Ta książka jest biografią Ruth Handler autorstwa Robin Gerber. Lalkę Barbie zna każdy, ale mało kto wie, kto był jej twórcą. Ta lalka jest tak kultowa do dziś, że niektórzy poddają się operacjom plastycznym, aby się do niej upodobnić. Lalka Barbie ma już prawie 60 lat - pojawiła się na świecie 9 marca 1959 roku. Śmiało mogę powiedzieć, że jest jedną z najważniejszych ikon popkultury. Ma swoich zwolenników i przeciwników. Książka jest przede wszystkim o twórczyni lalki - Ruth Handler. To, że Barbie na zawsze zmieniła życie dziewczynek jest znanym faktem, poznajmy jeszcze historię samej jej autorki. Niczym Ruth zasłynęła lalką, musiała zmierzyć się ze światem biznesu, który rządzi się swoimi prawami i przez lata odrzucał dzieło jej życia. Ruth Handler ma polskie korzenie. od najmłodszych lat chciała odnieść sukces, była bardzo ambitna i zawzięta. Była także najmłodsza z rodzeństwa, a miała go dziesięcioro. W czasach, w których przyszło jej żyć, kobiety były zdominowane przez mężczyzn. Uważano, że kobieta nie nadaje się do prowadzenia własnego biznesu, więc jej pomysł na bycie bizneswoman wyśmiewano. Poza aspektem biznesowym autorka ukazuje prywatną, rodzinną część życia Ruth. Miała skomplikowane relacje między rodzicami, jej siostrą i jej mężem. Dzięki własnemu uporowi stworzyła największą na świecie firmę Mattela, która produkuje zabawki. W książce przeczytamy o dzieciństwie Ruth (w zasadzie od momentu jej poczęcia!), o pomyśle biznesowym, relacjach w rodzinie - wszystko bez koloryzacji. Autorka książki bardzo dobrze przedstawiła życie naszej bohaterki. Jest to jedna z nielicznych kobiet, która zbudowała swoją potęgę praktycznie od zera. Jeżeli chcecie się przekonać, ile kosztuje taki sukces, to musicie przeczytać tę książkę.

Informacje dodatkowe o Barbie i Ruth. Historia najsłynniejszej lalki na świecie oraz kobiety, która ją stworzyła:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2017-03-24
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
Tytuł oryginału: Barbie and Ruth: The Story of the World
Tłumaczenie: Alicja Laskowska
Ilustracje:-
Dodał/a opinię:

Zobacz opinie o książce Barbie i Ruth. Historia najsłynniejszej lalki na świecie oraz kobiety, która ją stworzyła

Kup książkę Barbie i Ruth. Historia najsłynniejszej lalki na świecie oraz kobiety, która ją stworzyła