Carnivia. Bluźnierstwo

Pierwsza część trylogii Jonathana Holta wzmaga apetyty czytelników. Jeśli początek serii jest tak udany – trzyma w napięciu, intryguje i rozprawia się z ważnymi sprawami, to kolejne- prawdopodobnie– będą albo lepsze, albo na podobnym poziomie.
Miejscem akcji jest piękna, włoska Wenecja. Staje się ona jednak tłem dla wyjątkowo mrocznych wydarzeń. Częściowo akcja toczy się również w tytułowej Carnivii- alternatywnym internetowym odpowiednikiem Wenecji, stworzonym przez jednego z bohaterów.
Jest nim należący do elit weneckich haker, informatyk, człowiek o wielkim umyśle. Jednak poza udzielaniem się w idealnym świecie Carnivii jego życie praktycznie nie istnieje. Unika społeczeństwa, jest typowym samotnikiem. Zostaje poproszony o pomoc przy śledztwie, której ostatecznie udziela. Śledztwem kieruje młoda kapitan karabinierów Kat Tapo, która na dobrą sprawę dopiero zaczyna swą karierę w kryminalistyce. Po drodze zakochuje się w swoim przełożonym Aldo Pioli co również dodaje smaczku całej sprawie. Dochodzi nawet do pikantnego romansu między nimi. Rozwiązanie sprawy następuje jednak przy współpracy z przedstawicielką U.S. Army.
Holly, bo o niej mowa, pomimo początkowych uprzedzeń postanawia pomóc Kat w rozwikłaniu międzynarodowej afery. Razem tworzą nieustraszony duet, który mimo kilku mniejszych porażek osiąga ostateczny sukces.
I takie właśnie nasuwa się przesłanie tej książki- nigdy się nie poddawaj! Polecam!

Informacje dodatkowe o Carnivia. Bluźnierstwo:

Kup książkę Carnivia. Bluźnierstwo

Carnivia. Herezja
Jonathan Holt0
Okładka ksiązki - Carnivia. Herezja

Druga część bestsellerowej trylogii, której akcja toczy się równolegle w dwóch Wenecjach: rzeczywistej i wirtualnej. Trzymająca w...

Carnivia. Rozgrzeszenie
Jonathan Holt0
Okładka ksiązki - Carnivia. Rozgrzeszenie

Trzecia część doskonałej trylogii, która zachwyca miłośników thrillerów na całym świecie. Tym razem piękna i niezależna kapitan włoskiej policji musi rozwiązać...