Awantura o Basię

Są takie pozycje, które według mnie są ponadczasowe. Doskonale pamiętam je z własnego dzieciństwa, czasów nastoletnich, a teraz z przyjemnością podsyłam je dzieciom do czytania. Jedną z takich książek jest „Awantura o Basię”, dlatego ucieszyłam się, kiedy okazało się, że wydawnictwo Marginesy ma zamiar ją wydać.

Historii, jaką znajdziemy, chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. To opowieść o dziewczynce, która mimo młodego wieku wiele już przeszła, a strata mamy jest dla niej kolejnym ciosem. Na szczęście to, co początkowo smutne i bolesne, później przeradza się w coś wartościowego, wywołującego radość. To opowieść, która wzrusza, która wywołuje emocje, a jednocześnie jest pełna wartościowego przekazu.

Okładka w książce twarda i solidna, co sprawia, że nie zniszczy się zbyt szybko.

„Awantura o Basię” to moim zdaniem ponadczasowa książka, po którą warto sięgnąć. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Kup książkę Awantura o Basię

Panna z mokrą głową. Audiobook
Kornel Makuszyński0
Okładka ksiązki - Panna z mokrą głową. Audiobook

Pełna wzruszeń opowieść o niezwykłej dziewczynce, której pomysłów i odwagi w codziennych psotach pozazdrościć mógłby sam Tomek Sawyer...

Fiki Miki dalsze dzieje, kto to czyta, ten się śmieje, księga 2
Kornel Makuszyński0
Okładka ksiązki - Fiki Miki dalsze dzieje, kto to czyta, ten się śmieje, księga 2

Bogato ilustrowana książeczka, w której przedstawiono dzieje bohaterów wybranych opowiadań jednego z najpopularniejszych polskich autorów literatury dla...