Basiula

"Basiula" Marzena Orczyk - Wiczkowska Wydawnictwo Szara Godzina to znakomita pozycja na letnie, ciepłe dni i wieczory. Autorka zabiera Nas do Zagłębia Dąbrowskiego a konkretnie na letnisko Basiula do pensjonatu "Zdrowie". Ciekawe postacie, miejsca, śledztwo z intrygującym zakończeniem oraz przeszłość, która nie daje o sobie zapomnieć. To wszystko nie pozwala odłożyć książki na bok do samego końca. Do tego znakomicie przedstawione realia lat 30, urok i magia uzdrowiska nie pozwolą się nudzić.

"W otulinie nocy pensjonat przyrodoleczniczy „Zdrowie” wyglądał jak dworek z bajki."

Barbara Raszewska ma misję do wykonania. Na polecenie przełożonego udaje się do letniska Basiula, przeprowadzić dyskretne śledztwo. Wykrycie sprawcy kradzieży oraz znalezienie dowodów na księdza Andrzeja Huszno będzie ciekawe i pełne zwrotów akcji. Zmiana wizerunku, udział w zalecanych terapiach oraz przebywanie z innymi wczasowiczami dostarczy Barbarze wielu emocji i wrażeń. Tylko problemy ze snem i dziwne obrazy z przeszłości nie pozwalają kobiecie na więcej swobody i radości z pobytu, pomimo prowadzonego śledztwa. Czy złodziej zostanie schwytany? Czy ustalenia Barbary doprowadzą do zakończenia sprawy? Czy kobieta otworzy się na swoją przeszłość i się z nią rozliczy? Czy talizman i wróżba Cyganki pomogą poznać prawdę?

"Kiedy znalazła się na granicy szaleństwa, wszystko nagle zniknęło. Umysł się wyciszył. „Kiedy poznasz prawdę, wtedy wszystkie nieszczęścia miną, będziesz mogła spać spokojnie” – przypomniała sobie słowa Mury."

Na te i inne pytania musicie znaleźć odpowiedzi w książce. Autorka pokazała Nam jak ważna jest w naszym życiu przeszłość i pogodzenie się z nią. Bohaterka będzie przeżywać wzloty i upadki w dążeniu do odkrycia prawdy i znalezienia
"własnego ja". Czy jej się to uda? W końcu ile jest w stanie bólu i cierpienia znieść jeden człowiek!

"Basiula" otuli Was ciepłem. Pozwoli się zatrzymać, zaczerpnąć oddechu i zmusi do refleksji. Ja czytając książkę zamarzyłam o urlopie. Oj jak cudownie byłoby przenieść się do uzdrowiska, zobaczyć tą piękną okolice, zatańczyć na balu i zobaczyć taniec motyli. Gorąco polecam sięgnąć po książkę. Czeka na Was ciekawa fabuła z intrygującym zakończeniem.

Informacje dodatkowe o Basiula:

Kup książkę Basiula

Klatka
Marzena Orczyk-Wiczkowska 0
Okładka ksiązki - Klatka

Klatka” jest zbiorem opowiadań, z których każde funkcjonuje jako osobna historia, jednak można ją czytać jak jedną opowieść, spojoną nie linearną...

Wybór Renaty
Marzena Orczyk-Wiczkowska0
Okładka ksiązki - Wybór Renaty

W pewien majowy poranek Renata uświadamia sobie, że nie jest już młoda. Zajęta pracą na uczelni i uwikłana w toksyczną relację z matką, wpadła w sidła...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska