Domowy wypiek chleba

Chleb gości w każdym domu, pszenny, razowy, z ziarnami lub z żurawiną, każdy ma swój ulubiony, a najlepszy jest świeży, jeszcze ciepły, prosto z piekarni. Pewnie wiele kobiet nie raz marzyło o tym, żeby mieć taki pyszny chleb do jedzenia bez wychodzenia z domu, tylko nie wiedziało jak go upiec, żeby wyszedł taki sam. Przyznam się wam, że ja skuszona zapewnieniami wielu osób, że upieczenie domowego chleba to prościzna upiekłam kiedyś swój pierwszy bochenek, wyszedł, ale do takiego pysznego i ładnego jak z piekarni było mu daleko i postanowiłam już tego nigdy nie robić, ale teraz trafiłam na książkę, dzięki której zyskałam nadzieję, że uda mi się kiedyś taki upiec.
Domowy wypiek chleba to książka, która przypomina instrukcje krok po kroku jak upiec pyszny chleb, znajdziemy tutaj wiele przepisów, różnią się one rodzajem mąki i dodatków, tak, żeby każdy mógł zrobić taki jaki mu najbardziej smakuje. Oprócz tego mamy wyszczególnione narzędzia, jakie będą nam potrzebne do pracy, wszystkie składniki w odpowiednich proporcjach, temperaturę pieczenia oraz dużo innych informacji.
Książka jest przepięknie wydana, wszystko ma swoje miejsce, są rozdziały i każdy opis zaczęty jest pogrubionym tekstem, do tego jest też troszkę grafiki, wszystko jest jasne i klarowne, a kiedy chcemy do czegoś wrócić, żeby przeczytać jeszcze raz, to bardzo łatwo ten dany fragment odnajdziemy.
Kiedy przeczytałam już wszystko, co najważniejsze, czułam się gotowa na pierwsze pieczenie, wybrałam jeden przepis i zaczęłam działać, chlebek wyszedł ładny i smaczny, chociaż do ideału mu jeszcze trochę brakuje, ale to nie jest tak, że po przeczytaniu od razu upieczemy chleb, jak z piekarni, potrzeba też sporo praktyki.
Uważam, że jest to pozycja obowiązkowa każdej osoby, która lubi robić nowości w swojej kuchni, ponieważ książka jest tak pięknie wydana i wszystko jest tak dobrze opisane, że upieczenie chleba to będzie od teraz sama przyjemność.

Informacje dodatkowe o Domowy wypiek chleba:

Wydawnictwo: Firma Księgarska Serwis
Data wydania: 2013 (data przybliżona)
Kategoria: Hobby
ISBN: 978-83-7243-967-3
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Zobacz opinie o książce Domowy wypiek chleba

Kup książkę Domowy wypiek chleba