Czekając na anioły

Tom 11 cyklu Historie Prawdziwe [Kolekcja Hachette]

"Gwiazdy tam są nawet jeśli ich nie widzisz"

Cathy Glass jest brytyjską opiekunką zastępczą i autorką bestsellerów ,które błyskawicznie podbijają serca czytelników na całym świecie. Kobieta opisuje historie swoich podopiecznych, przedstawia drogę jaką musiała pokonać , aby dzieci poczuły,że są bezpieczne i wspomina czas spędzony z podopiecznymi.

Dzieci które trafiły pod opiekę Cathy Glass doznały wielu cierpień, były wykorzystywane seksualnie, bite i zaniedbane.Tym razem historia przedstawiona w książce jest inna, ale to nie zmienia faktu, że chwyta czytelnika za serce i pozostaje w nim ślad na zawsze.

W książce "Czekając na anioły" poznajemy losy małego Michaela,chłopiec ma osiem lat i przez ostatnie sześć lat wychowywał go tylko ojciec, jego mama zmarła ,kiedy Michael miał zaledwie dwa lata.

Przez te sześć lat ojciec i syn bardzo się ze sobą zżyli, niestety los zsyła kolejną tragedię - na raka zachorował Patrick ,ojciec Michaela. Chemioterapia zawiodła i mężczyzna wie, że wkrótce opuści swojego ukochanego syna, jednak wcześniej chce znaleźć dla niego opiekę,żeby po jego śmierci nie został zupełnie sam.

Prosi o pomoc w tym celu opiekę społeczną i tak poznaje Cathy Glass. Kobieta, mimo,że jest od początku przejęta losem dziecka ma pewne obawy jak ta sytuacja wpłynie na jej rodzinę i czy jest odpowiednią osobą, gdyż nie jest osobą szczególnie wierzącą jak Michael i jego ojciec. Jednak dzieci Cathy czteroletnia Paula i ośmioteni Adrian są za tym, aby Michael z nimi zamieszkał. Między obiema rodzinami nawiązuje się więź, spędzają ze sobą każdą wolną chwilę,a dzieci szybko się ze sobą zaprzyjaźniają.

Na kartkach książki śledzimy zmagania choroby Patricka i nie brakuje wzruszających momentów. Na pochwałę zasługuje dojrzałość Michaela, który mimo ,że miał tylko osiem lat tak wiele rozumiał. Chłopiec często wpatrywał się w gwiazdy, wierząc, że stamtąd przybędą aniołowie i zabiorą jego tatę do nieba,gdzie już przebywa tam jego mama.

Jak zakończy się ta historia? Czy ojciec i syn będą mieli czas się pożegnać przed tym co nadejdzie?

Historia mnie bardzo wzruszyła i skłoniła do refleksji, nie jest to łatwa lektura, mimo, że książkę czyta się szybko to nie można powstrzymać łez. Nasuwa się pytanie dlaczego los zabiera ukochaną osobę i czy nie może być inaczej.  Pięknie została tutaj ukazana miłość rodzica i dziecka, Michael zawsze chciał być wsparciem dla swojego taty w tych trudnych chwilach.  Historia zostaje w pamięci na zawsze. "Czekając na anioły" jest powieścią o przemijaniu życia, ale także o wierze, że życie nie kończy się tu na ziemi, lecz po śmierci udajemy się w lepsze miejsce i tam spotkamy naszych bliskich.

Informacje dodatkowe o Czekając na anioły:

Wydawnictwo: HACHETTE
Data wydania: 2012-02-13
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: The Night the Angels Came
Tłumaczenie: Wioletta Karkucińska
Dodał/a opinię: Deutschland191

Zobacz opinie o książce Czekając na anioły

Kup książkę Czekając na anioły

Ukryty
Cathy Glass0
Okładka ksiązki - Ukryty

Dziesięcioletni Tayo przybywa do Cathy, doświadczonej opiekunki zastępczej, jedynie z ubraniem, które ma na sobie. Wkrótce staje się jasne, że za początkowym...

Nie zabierajcie mi dziecka
Cathy Glass0
Okładka ksiązki - Nie zabierajcie mi dziecka

Kiedy Jade wprowadza się do Cathy, ma zaledwie siedemnaście lat, jest w ciąży, samotna i bezdomna. Rozpaczliwie pragnie zatrzymać córkę, lecz przecież...