Córka carycy

Ellen Alpsten pochodzi z Kenii, tam się urodziła i wychowała. Zdecydowała się na studia w Instytucie Nauk Politycznych w Paryżu. To właśnie w ich trakcie wygrała konkurs Grande Ecole startując w nim z opowiadaniem. Zadebiutowała powieścią ,,Caryca". Obecnie ukazała się na polskim rynku jej książka ,,Córka carycy". Autorka ma na swoim koncie sześć powieści, z czego na rynku polskim ukazały się do tej pory trzy.

,,Córka carycy" jest to historia Elżbiety, która była córką cara Piotra Wielkiego i carycy Katarzyny I. Jej los jest już od dawna przypieczętowany, ma zostać żoną króla Francji Ludwika XV. Jej naturze bliżej do lasów i prostego życia niż do Wersalu, jednak mimo to, Elżbieta chce wypełnić swoje zobowiązania i umocnić wpływy swojego kraju we Francji. Sprawy zaczynają przybierać niespodziewany obrót gdy w czasie wyprawy do lasu, na którą namówiła swoją siostrę, leśny stwór Leszy przepowiada im przyszłość.

Ta powieść historyczna o rodzinie Romanowów wchodzi w głowę czytelnika i nie chce z niej wyjść. Pokazuje nie tylko postać Elżbiety, ale również cara Piotra Wielkiego i carycę Katarzynę I, jednak oczami ich córki. Razem z nią wchodzimy na dwór, który zdaje się być siedliskiem intryg i spisków. Powodem tego są ambicje, pod którymi kryje się chęć władzy i bogactwa. Tu każdy boi się o własne życie, majątek. Tu nie ma przyjaciół, szczerości i wierności. Jednak czasami zdarza się prawdziwa miłość. Jednak czy ona da Elżbiecie szczęście, czy może będzie przyczyną jej smutków.

Autorka w rewelacyjny sposób podała nam życie dworu. Ta fabularyzowana biografia tętni życiem i emocjami. Język tak gładki, tak lekki. Do tego mimo, że jest to powieść historyczna możemy w niej również znaleźć thriller, kryminał, romans, a nawet sensację. W końcu życie potrafi być burzliwe. Zwłaszcza w tak niebezpiecznym miejscu jak dwór, gdzie czasami nawet jedno imię bywa zakazane i użycie go może doprowadzić do śmierci.

Byłam zachwycona ,,Carycą", teraz zauroczyłam się ,,Córką carycy". To książka jakiej nie chce się odkładać, to książka jakiej również nie chce się kończyć. Pełna namiętności, miłości i nie myślę tu o wątkach romantycznych. Do tego fenomenalnie napisana, z mojej strony mogę tylko bardzo polecić.

Informacje dodatkowe o Córka carycy:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2023-07-12
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: The Tsarina's Daughter
Dodał/a opinię: Ogrod-ksiazek

Tagi: Biografie fabularyzowane

Zobacz opinie o książce Córka carycy

Kup książkę Córka carycy

Caryca
Ellen Alpsten0
Okładka ksiązki - Caryca

Fascynująca historia niewiarygodnego awansu Marty Skowrońskiej, córki chłopa pańszczyźnianego z Inflant, która została pierwszą sprawującą realną władzę...

Niewolnica
Ellen Alpsten0
Okładka ksiązki - Niewolnica

Oparta na faktach wzruszająca i pełna przygód literacka biografia jednej z najodważniejszych kobiet XIX wieku. Kobiety, która stała wiernie u boku męża...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;