Córka z Włoch. Utracone córki

Tom 1 cyklu Utracone córki

Cudowna okładka, klimat Włoch i fabuła zbliżona do cyklu „Siedem sióstr” Lucindy Riley, który kocham, to dla mnie aż nadto zachęt, by sięgnąć po „Córkę z Włoch” Sorai Lane. Pierwsza część „Utraconych córek” otulająca niczym ciepły kocyk w chłodny dzień sprawiła, że przepadłam zupełnie i kolejne siedem części po prostu już muszę przeczytać. To jednak taki słodki przymus, bo jeśli każda z nich okaże się tak urocza i urzekająca, to zanurzę się w nich z prawdziwą przyjemnością.

Tajemnicze pudełka znalezione w prowadzonym przed laty przytułku dla niezamężnych matek i przekazane potomkom sugerują rodzinne sekrety, o których nie mieli pojęcia i chęć poznania własnych przodków. To one zabiorą nas w różne zakątki świata współcześnie i w przeszłość odsłaniając jej mroki.

Kroki Lily kierują się do Włoch w sprawach służbowych, jednak zawartość pudełka skrywająca repertuar baletu La Scala i nieznany przepis kulinarny nie daje jej o sobie zapomnieć. To idealna okazja, by w czasie wolnym od poznawania tajników tradycyjnego winobrania odkryć owianą mgłą przeszłość.

Równolegle poznajemy historię Estee, osadzoną w przed i powojennych Włoszech, której miłością i przekleństwem jest taniec. Życie pełne wyrzeczeń opromienia jej przyjaźń, która z czasem przerodzi się w żarliwe uczucie.

Prócz podążania krętą ścieżką tajemnic poznajemy nie jedną, a dwie historie miłosne, które łączy klimat Włoch, a dzielą dziesiątki lat. Przyglądamy się pasjom nadającym życiu barw i trudnym kolejom losu, które mogą je odebrać. Poznajemy bohaterów budzących sympatię i współczucie czy awersję i złość.

Autorka potrafi snuć wciągającą opowieść angażującą czytelnika od początku do końca. Budzącą całą gamę emocji, by na końcu pozostawić z uśmiechem zadowolenia i wrażeniem, że świat potrafi być piękny. Jeśli potrzebujecie takiego powiewu ciepła i optymizmu, to ta opowieść cudownie ogrzeje Wasze serce.

Informacje dodatkowe o Córka z Włoch. Utracone córki:

Kup książkę Córka z Włoch. Utracone córki

Córka z Kuby
Soraya Lane0
Okładka ksiązki - Córka z Kuby

Drugi tom cyklu „Utracone córki”, zaplanowanego na osiem powieści.Kiedy Esmeralda mijała Christophera, zaparło jej oddech, gdy musnął jej dłoń...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;