Alex Neptun. Złodziej smoków

„Bo nawet, gdy wszystko sprzysięgnie się przeciwko tobie, nawet gdy boisz się bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, musisz z całych sił walczyć o to, w co wierzysz!”

Głównym bohaterem jest Alex Neptun, chłopiec, który od dzieciństwa boi się oceanu. Trzyma się z dala od wody, co wcale nie jest łatwe, gdy mieszka się w nadmorskim miasteczku Haven Bay. Wydarzenie mające miejsce pewnej nocy sprawia, że musi zmierzyć się ze swoim lękiem, gdyż wraz z przyjaciółmi
przyjdzie mu ratować wodnego smoka uwięzionego w starym miejskim akwarium na szczycie wzgórza. Z pomocą Zoe – utalentowanej technicznie dziewczyny, Anila – miłośnika legend i świetnego nurka, wyjątkowo silnej siostry, dziadka, ośmiornicy o imieniu Kraken, czterech zabawnych wydr i mewy, Alex zaplanował brawurową akcję ratunkową.
Czy uda im się zwrócić wolność morskiemu potworowi? Czy chłopiec odkryje skrywaną przed nim tajemnicę?

To historia dla czytelników lubiących: legendy, magię, przygodę, morskie stworzenia, dreszczyk emocji i nadmorski klimat.
Historia ma dobre tempo. Jest czytelna, łatwa w odbiorze i porywająca. Czyta się ją z zapartym tchem, gdyż ma wartką akcję, wyrazistych bohaterów, dobre dialogi i idealnie łączy elementy świata rzeczywistego z nadprzyrodzonym. Uczy, że na przyjaciół zawsze można liczyć, należy być otwartym na nowe znajomości, lęk można pokonać i warto walczyć o to, w co się wierzy.
Autor wplótł w nią również wątek zanieczyszczenia oceanów i wód oraz konsekwencji, jakie ono za sobą niesie. Ten element dydaktyczny idealnie łączy się z całą historią.
„Jeśli będziemy dbać o bezpieczeństwo oceanu i jego dobry stan, on odwdzięczy się tym samym”
Historia wydaje się przewidywalna, bo bohaterowie wykradną smoka, ale sposób w jaki to robią… już nie jest taki oczywisty.

Idealnie nadaje się zarówno do samodzielnego jak i do rodzinnego czytania. Polecam na długie, zimowe wieczory.

[ współpraca @Wydawnictwowilga ]

Informacje dodatkowe o Alex Neptun. Złodziej smoków:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2023-03-22
Dodał/a opinię: BOOKSARE_MYPASSI

Zobacz opinie o książce Alex Neptun. Złodziej smoków

Kup książkę Alex Neptun. Złodziej smoków

Chorzy u władzy
David Owen0
Okładka ksiązki - Chorzy u władzy

Owen opowiada o tym, jak choroby wpływają na ludzi władzy i podejmowane przez nich decyzje. Opisuje choroby trapiące rządzących w chwili obejmowania władzy...

Alex Neptun. Łowca piratów
David Owen0
Okładka ksiązki - Alex Neptun. Łowca piratów

Alex Neptun przez lata czuł paniczny strach przed wodą. Tajemniczy splot wydarzeń doprowadził go jednak do magicznego wodnego smoka, a chłopiec zrozumiał...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;