Dom sekretów

Tom 3 cyklu Tajemnice (Magdalena Kordel)

Wiadomość o premierze trzeciego tomu serii Tajemnice, dała czytelnikom nadzieję na poznanie skrywanych sekretów rodziny Adeli. Nadzieja jednak w pełni nie została zaspokojona, bo Magdalena Kordel postanowiła jeszcze potrzymać swoich czytelników w niepewności i zdradzić wszystkie tajemnice dopiero w ostatniej części. I choć na pełny obraz wydarzeń z przeszłości przyjdzie nam jeszcze poczekać, to po poznaniu części krynolin, wierzę, że finałowy tom, zrekompensuje nam ten czas oczekiwania.

Dom sekretów gości czytelników w ciepłych czterech kątach i opowiada przede wszystkim szokującą historię, która miała miejsce w czasie, gdy kobiety chętnie przychodziły do miejscowych wiedźm po porady. Kiedy wszystko inne zawodziło, to właśnie one – kobiety, znające się na „czarach”, były ostatnią deską ratunku. Zadziwiające, jak wielką nadzieję pokładano w ich moc. Mimo, że szczegółowe instrukcje, udzielone przez wiedźmę zdawały się niedorzeczne, to i tak wypełniane zostały według udzielonych wskazówek – a nuż się uda.

Powieść została podzielona na trzy części i to właśnie w tej drugiej, nazwanej krynolin, poznajemy mroczną historię o obsesyjnej miłości, która zaprowadziła bohaterów do zaskakującego finału, odciskając piętno wydarzeń tamtego dnia na przyszłych pokoleniach. Magdalena Kordel w bardzo staranny i przekonujący sposób utkała opowieść o młodej Oleńce, zagłębiając się w jej myśli i pragnienia. Z posłusznej dziewczyny wydobyła tkwiące głęboko pragnienia, odsłaniając jej drugie, lodowate oblicze. Nastrój udzielający się przy odkrywaniu wydarzeń z przeszłości, w miarę postępującej fabuły przybierał różne oblicza: od zaciekawienia, przez ekscytację, do zaskoczenia i współczucia. Krynolin nadał tej opowieść wyjątkowy kształt i charakter, rysując grubymi kolorami owianą legendą rodzinną przeszłość. Chciałoby się czytać więcej!

Dom sekretów to powieść, która z pewnością nie jeden raz Was zaskoczy i zmieni sposób postrzegania wyborów bohaterów. Podejmowane przez nich decyzje nie dotyczą jednostki, lecz mają znaczący wpływ na naszych najbliższych. Czy zatem mają prawo sami decydować o ich życiu? Czy wolno im, samodzielnie wyznaczać bieg wydarzeń? Opowieść pokazuje, jak dwa światy połączone rodzinnymi sekretami, zmierzają do nieuniknionego cierpienia, ale także bardzo potrzebnego katharsis. Niespełniona miłość, strach, ukrywane pragnienia, oczyszczenie – to ludzie uczucia, z którymi nie zawsze można sobie poradzić.

Informacje dodatkowe o Dom sekretów:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-06-29
Dodał/a opinię: Nie_tylko_o_ksia

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Dom sekretów

Kup książkę Dom sekretów

Ktoś, za kim stoi cały batalion przodków, nie powinien nigdy o tym zapominać, bo taki ktoś nigdy nie jest całkowicie wolny.

Czasem z daleka widać najlepiej.

48 tygodni
Magdalena Kordel0
Okładka ksiązki - 48 tygodni

To książka niezwykła. Z jednej strony zapis codziennego życia mężatej i dzieciatej dwudziestokilkulatki, z drugiej wesoła i ironiczna opowieść o tym, jak...

Serce w obłokach
Magdalena Kordel0
Okładka ksiązki - Serce w obłokach

Wspaniała opowieść o tym, że kiedy dajesz szansę marzeniom, nic nie jest zbyt trudne. Nowa powieść autorki bestsellerowego Pejzażu z Aniołem. Mieszkańcy...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;