Czerwony świt

Tom 3 cyklu Z podkomisarz Niną Warwiłow

Grupa przyjaciół postanowiła zrelaksować się podczas mocno zakrapianej zabawy w Koktajlu, to miejscowy lokal, w którym młodzież lubiła się bawić. Sara, Karolina, Paweł, Bartek i Michał postanowili przenieść imprezę do mieszkania Sary, gdzie najpierw mieli wspólnie oglądać zapowiadane zaćmienie słońca. Po zaćmieniu przyjaciele zauważają, że brakuje przy nich Sary. Znajdują ją w mieszkaniu, ale niestety martwą.

Na miejsce zdarzenia przyjeżdża komisarz Nina Warwiłow. Wraz ze swoim partnerem rozpoczyna śledztwo. Policjanci nie mają łatwego zadania, bo przyjaciele zamordowanej kobiety nie mówią całej prawdy, mataczą i kłamią, jakby zależało im by morderca nie został odnaleziony. Mało tego uwagę policji kierują na tajemniczą kobietę, która była w mieszkaniu w chwili śmierci Sary, jednak nikt nie jest w stanie określić kim jest ani jak wygląda. Nina ma przed sobą trudne śledztwo, pełne niedomówień i kłamstw. Jednak jej instynkt pomoże jej w znalezieniu mordercy, choć po drodze wiele wydarzy się także w życiu prywatnym komisarz.

Kolejny tom przygód komisarz Warwiłow mam już za mną. Akcja książki rozpoczyna się praktycznie od początku. Mamy zbrodnię, potem wkracza policja i Nina. Zaczyna się robić coraz ciekawiej. Jest tu dużo zwrotów akcji, mamy podejrzanego, ale za chwilę już okazuje się, że to jednak nie ta osoba. Tak naprawdę to praktycznie do końca nie mogłam odczytać właściwego winnego morderstwa Sary.

Książka napisana jest ciekawie, ale wg mnie to przede wszystkim thriller. Owszem jest tu zbrodnia, śledztwo, ale nie ma tu tzw. strzelanek, pościgów. Mamy tu inteligentną intrygę i zagmatwanych bohaterów, do tego dochodzi postać samej Niny, która mimo poważnych problemów osobistych walczy o swoje śledztwo. Właśnie dlatego myślę, że cała seria z komisarz Warwiłow nosi znamiona thrillera.

Miałam ostatnio zastój czytelniczy, jednak udało mi się ruszyć dalej i skończyłam kolejna część przygód Niny. A już myślałam, że utknęłam na dobre uffff Zostało mi jeszcze dwie części, które wkrótce także przeczytam, tym bardziej muszę, bo już słyszałam, że powstała kolejna część. Ja ruszam z następną książką, a Wam polecam kolejną pozycję Pasierskiego.

Informacje dodatkowe o Czerwony świt:

Wydawnictwo: Czarne
Data wydania: 2020-02-26
Dodał/a opinię: Magdalena Górska

Tagi: bóg Kryminały detektywistyczno-policyjne

Zobacz opinie o książce Czerwony świt

Kup książkę Czerwony świt

Martwy klif
Jędrzej Pasierski0
Okładka ksiązki - Martwy klif

Rybacy znajdują ciało mężczyzny dryfujące u brzegów Karsiboru. To tylko wierzchołek góry lodowej: ktoś po kolei morduje wychowawców starego domu dziecka...

Dom bez klamek
Jędrzej Pasierski0
Okładka ksiązki - Dom bez klamek

12 grudnia wcześnie rano pielęgniarka na oddziale C8 szpitala psychiatrycznego w Weseliskach dokonuje makabrycznego odkrycia. W nocy jeden z pacjentów...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;