Babska misja

"Babska misja" to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki Pani Małgorzaty J. Kurskiej. Zaliczam je do naprawdę udanych spotkań.

Do redakcji ktoś się włamał i dokonał niebagatelnego przestępstwa kradnąc... Zdjęcie! I to już jest podejrzane. Ale w tym samym czasie w domu znajdujemy zwłoki młodej kobiety, a właścicielka domu przepada bez śladu. Zostaje jedynie jej mąż, który zawsze słuchał się jej na każdym kroku. Lukrecja i Monika, które są od lat przyjaciółkami, a aktualnie także współlokatorkami postanawiają nieco pomoc prowadzącemu śledztwo policjantowi Łukaszowi Szczęsnemu. Ich wścibstwo i plotkarskie znajomości mogą okazać się w tym przypadku naprawdę przydatne. A dodatkowo w oko policjanta wpada Lukrecja, która również nie przechodzi obojętnie obok przystojnego policjanta. A Łukasz będąc w barze poznaje Janusza, który okazuje się być lekarzem i największym wrogiem Moniki. Ale jak niewiele od nienawiści do miłości, tylko czy aby na pewno zawsze jest to możliwe.

Ciekawe perypetie Lukrecji, Moniki, Łukasza i Janusza naprawdę wciągają, a czytając możemy kibicować im z całego serca. Jednak autorka rozwiązanie morderstwa trzymała w tajemnicy niemal do końca i myślę, że jednak zaskoczyła czytelników rozwiązaniem zagadki, a takie zaskoczenia w kryminałach sprawdzają się idealnie.

Książka to genialne połączenie dobrego humoru z kryminałem i romansem, a takie połączenie może tylko dobrze bawić czytelnika! Bohaterowie są bardzo sympatyczni i nie sposób ich nie polubić i nie bawić się dobrze w tak doborowym towarzystwie. Ja bawiłam się naprawdę świetnie.

Autorka ma lekkie pióro, które czyta się szybko i bardzo przyjemnie. W książce zastosowała również dużo dialogów, co sprawia, że czyta się jeszcze przyjemniej! Ja osobiście w książkach uwielbiam, gdy występują dialogi, bo same opisy bywają dość męczące.

Po trudnych tematach, które ostatnio najczęściej czytam w książce była to naprawdę bardzo przyjemna odskocznia. Choć książka nie jest nadto ambitna, to czyta się przyjemnie i bardzo serdecznie ją polecam!

Informacje dodatkowe o Babska misja:

Wydawnictwo: Lucky
Data wydania: 2022-09-07
Dodał/a opinię: Małgorzata Styczeń

Tagi: obyczajowe

Zobacz opinie o książce Babska misja

Kup książkę Babska misja

Najlepsze jest najbliżej
Małgorzata J. Kursa0
Okładka ksiązki - Najlepsze jest najbliżej

Aleksandra Dort – świetna lekarka, która zatraceniem się w pracy ukrywa pustkę w życiu osobistym, a zadziornością – strach przed odrzuceniem...

Babska misja
Małgorzata J. Kursa0
Okładka ksiązki - Babska misja

Miasteczko, w którym niewiele się dzieje. Do czasu. Kiedy pewnego dnia ktoś włamuje się do redakcji lokalnej gazety, a na osiedlu domków zostają znalezione...