Choose Cthulhu 12: Cień spoza czasu

Tom 12 cyklu Choose Cthulhu

Co przyniesie kolejna wizja...

"Cień spoza czasu" Giny Valris to dwunasty tom z serii Choose Cthulhu, a więc już nasty raz otrzymujemy możliwość uczestniczenia w wydarzeniach zainicjowanych przez H.P. Lovecrafta. Niewtajemniczonym przypominam, że znajomość poprzednich części nie jest niezbędna, choć warto po nie sięgnąć, bo każda z nich jest wciągająca i wyjątkowa. Dodam, że książki wydawnictwa Black Monk wyróżnia niesamowita estetyka i klimat, a przy okazji bardzo charakterystyczne ilustracje, więc nie zaskoczy nikogo fakt, że i ten tom spełnia standardy miłośników tego stylu.

Publikacja, podobnie jak w przypadku całej serii, posiada twardą oprawę utrzymaną w stonowanej, mrocznej kolorystyce. Wklejki oraz kolejne strony zawierają związany z fabułą motyw ramion zaopatrzonych w liczne przyssawki. Przy niektórych paragrafach widnieją czarno-białe ilustracje przedstawiające wybrane sceny. W tym tomie dodatkowo pojawiają się wizje, w przypadku których należy określić rok, z którego mogą pochodzić (chodzi o nawiązanie do wydarzeń historycznych).

Czytając kolejne rozdziały można korzystać z Bestiariusza zamieszczonego na końcu publikacji, ponieważ pomaga to lepiej poznać bohaterów, z którymi mamy do czynienia podczas lektury. Osobiście lubię zaczynać właśnie od tej części książki.

Tym razem mamy okazję wcielić się w rolę profesora ekonomii politycznej na Uniwersytecie Miskatonic, będącym po nagłym ataku amnezji, który zabrał mu pięć lat życia. Kiedy odzyskuje pamięć, nękają go koszmary i niezrozumiałe informacje. Nie wie, gdzie przebywał jego umysł przez ostatnie pięć lat i co się dalej wydarzy.

Na stronach mamy w widoczny sposób zaznaczone opcje, z których możemy korzystać. Wydarzenia są wciągające. Zauważyłam jednak, że w tym tomie pojawiło się kilka niespójności w tekście - były momenty, że wydarzenia kontynuowane w wybieranych zgodnie z opisami na dole stron paragrafach zawierały sprzeczne informacje.

Książka dla osób, które lubią brać sprawy w swoje ręce i decydować o następujących po sobie wydarzeniach.

---

Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Informacje dodatkowe o Choose Cthulhu 12: Cień spoza czasu:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2024 (data przybliżona)
Kategoria: Horror
ISBN: 9788367619189
Tytuł oryginału: En la noche de los tiempos
Język oryginału: hiszpański

Kup książkę Choose Cthulhu 12: Cień spoza czasu

Koszmary
H.P. Lovecraft0
Okładka ksiązki - Koszmary

Poza tworzeniem historii spod znaku grozy H.P. Lovecraft zajmował się również poprawianiem opowiadań z tego gatunku na zlecenie. A jedną z jego...

Kosz­mary i fan­ta­zje. Listy i eseje
H.P. Lovecraft0
Okładka ksiązki - Kosz­mary i fan­ta­zje. Listy i eseje

„Ostatecznie istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że listy Lovecrafta zostaną uznane za jego największe literackie i osobiste osiągnięcie” —...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;