajcy, który jest jednym z trzech nauczycieli. Do tego Lucinda będzie chciała się dogadać z Nathanielem. W książce jest jeszcze sporo niespodzianek, które ujawniają się w trakcie czytania.
EvilAngel16 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-01-25, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Mam,
Co za wiele części, to niedobrze dla całej serii. Jeśli początkowy pomysł był, aby napisać trylogię, to należy się go trzymać.
Przez czwartą część przechodziło mi się z lekkim trudem. Czułam, że autorce powoli brakowało pomysłu na dobry rozwój akcji oraz wątku miłosnego. To niezdecydowanie między Sylvainem a Carterem stawało się już irytujące. Miałam go dość. Wolałam czytać wyłącznie o potyczce z Nathanielem, bo to przynajmniej było ciekawe. Intrygowała mnie tajemnica Rachel, niestety ten wątek pojawił się i nagle zupełnie zniknął, przysłonięty ckliwym romansidłem. Uważam, że można było go rozwinąć lub całkowicie wyjaśnić.
Język, standardowo, był dobry, łatwy do zrozumienia. Bardzo spodobała mi się okładka. Myślę, że ta jest najlepsza ze wszystkich.
Podsumowując, buntuję się przeciwko "Zbuntowanym". Już wystarczy tych części. Trylogia powinna być trylogią, a nie...! Mimo wszystko jestem ciekawa, co będzie dalej, dlatego zamierzam kupić i przeczytać następne tomy. Mam nadzieję, że "Wybrani" przestaną być ckliwym romansidłem, a zaczną być dobrym thrillerem, jak w pierwszych częściach.
kalcia1998 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-11-30, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki-2014,
Książka bardzo wciągająca, lecz posiadająca mnóstwo zwrotów akcji. Autorka bardzo mnie zaskoczyła co do fabuły. Zakończenie powali każdą osobę, ponieważ jest nieoczekiwane.
anita0201 Linia koment
Przeczytane:2016-09-14, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
oklaskim Linia koment
Przeczytane:2016-06-22, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Salianna Linia koment
Przeczytane:2016-03-26, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Wyzwanie - fantastyka 2016 ,
ZuzaNnECZka Linia koment
Przeczytane:2016-01-26, Na półkach: Przeczytałem,
kasia986753421 Linia koment
Przeczytane:2016-01-10, Na półkach: Przeczytałem,
dayna15 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sadu Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
nati104 Linia koment
Przeczytane:2015-06-14, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
sitt20 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
wera665 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Zbuntowani Perfekcyjne
Sara Shepard
Okładka - Zbuntowani Imagines
Anna Todd
Okładka - Zbuntowani November 9
Hoover Colleen
Okładka - Zbuntowani Powiedzmt sobie wszystko
Jonathan Tropper
Okładka - Zbuntowani Vernon Subutex Tom 2
Virginie Despentes
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów