A miało być tak pięknie!

Tom 1 cyklu A miało być tak pięknie!

"Byliśmy pokoleniem, które przyszło do telewizji w podartych jeansach i z plecakami przerzuconymi przez ramię (...) Polska wciąż się przeobrażała i wszyscy dosłownie frunęli na fali wolności, zachodnich mód i własnych pomysłów".Młodość Dominiki, głównej bohaterki, przypada na czasy PRL-u. Poznajemy ją jaką dziewiętnastoletnią dziewczynę. Bardzo wcześnie wychodzi za mąż, później zostaje matką. Dziewczyna przebojowa, towarzyska i nie bojąca się wyzwań, szuka kolorów w szarej Polsce lat 90.
Zaczyna pracę w telewizji, która wciąga ją na dobre. Szalone życie pełne imprez, gwiazdy, celebryci. Całe pasmo sukcesów, ale też i porażek. Wielka miłości i złamane serce. Duże pieniądze, ale też i poczucie pustki. Cały kalejdoskop barw. Smutków i radości, tragedii i sukcesów.

Książkę czyta się bardzo dobrze. Jest napisana lekkim językiem i z humorem. Dominika zaprasza nas do swojego świata. Towarzyszymy jej od czasów PRL-u , przez młodość aż po dorosłe życie. Dziewczyna często jest rozbita. Musi pogodzić życie matki i żony z karierą w telewizji. Odwieczny problem każdej kobiety.

Historia wciąga, jest oparta na faktach. Imiona niektórych osób zostały zmienione, ale nie wszystkie. Możemy podpatrzyć jak wygląda praca w telewizji i jak powstawał serial "Dom nad rozlewiskiem".

"A miało być tak pięknie" to dopiero pierwszy tom przygód sympatycznej Dominiki. Na pewno sięgnę po kolejne.

Informacje dodatkowe o A miało być tak pięknie!:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2019-05-15
Dodał/a opinię: Małgorzata Mroczkowska

Zobacz opinie o książce A miało być tak pięknie!

Kup książkę A miało być tak pięknie!

Powrót matki
Danuta Awolusi ;