Choose Cthulhu 12: Cień spoza czasu

Tom 12 cyklu Choose Cthulhu

To jest Twoja recenzja, możesz ją"Cień spoza czasu" to niezwykła podróż w mroczny świat H.P. Lovecrafta, gdzie granice między rzeczywistością a koszmarnymi wizjami zacierają się, a tajemnice ukrywają się w najgłębszych zakamarkach umysłu bohatera. Autorka Choose Cthulhu 12 przenosi czytelnika w odległe zakątki świadomości, gdzie jawią się makabryczne krajobrazy i niemożliwe wybory, które musimy podjąć.

Fabuła rozpoczyna się od momentu, kiedy główny bohater, Nathaniel Wingate Peasley, profesor ekonomii politycznej, traci pięć lat życia w wyniku nagłego ataku amnezji. Gdy odzyskuje pamięć, zaczynają go nawiedzać koszmary i niejasna wiedza, co skłania go do poszukiwań odpowiedzi na pytania dotyczące utraconego czasu. Czy jego sny były rzeczywistością? Gdzie był uwięziony? Czy piaski pustyni kryją kluczowe odpowiedzi?

Autorka sprytnie wprowadza czytelnika w świat Lovecraftowskich tajemnic, w którym nic nie jest pewne. Zagadkowe wybory, którymi kieruje gracz, determinują losy bohatera, prowadząc go ku zaskakującym zakończeniom. Przemyślane decyzje stają się kluczem do odkrywania kolejnych warstw opowieści, a każdy wybór ma znaczące konsekwencje.

Język używany w grze paragrafowej utrzymany jest w stylu charakterystycznym dla twórczości Lovecrafta – bogaty, opisowy i pełen atmosfery grozy. Czytelnik nie tylko śledzi losy bohatera, ale także zanurza się w klimat niepewności i nieuchronności, który jest znakiem rozpoznawczym tego gatunku literackiego.

"Cień spoza czasu" nie tylko przynosi do życia uniwersum Lovecrafta, ale także daje czytelnikowi aktywną rolę w kształtowaniu historii. Elementy interaktywne gry paragrafowej dodają głębi narracji, pozwalając na wielokrotne przejścia, odkrywanie alternatywnych wątków i układanie własnej interpretacji zdarzeń.

Jednym z największych atutów tej książki jest umiejętność przeniesienia czytelnika w surrealistyczną rzeczywistość, gdzie czas i przestrzeń układają się w sposób nieprzewidywalny. Przeplatające się wątki snów i rzeczywistości tworzą hipnotyzującą opowieść, która trzyma czytelnika w napięciu do samego końca.

Mimo że "Cień spoza czasu" czerpie z kanonu literatury grozy, autorce udaje się stworzyć coś nowego i oryginalnego, co wciąga czytelnika od pierwszej do ostatniej strony. To nie tylko lektura dla miłośników Lovecrafta, ale także dla tych, którzy poszukują niezapomnianego doświadczenia literackiego, pełnego tajemnic i nieprzewidywalnych zwrotów akcji. To dobra okazja dla zapoznania się z konwencją gry paragrafowej.

Informacje dodatkowe o Choose Cthulhu 12: Cień spoza czasu:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2024 (data przybliżona)
Kategoria: Horror
ISBN: 9788367619189
Tytuł oryginału: En la noche de los tiempos
Język oryginału: hiszpański
Tłumaczenie: Agnieszka Przychodniak
Dodał/a opinię: beatazet

Tagi: gra paragrafowa horror SF Lovecraft

Zobacz opinie o książce Choose Cthulhu 12: Cień spoza czasu

Kup książkę Choose Cthulhu 12: Cień spoza czasu

Opowieści o makabrze i koszmarze
H.P. Lovecraft0
Okładka ksiązki - Opowieści o makabrze i koszmarze

Oto książka, którą prawdziwi fani powieści grozy muszą mieć! Szesnaście najbardziej przerażających opowiadań, m.in.:Zew Cthulhu - Pierwsza opowieść z osławionej...

Zew Cthulhu
H.P. Lovecraft0
Okładka ksiązki - Zew Cthulhu

Zew Cthulhu wybór najlepszych z najlepszych opowieści grozy H.P. Lovecrafta z legendarnym wstępem "Cień z Providence" Marka Wydmucha i ilustracjami Antoniego Sobeckiego...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;