Christiane F.: Życie mimo wszystko

Na wstępie pragnę podziękować Wydawnictwu ISKRY za udostępnienie egzemplarza do recenzji. Większość z nas będąc w wieku nastoletnim miała zapewne okazję przeczytać legendarną już dziś książkę pt. ,,My, dzieci z dworca ZOO" , która jest historią autobiograficzną autorki, będącej nastoletnią narkomanką i prostytutką. Jej wstrząsająca historia zapewne stała się ostrzeżeniem dla wielu nastolatków... Dziś spotykamy myślę, że śmiało można powiedzieć legendarną Christiane Felscherinow, która w niniejszej książce ukazuje swoje dalsze losy w 35 lat od ukazania się bestsellera ,,My dzieci z dworca ZOO". W rozmowie z Sonją Vukovic kobieta mówi o swoich życiowych wzlotach i upadkach. Wielokrotnych powrotach do nałogu narkotykowego, z którego de facto nigdy się nie wyzwoliła (podobnie jak z alkoholizmu) oraz aresztowaniach i pobycie w zakładzie karnym dla kobiet... Jak dowiadujemy się z lektury czas tam spędzony wbrew pozorom był dla Christiane jednym z najlepszych okresów w życiu... Nieco optymizmu w historię naszej bohaterki wnosi jej opowieść o macierzyństwie, które jak sama mówi jest najlepszym, co przytrafiło się w jej życiu. Pomimo niezwykle trudnych kolei losu i rozdzielenia z synem jej miłość do niego jest dla Christiane ogromnym oparciem, zwłaszcza, iż kobieta ma świadomość, że przed nią już niewiele życia, gdyż narkotyki, alkohol, metadon i inne leki etc poczyniły w jej organizmie wielkie spustoszenie...... Jeśli jesteście zainteresowani dalszymi losami Christiane F. sięgnijcie po tę niełatwą lecz niewątpliwie wartą uwagi książkę.

Informacje dodatkowe o Christiane F.: Życie mimo wszystko:

Wydawnictwo: Iskry