Scott Carney stąpa po niepewnym gruncie zbrukanych krwią i nie tylko nieetycznych praktyk, które po drugiej stronie świata są właściwie powszechne. Gdy bogaci pacjenci europejskich i amerykańskich szpitali z niecierpliwością oczekują w długich kolejkach na przeszczep, w Indiach biedna kobiecina, która nie ma czym nakarmić swoich dzieci, sprzedaje swoją nerkę za kilkaset dolarów. I żałuje, że może sprzedać tylko jedną. Zagmatwana plątanina pośredników, niejasne regulacje prawne, korupcja i za oceanem ta sama nerka osiąga wartość kilkuset tysięcy dolarów. Czego się nie robi żeby nie umrzeć. Czego się nie robi żeby przeżyć.

Informacje dodatkowe o Czerwony rynek.Na tropie handlarzy organów,złodziei kości,producentów krwi i porywaczy dzieci:

Wydawnictwo: Czarne
Data wydania: 2014-02-24
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-7536-543-6
Dodał/a opinię: adreswyobraznia

Zobacz opinie o książce Czerwony rynek.Na tropie handlarzy organów,złodziei kości,producentów krwi i porywaczy dzieci

Kup książkę Czerwony rynek.Na tropie handlarzy organów,złodziei kości,producentów krwi i porywaczy dzieci

Klin. Zyskaj wpływ na ciało i umysł, odkryj tajemnicę odporności
Scott Carney0
Okładka ksiązki - Klin. Zyskaj wpływ na ciało i umysł, odkryj tajemnicę odporności

Niesamowicie dobra lektura. Wim Hof W najnowszej książce, będącej wciągającą opowieścią o przesuwaniu granic ludzkiej wytrzymałości, wielokrotnie...

Śmierć na Diamentowej Górze. Amerykańska droga do oświecenia
Scott Carney0
Okładka ksiązki - Śmierć na Diamentowej Górze. Amerykańska droga do oświecenia

W 2012 roku trzydziestoośmioletni Ian Thorson zmarł w górach w Arizonie z powodu odwodnienia i dyzenterii. Medytował w pobliżu ośrodka, w którym...